Čeština

osada Zadov Lyžařská střediska

Zadov je horskou obcí v srdci Šumavy a základní sídelní jednotkou obce Stachy v okrese Prachatice. Tato horská osada se nachází na horských loukách severovýchodního okraje Kvildských plání - na východním svahu Churáňovského vrchu (1118 m) v nadmořské výšce 880 - 1070 m, nad údolím říčky Spulka. Je jedním z největších a nejnavštěvovanějších středisek Šumavy na zlomu Šumavských plání.
Velký rozvoj v minulosti zaznamenalo sklářství. Zachoval se zde Pucherský mlýn zbudovaný na místě mlýna na drcení křemene z doby kolem roku 1700, který zásoboval okolní sklárny.

Nadšence přírody a turistiky potěší Naučná stezka Churáňov, dlouhá 7 km, s množstvím překrásných výhledů do okolí. Tato stezka začíná u hotelu Churáňov a odtud vede po horských loukách ke Klostermannovým skalám. Ze stezky se otevírají výhledy na stašskou kotlinu, Vimperskou vrchovinu, Javorník, Vacovsko, Věnec... Stezka je vhodná jak pro turisty, tak pro běžkaře. V okolí Zadova se také nachází mnoho značených turistických a cyklistických tras.
Z vrchu Churáňov je překrásný rozhled po okolních vrcholcích, především na Popelní horu, vrch Valy s Obřím hradem nebo Ždánov. Pod vrcholem Churáňov je meteorologická stanice, vyhlídková věž u skokanského můstku.

Pro příznivce lyžování se zde nachází lyžařské středisko Zadov – Churáňov, ideální pro sjezdové i bežecké lyžování.
Lyžařské středisko Zadov – Churáňov patří mezi nejznámější střediska zimních sportů v jihočeské části Šumavy.

0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Nejlepší hotely: osada Zadov

* Cena za jeden dvoulůžkový pokoj nezahrnuje všechny místní daně a poplatky. Podrobnosti najdeš u našich partnerů.

Reklama

Zůstaň s OnTheSnow i na svahu

Reklama

Reklama

Reklama