TATRY/CHOPOK (19. listopad 2018) – Od pondělka 19. listopadu si lyžaři mohou koupit nejvýhodnější 1-denní skipas sezóny za akční cenu 9 eur. V oběhu je 10 tisíc online skipasů, které platí do středisek Jasná, Tatranská Lomnice a Štrbské Pleso. 

 

Prodej online skipasů novým moderním způsobem jako letenky začal na www.gopass.sk už dnes. Tato speciální akční nabídka online skipasu za 9 eur nebude mít rozlišené věkové kategorie. Ve standardní nabídce ale budou ceny skipasů i nadále rozlišené podle věkových tarifů (dospělý, junior, senior, dítě).

V lyžařských střediscích Jasná, Tatranská Lomnice a Štrbské Pleso se od zimní sezóny 2018/19 upouští od fixních cen online skipasů. Od nynějška bude ceny jednodenních skipasů určovat "nabídka a poptávka". Ceny budou záviset na vytíženosti střediska v daný den, na datumu rezervace, počasí, ale také na typu sezóny (hlavní/mimosezóna). Při velmi časných rezervacích jde o slevy na skipasy až do 30%, a až dvě třetiny lyžařů budou lyžovat levněji než vloni. Ceny online skipasů se neustále mění, takže pokud si lyžař chce být jistý, že skipas koupí za cenu, zobrazenou v cenovém kalendáři na www.gopass.sk, je určitě nejlepší rezervovat si skipas hned. Stejně jako při včasné rezervaci letenek nebo hotelu, i včasné rezervace skipasů budou odměněny nižšími a výhodnějšími cenami. Ti lyžaři, kteří se nebojí nakupovat skipasy online, si mohou „ulovit“ akční ceny skipasů na kterýkoliv den sezóny i od 9 eur. Akce platí do vyprodání, resp. při zakoupení do 23.12.2018.


Mimo tuto akci se budou skipasy online prodávat už od 19 €, během Vánoc od 27 € a na Silvestra od 39 € ve středisku Jasná, resp. během Vánoc od 25 € a na Silvestra od 35 € ve Vysokých Tatrách.

 

Společnost Tatry mountain resorts (TMR), a.s. jako provozovatel lyžařských středisek sleduje zahraniční trendy a inspiruje se jimi. Dynamické ceny jsou trendem v USA a vznikly jako potřeba řízeného manažování prodaných lístků a vytíženosti střediska v daném termínu. Slovenská lyžařská střediska ze společnosti TMR i s některými švýcarskými středisky jsou mezi prvními evropskými skiareály, které dynamické ceny zavádějí. „Cílem tohoto živého procesu je rovnoměrné rozptýlení lyžařů ve střediscích během celé sezóny. Vzhledem k tomu, že se zájem lyžařů během celé sezóny mění kvůli různým termínům lyžování, je nezbytné předem si lyžovačku naplánovat, aby člověk dosáhl co nejlepší ceny skipasu. Platí heslo Čím dřív koupíš, tím výhodněji lyžuješ. Tímto se dává šance klientům, kteří si umějí naplánovat své časové možnosti dlouho dopředu a jsou za to odměněni formou výhodnějších cen než jsou ceny běžné při koupi jednodenního skipasu v kamenné pokladně,“ uvedl Michal Beňo, obchodní ředitel pro GOPASS.

Hlavním přínosem pro provozovatele je lepší předvídatelnost rezervací, díky čemuž se dá i lépe plánovat personální obsazení střediska. V konečném důsledku může zase lyžař očekávat i kratší fronty u vleků a lanovek.

 

 

Tři způsoby nákupu skipasu

 

Skipasy se v tatranských střediscích dají koupit třemi způsoby: Online na stránce www.gopass.sk za nejvýhodnější ceny. Přímo ve středisku v samoobslužných pokladnách Gopass Tickets, kde je potřebná registrace do programu Gopass, po níž lyžař získává skipas za zlevněnou cenu oproti klasické pokladně. Třetím způsobem je potom nákup přímo ve středisku v tradiční pokladně za nejvyšší, tzv. pultové ceny.

Ceny v samoobslužných pokladnách Gopass Tickets jsou nižší než v běžných pokladnách, ale zároveń vyšší než online skipasy dostupné na internetu. S nákupem skipasů online získavá lyžař nejvýhodnější cenu bez čekání ve frontě. Už dnes lze říct, že ceny skipasů v běžných pokladnách přímo ve středisku budou oproti internetovým cenám a cenám samoobslužných automatech Gopass Tickets nejdražší variantou, jak si skipas koupit. 

 

Jak skipas vyměnit

 

Termín lyžovačky se dá ještě i po koupi změnit, a to za poplatek 1€. Zakoupený skipas je možné i stornovat, a to nejpozději jeden den předem. Zbylá suma bude vrácena formou kreditu na konto majitele Gopassu. Za kredit si potom lyžař může koupit skipas na jiný termín. V případě, že ve zvoleném termínu bude skipas dražší než je zůstatek kreditu, majiteľ Gopass účtu si kredit může jednodušše dobít. V případě, že lyžař už nechce využít kredit na nákup skipasu, lze kredit použít i na jiné služby, jako je například lístek do aquaparku apod.