Závěrečné práce na nové 3K K-onnection, první trojlanové kabinové lanovce v Salzbursku, vedoucí z Maiskogelu na Kitzsteinhorn, jsou v plném proudu. Renomovaný výrobce lanových drah, firma Doppelmayr, prezentoval nové kabiny začátkem května na veletrhu Interalpin 2019. Na trase dlouhé 4,3 kilometru bude lyžaře přepravovat 32 designových kabin. Nová lanovka 3K K-onnection bude uvedena do provozu 30. listopadu 2019, a propojí tak to, co k sobě patří: centrum Kaprunu, rodinný skiareál Maiskogel a ledovcové středisko Kitzsteinhorn. 

 

MK Maiskogelbahn - úspěšná první zima


Nová lanovka MK Maiskogelbahn a údolní Kaprun Center, první články tohoto velkolepého kaprunského projektu, mají za sebou první zimu. 10-místná jednolanová lanovka byla uvedena do provozu v prosinci 2018 a lepší, rychlejší a pohodlnější spojení do rodinného střediska Maiskogel si pochvalovaly především rodiny s dětmi. První letní sezóna nové lanovky odstartovala už na konci května, na kaprunský Maiskogel se tak z Kaprunu pohodlně dostanou i turisté a cyklisté.


Závěrečné stavební práce na 3K K-onnection


Souběžně s výstavbou lanovky MK-Maiskogelbahn byla už v roce 2018 zahájena výstavba údolní a vrcholové stanice grandiózní lanovky 3K K-onnection, stejně jako vybudování podpěr. Po skončení zimní sezóny se už v dubnu 2019 pustili do dalších montážních prací na 4.311 metrů dlouhé trase lanovky 3K K-onnection. V červenci bude následovat napínání velkolepého lana, na němž budou kabiny lanovky zavěšeny. Samotné kabiny by se měly instalovat v průběhu srpna, následovat budou zátěžové testy a kolaudace. Uvedení nové lanovky do provozu je ohlášeno na 30. listopad 2019, kdy se kaprunský sen, propojit všechna zdejší střediska, stane konečně realitou. 

 

Další informace na www.k-onnection.comwww.kitzsteinhorn.at