Čeština

Lázně a wellness, podmanivý relax na horách

11. květen 2015 | F. Giugiaro/K. Novotná

Zprávy z regionu: Údolí Aosta, Jižní Tyrolsko, Lombardie, Piemont, Trentino

Lázně a wellness, podmanivý relax na horách

Terme di Bormio

Copyright: www.bagnidibormio.it

Kdo by si nechtěl odpočinout v horách? Jsou lidé, kteří by nejradši trávili celé dny na sněhu a lyže jim k nohám snad přirostly, a jsou i tací, kteří rádi sledují padající sněhové vločky z teplé postele, usrkávají přitom bylinkový čaj nebo dobrou kávu a představa jejich ideálního odpočinku na horách se rovná hýčkání v horské vířivce, v lázních nebo wellness centru.

Wellness a hory, to k sobě jednoduše patří! Lidé si rádi vyrazí na romantický víkend na hory a aspoň část svého pobytu prožijí dokonalým relaxem ve vířivce nebo ve wellness.

Přinášíme vám přehled těch nejlepších lázní v celé Itálii, které se nacházejí v horských střediscích. Třeba si na svou příští zimní dovolenou přibalíte kromě lyží i plavky!

 

► ÚDOLÍ AOSTA

Lázně Pré Saint Didier v regionu Údolí Aosta leží co by kamenem dohodil od Mont Blancu a Courmayeur. Lázně fungují už od roku 1800 a do zdejší teplé vody se můžete ponořit i dnes. Co může být lepšího než dopřát si vířivku na úpatí Mont Blancu... Ideální pro aktivní sportovce, ale i pro ty, kteří před sněhem dávají přednost uklidňující péči ve wellness centrech. 

Saint-Vincent, jen pár metrů od lyžařského střediska Cervinia a od Monterosa Ski, se nacházejí termální lázně Saint-Vincent. Zdejší pramen byl objeven v roce 1770 a díky jeho prokázaným zvláštním léčivým vlastnostem netrvalo dlouho a byly zde vybudovány lázně. Lázeňský dům nabízí mnoho služeb: od hydroponických procedur a inhalací vody Saint-Vincent až po veřejné lázně s bazénem nebo lázeňskou kavárnu, kde si můžete vychutnat různé gastronomické lahůdky a obdivovat nádherný výhled. o víc si přát?! Neexistuje snad lepší způsob, jak relaxovat!

Terme di Pre Saint Didier

Terme di Pre Saint Didier

Copyright: www.termedipre.it

 

► PIEMONT

V Piemontu najdete hned několik lázeňských zařízení, kde si můžete dopřát relax po celodenním lyžování.

Poblíž lyžařských středisek v oblasti Cuneo se nacházejí slavné lázně Lurisia. Malé městečko je situováno v nadmořské výšce 700 metrů v údolí Valle Pesio, s lyžařskými vleky na dosah. Proto je kombinace lyžování a wellness v těchto končinách jednoduše nutností. Horké prameny, objevené v roce 1940 díky předchozím studiím Marie Curie Sklodowské, jsou přístupné celoročně a nabízejí různé procedury nejen léčebného, ale i preventivního charakteru. U pramenů se samozřejmě nacházejí lázně i wellness hotel: V Lurisia se všechno točí kolem vzácné vody se skvělými léčivými schopnostmi.

Dalšími lázněmi v Přímořských Alpách jsou lázně Valdieri, nacházející se v údolí Valle Gesso. Základní kámen lázní Terme Reali di Valdieri položil roku 1857 italský král Viktor Emanuel II., který s celou svou královskou rodinou tuto oblast rád a často navštěvoval jako oblíbenou prázdninovou destinaci. Hlavní charakteristikou lázní Valdieri jsou sirné prameny, které na povrch vyvěrají při teplotě 64 °C. Termální voda z Valdieri se zřetelně alkalickým pH (9,4) je ideální při těžkostech pohybového ústrojí, horních i dolních cest dýchacích, dermatologických i gynekologických obtížích. Lázně Valdieri bývají otevřené pouze v letních měsících, tedy od května do září, proto jsou dobrým tipem pro zpestření vaší letní dovolené na horách.

Mezi další oblíbené lázně v cunejské oblasti patří určitě Vinadio a Garessio, pro aktivní lyžaře zajímavé tím, že se nacházejí jen kousek od lyžařských vleků.

Po návratu z lyžovačky v letovisku Val d'Ossola (střediska San Domenico di Varzo a Alpe Devero) doporučujeme zastávku v lázních Premia, kde si můžete dopřát horkou vodní lázeň a uvolnit unavené svaly, nebo si zaplavat ve vyhřívaném venkovním bazénu a dýchat přitom nádherný horský vzduch.

Terme di Lurisia

Terme di Lurisia

Copyright: www.termelurisia.it

 

► LOMBARDIE

V oblasti Valtellina, nedaleko švýcarského národního parku Stelvio, se nachází věhlasné a oblíbené lyžařské středisko Livigno, které českým lyžařům není třeba představovat. Ne každý ale ví, že kromě nejlepší nabídky lyžařských svahů nabízí Livigno také velký výběr aktivit a služeb z oblasti wellness. Jednou z takových oáz je Charme & Relax, kvalitní značka, kterou nese série malých, ale rafinovaných hotelů. Jeden z nich se nachází přímo v Livignu, jen pár kroků od sjezdovek. Vybavení je typické pro údolí Engadin, v duchu zásad bio-klimatu. A co vám v Charme & Relax mohou nabídnout? Kromě horkých koupelí, parních lázní s mnoha vůněmi, sauny či tropického deště nechybí ani tyrolská aroma- a barevná terapie, studená koupel, frigidarium, osvěžující aroma sprchy a Kneipp. Stručně řečeno, jestli chcete, aby vaše dovolená v Livignu byla úplná, tyhle lázně nemůžete vynechat.

Ve Valtellině stojí za návštěvu také lázně Bormio, které se mohou pochlubit členitými prostornými interiéry i exteriéry. Spa&Wellness centrum v sousedství hotelu Bagni Vecchi je rozděleno do 6 sekcí, které nabízejí na 30 různých termálních procedur a další služby pro vaši regeneraci.  Spa&Wellness centrum Bagni Nuovi di Bormio se dělí na čtyři části, vzájemně propojené díky Grand Hotelu Bagni Nuovi a jeho "křídlům svobody", klenutým podzemním prostorám, které vedou do termálních komplexů umístěných v okolních zahradách. Ať už si dopřejete saunu, některou z masáží nebo koupel ve střešním bazénu s vířivkou a s jedinečným výhledem na okolní horskou přírodu, zažijete nezapomenutelné okamžiky, pro které určitě stojí za to aspoň na jeden den odložit lyže!

Terme di Bormio

Terme di Bormio

Copyright: www.bagnidibormio.it

 

► TRENTINO

Trentino je plné skvělých lázeňských destinací, kam se vyplatí uniknout aspoň na pár chvil pohody a relaxu. Vybírat je opravdu z čeho, od lázní Dolomia, nebo lázní v Pejo přes lázně v Rabbi až po lázně v Garniga (malé městečko na svazích Monte Bondone). Všude tam můžete svou dovolenou na horách střídat s chvílemi odpočinku a lázeňského relaxu.

V údolí Val di Fassa, přesněji v Pozza di Fassa, si můžete dopřát koupel v sirných lázních Terme Dolomia - ve výšce 1.325 metrů, v srdci tohoto nádherného údolí a obklopeni krásnou scenérií Dolomit, chráněnou UNESCO.

V národním parku Stelvio můžete navštívit Terme Pejo, nacházející se v nadmořské výšce 1.400 metrů. Přírodní dominantou jsou tady vrcholky masivu Ortles.

V Trentinu se ale kromě mnoha lázní a wellness hotelů najde i řada aquaparků. Například v Canazei a v Andalo jsou dva velké aquaparky vybavené krytými bazény, v nichž nechybí ani wellness zóny. Zvlášť Acquain di Andalo je areál vodních hrátek a zábavy ve vodě pro celou rodinu.

Řada hotelů v Trentinu patří do skupiny Vita Nova, která otevírá dveře do wellness center i těm, kteří nejsou v hotelu ubytovaní. K takovým hotelům patří také Vita Nova Trentino Wellness Hotel & Resort, kde kladou veškerý důraz na kvalitu svých služeb a spokojenost i těch nejnáročnějších lázeňských klientů. Skupina hotelů Vita Nova se nachází v překrásném přírodním prostředí, ať už na úpatí Brentských Dolomit, ve východních Dolomitech nebo na březích jezer, ve venkovských oblastech či vysoko v horách. Každý hotel ze skupiny Hotel & Resort Vita Nova Trentino Wellness nabízí wellness a rafinovanost v každém detailu. Vnitřní bazén, vířivka, vodní trysky i sprchy, finská sauna, bio-sauna, římská sauna, parní lázeň, Hammam, relaxační čajová zóna, klidová místnost s relaxačním prostorem, kosmetické procedury, wellness balíčky.... Tohle všechno a mnohem víc můžete objevovat v těchto moderních a komfortních rekreačních zařízeních.

Vita Nova Trentino Wellness  - © Vita Nova Trentino Wellness Facebook

Vita Nova Trentino Wellness

Copyright: Vita Nova Trentino Wellness Facebook
 

 

► JIŽNÍ TYROLSKO

Ani v Jižním Tyrolsku nabídka atrakcí zaměřených na pohodlí a relax nechybí: Ve městě Merano doporučujeme navštívit místní stejnojmenné termální lázně, které jsou skutečnou oázou pohody. Klienti ubytovaní v hotelu Terme Merano mají vstup do lázní zdarma. Hotel je mimochodem jedinečný svým přímým přístupem do přilehlých městských lázní, kde se hoteloví hosté mohou volně pohybovat po celý den a využívat pohodlný podzemní tunel.

Další důležitou zastávkou všech milovníků wellness je bezesporu Hotel Monika v údolí Val Pusteria, který kromě masáží a aromaterapií nabízí ubytování v pokojích vybavených designovým nábytkem a pohodový a příjemný pobyt.


V Hotelu Hubertus v Plan de Corones je vám po celodenním lyžování k dispozici Spa&wellness centrum Alpenreych Spa, plně vybavené všemi atrakcemi, které byste ve wellness centru očekávali.

V obci Val Gardena, stejně jako ve stejnojmenném lyžařském areálu není o wellness zařízení nouze.V Ortisei jsou to slavné Adler Spa Resorts s rozličnými programy zaměřenými na sport a cílenou zdravotní kontrolu. V Ortisei se nabízí možnost ubytování v hotelu Cavallino Bianco, který se i v oblasti wellness a vodní zábavy zaměřuje na děti. Tak můžete využít jedinečnou možnost vytvářet a sdílet se svými dětmi rodinnou wellness kulturu. Hotel nabízí rodinné balíčky od těch nejlevnějších až po exkluzivní, vyberou si tedy rodiny s neomezeným rozpočtem, i ty, které se ohlížejí na každou korunu.

Většina hotelů ve Val Gardena nabízí rodinám pomoc při péči o děti, zatímco dospělí relaxují nebo sportují. Všichni si dávají záležet, aby návštěvníky Jižního Tyrolska nic neomezovalo v jejich poznávání tohoto úžasného horského regionu. Další tip na wellness v Ortisei se jmenuje Alpin Garden Wellness Resort. V tomto luxusním dvojpodlažním centru o rozloze 1000 m² najdete bio-aromatickou saunu, finskou saunu, parní lázeň Tutanchamon, novou solnou saunu s himalájskou solí, panoramatickou saunu, orientální lázeň Rasul nebo tyrolskou saunu.

Terme di Merano  - © Terme di Merano

Terme di Merano

Copyright: Terme di Merano
 

 

Kde na to vzít a nekrást?

V České republice jsou pořád ještě velmi oblíbené různé slevové portály, které nabízejí kromě jiného i akční ceny wellness pobytů v Čechách i v zahraničí. Italské lázně ovšem v nabídce nemají, proto se vyplatí sledovat webové stránky (nejen italských) lázní, často tam natrefíte na velmi výhodné last minute nabídky nebo akční balíčky za vynikající ceny. 

Kvalitní wellness a komfortní relax neznamená vždycky vysoké náklady, nezřídka se dá sehnat za málo peněz hodně wellness :-)

Reklama

Nejoblíbenější články

3 dny v okolí Bolzana: Kam jít a co vidět

3 dny v okolí Bolzana: Kam jít a co vidět

Na horách je krásně, ať už sněží, nebo pálí sluníčko, ale možná v horách nechcete trávit celou svou letní dovolenou. Máme pro vás tipy...

    Reklama

    Reklama