Italské lyžařské středisko Paganella, které je součástí lyžařské oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta, bude mít od zimy 2019/2020 novou kabinkovou lanovku, jejíž trasa povede z Pian del Dosson (mezistanice lanovky, směřující z centra Andalo k Doss Pelà) až na La Selletta ve výšce 1.980 metrů nad mořem.

Nová, 2 kilometry dlouhá sjezdovka se bude vinout právě pod trasou nové kabinové lanovky. Stejně jako všechny ostatní sjezdovky ve skiareálu, i tato bude vybavena systémem technického zasněžování.

 

PARAMETRY LANOVKY DOSSON - SELLETTA

► Kapacita kabinky: 10 osob
► Přepravní kapacita: 2.400/3.600 osob/hod.
► Šikmá délka trasy: 1,6km
► Nadm.výška nástupní stanice: 1.470 m n.m.
► Nadm.výška výstupní stanice: 1.980 m n.m.

 

Nástupní stanice lanovky v lokalitě Dosson se staví plně s ohledem na přírodu a environmentální kontext. Tvar, barvy i použité materiály budou v těsném spojení s okolním prostředím. 

Nová lanovka nahradí starou dvousedačkovou lanovku Malga Zambana-La Selletta. Výstupní stanice nové lanovky vyroste v těsné blízkosti stávající výstupní stanice staré sedačkové lanovky.

Do výměny staré lanovky za novou investuje (a celou akci provádí) společnost Paganella 2001 S.p.A., která spravuje 8 ze 14 lyžařských vleků v lyžařském areálu Paganella.

 

 

PARAMETRY SJEZDOVKY SELLETTA - DOSSON

► Obtížnost: mírně pokročilí až pokročilí (červená)
► Délka: 2 km
► Průměrná šířka: 45 m
► Výškový rozdíl: 500 m
► Průměrný sklon 26% - maximální sklon 43% 

 

Aby bylo propojení nové trasy s existující sítí sjezdovek co nejlepší, bude také vybudována nová spojovací trať a lyžařská cesta. Nový traverz spojí Rifugio Malga Zambana s novou sjezdovkou Dosson-Selletta a bude dlouhý 400 metrů. Lyžařská cesta dlouhá 200 metrů umožní na druhé straně přístup k nové sjezdovce i ze startu sjezdovky Albi de Mez-Cima Paganella.

Díky nové sjezdovce budou mít lyžaři k dispozici o 10% větší plochu k lyžování. A díky nové kabinkové lanovce stoupne přepravní kapacita a nově už přesáhne 30 tisíc osob za hodinu.

 

Zdroj: www.paganella.net