Čeština

Nejlepší après-ski bary v Alpách

Nejlepší après-ski bary v Alpách- ©St. Anton Tourism

Après Ski, Mooserwirt, St. Anton

Copyright: St. Anton Tourism

Po dni na horách byste si asi chtěli jít brzo lehnout, že? Ale neměli byste! Après-ski je stále vyhledávanější součástí lyžovačky.

Pro některé jedince je après-ski jen synonymem pro shluknutí se ve veselé pivní skupince - nejdřív toho hodně vypít a tancovat po stolech v přezkáčích, potom se odpotácet domů. Jiná sorta lyžařů si raději najde tišší, důmyslnější bar, v němž budou pomalu upíjet z kokteilu nebo dvou a mlsat après-ski pochoutky u krbu.

Neexistují žádná pravidla pro ideální après-ski, je ale jednoznačně dobrý nápad začít okolo třetí čtvrté odpoledne a jít spát okolo desáté, abyste měli aspoň osm hodin spánku. Ráno je načase nabrat energii při snídani, která vám vyléčí opici dřív, než chytíte první lano do hor.

Tady je náš výběr nejlepších après-ski barů v Alpách, rozdělený na bary pro pařmeny a na klidnější lokality.


BARY PRO MILOVNÍKY VEČÍRKŮ

Mooserwirt a Krazy Kangaruh v St. Anton, Rakousko

Tyhle da après-ski bary se nacházejí na svazích St. Anton a každé odpoledne kolem čtvrté můžete vidět, jak jsou populární - ze sněhu tady trčí stovky párů lyží. Stálí návštěvníci se docela rozcházejí v názorech, který podnik je podle nich lepší, oba dva si ale rozhodně zaslouží místo na našem seznamu nejlepších après-ski barů.

Krazy Kangaruh a Mooserwirt toho vlastně mají hodně společného - v obou najdete desítky lidí stojících na stolech, jak dupou v přezkáčích do rytmu hudby, zatímco popíjejí místní pivo Fohrenburg a všudepřítomné servírky nalévají hostům panáky Jägermeistera rovnou do pusy.

Živá hudba v Mooserwirt, St. Anton - © St. Anton Tourism

Živá hudba v Mooserwirt, St. Anton

Copyright: St. Anton Tourism

Mooserwirt je známý díky své živé hudbě - populární německé skupiny na tanečním parketu můžete sledovat z vysokých dřevěných balkonů. A i když zavírají v osm, říká se o Mooserwirtu, že se tam prodá víc piva než v jakémkoli jiném baru v Rakousku. Pamatujte, že až budete z baru odcházet, musíte sjet dolů na lyžích, takže to berte pěkně pomalu, nejlepší pro vás bude jemně plužit.

Výhled na St. Anton z terasy Krazy Kangaruh - © Krazy Kanguruh

Výhled na St. Anton z terasy Krazy Kangaruh

Copyright: Krazy Kanguruh

Ví se, že Krazy Kangaruh je původním domovem après-ski v St. Anton a v Arlbergu funguje už od roku 1965. Slunečná terasa nabízí během celého dne úžasný výhled na St. Anton, od svítání do soumraku je na co koukat. Domácí DJ Party Hard dokáže s nejnovějšími písničkami od jazzu až po rockové hity proměnit terasu v rozlehlý taneční parket pod širým nebem.

 

Rond Point v Meribel, Francie

Rond Point je známý horský bar, nacházející se na hlavní sjezdovce do Meribel. Leží navíc na trase autobusové linky, takže vrátit se zpátky na vaši chatu nemůže být jednodušší. „Ronnie“ se na náš seznam dostal díky svým večírkům a tanci, ale i díky působivém výhledu. Tento bar s letní terasou ve výšce 1600 m.n.m. byste si neměli nechať ujít. Každé odpoledne tady hraje živá hudba a určitě musíte vyzkoušet vynikající karamelovou vodku i další prvotřídní dobroty. Až odsud půjdete, můžete lyžovat směrem k Chaudanne, nebo (pokud se na to moc necítíte) můžete jet zmiňovaným autobusem. Zkuste si svůj výlet do Meribel načasovat tak, aby se časově kryl s festivalem Little World Festival v březnu. Hudební festival, který trvá pět dní, zahrnuje 40 koncertů - od obrovských eventů pod širým nebem po malé barové sessions.

Davy se shromažďují na terase v Rond Point v Meribel - © Rond Point

Davy se shromažďují na terase v Rond Point v Meribel

Copyright: Rond Point
 


Hinterhag Alm v Saalbachu, Rakousko

Hinterhagalm se nachází přesně vedle svahu Kohlmais, jen pár metrů nad hotelem Hinterhag a pár minut lyžování od centra Saalbachu. Bar, vyřezané ze starého dřeva a rozmístěný na dvou podlažích, láká lyžaře svou živou hudbou a živou party atmosférou. Každý den ve čtyři odpoledne se bar začíná plnit veselými Rakušany, kteří se nebojí zpívat ani tancovat v lyžácích. Pokud se bojíte, že po pár sklenkách svařáku netrefíte dolů, nemusíte se bát, svahy jsou naštěstí osvětlené. 

V Saalbachu zamiřte do Hinterhag Alm - od čtyř... - © Hinterhag Alm

V Saalbachu zamiřte do Hinterhag Alm - od čtyř...

Copyright: Hinterhag Alm

 

Dick's Tea Bar ve Val d'Isere, Francie

Dick's Tea Bar otevřel v roce 1979 Dick Yates Smith. Jak šel čas, bar se postupně stal jedním z největších barů ve francouzských Alpách - ve skutečnosti je to spíš noční klub, ale přidali jsme ho na náš seznam, protože pivo je tady levné a taky je tu hodně míst k sezení. Bar se nachází přímo vedle svahů Solaise poblíž centra města, otevřeno má denně od 16:00 do pěti ráno. Zábava je skutečně strhující: après-ski je od 16:00 do 22:00 – najdete tady stolní hry, pivo-pong, mléčné koktejly, svařák i horkou čokoládu. Od 22:00 do 1:00 následuje After Dinner Club s hudebníky hrajícími na housle, saxofon a bicí; od jedné do zavíračky funguje podnik jako noční klub s místním DJem.

Dick's Tea Bar má každý den otevřeno do pěti ráno - © Dick's Tea bar

Dick's Tea Bar má každý den otevřeno do pěti ráno

Copyright: Dick's Tea bar
 

 

Trofana Alm v Ischgl, Rakousko

Trofana Alm je velká stará roubenka, která se nachází za hotelem Trofana Royale na hlavní ulici v Ischglu. Najdete tady nejživější après-ski ve městě s DJ-i a každodenními bouřlivými večírky. Už v šest večer se chata naplní lidmi, potem a pálenkou.

Pivní hodinka v Trofana Alm v Ischglu, Rakousko - © Trofana Alm

Pivní hodinka v Trofana Alm v Ischglu, Rakousko

Copyright: Trofana Alm

 

KLIDNĚJŠÍ BARY

White Lounge v Mayrhofen, Rakousko

White Lounge je šest metrů vysoké iglú a je nejchladnějším barem v Mayrhofenu. Je to dokonalé místo pro romantické odpoledne, nebo pro klábosení s přáteli. Igloo Bar má pohodlné pohovky v pološeru, lenošit ale můžete i na lehátcích zalitých sluncem, z nichž si můžete užívat výhled na hornatou krajinu Zillertalu a poslouchat hudební produkci. Pokud nemáte ledových zážitků nikdy dost, stojí za to pouvažovat o noclehu ve zdejším iglú apartmánu.

Klid a pohoda ve White Lounge Bar v Mayrhofen, Rakousko - © Mayrhofen.at

Klid a pohoda ve White Lounge Bar v Mayrhofen, Rakousko

Copyright: Mayrhofen.at

 

Elsie's v Zermatt, Švýcarsko

Elsie's je zastrčený v malé, dvoupodlažní roubence. Tento après-ski bar je hodně oblíbený u bohatých návštěvníků, neodradí ale ani nemajetné lyžaře. Připravte se ale na to, že tady uvidíte spoustu dobře upravených žen v kožiších, jak decentně upíjejí své šampaňské. Vás může zahřát whiskey, dopřát si můžete i ústřice se sklenkou suchého bílého vína. Elsie's má otevřeno do dvou ráno.

Elsie bar najdete ve dvoupatrové roubence v Zermattu - © Elsie Bar

Elsie bar najdete ve dvoupatrové roubence v Zermattu

Copyright: Elsie Bar


Chesa Bar v Klosters, Švýcarsko

Chesa Bar najdete v hotelu Chesa Grischuna poblíž svahů hory Gotschna. V minulosti se těšil oblibě u princů Charlese, Williama a Harryho. Tenhle bar vyhledávají i další britští lyžaři, a to především kvůli delikátní trpké whiskey a živé hudbě místního pianisty.

Útulná atmosféra Chesa Baru v Klosters - © Chesa Bar

Útulná atmosféra Chesa Baru v Klosters

Copyright: Chesa Bar

Reklama

Nejoblíbenější články

3 dny v okolí Bolzana: Kam jít a co vidět

3 dny v okolí Bolzana: Kam jít a co vidět

Na horách je krásně, ať už sněží, nebo pálí sluníčko, ale možná v horách nechcete trávit celou svou letní dovolenou. Máme pro vás tipy...

  Reklama

  Reklama