TATRANSKÁ LOMNICA (4. únor 2015) – Lyžařské středisko v Tatranské Lomnici přichází během zimní sezóny s nabídkou babysittingu. V dětském zábavním centru Kamzíkovo na Skalnatém plese se o dětičky starají profesionální opatrovatelky, zatímco si jejich rodiče mohou bezstarostně užívat lyžovačku na tatranských svazích.

 

V interiérovém dětském centru v nadmořské výšce výšce 1 751 m.n.m. přibyla pečovatelská služba pro děti od 3 let a je možné ji využít až na dobu 4 hodin. Dozor v Kamzíkově se pohybuje na hřišti a skluzavkách, dohlíží na bazény s kuličkami i v klidové zóně. Děti se kromě zábavy na prolézačkách a v bludišti nebo hraní v bazénech a lezení po sítích zabaví při kreslení nebo při hře s hračkami. Zajímavosti ze života tatranských zvířátek se děti dozvědí už před vstupem do Kamzíkova, kde je nainstalována galerie zvířat: medvěda, sviště, lišky, orla, divočáka, sovy, vlka a jiných. Nejvzácnějším objektem dětského zábavního centra je exponát Kamzíka tatranského v životní velikosti. Děti se kromě obdivování skutečného muzejního exponátu kamzíka seznámí i se životem jeho příbuzných: Kamzíkem kartuziánským z předhůří francouzských Alp, kavkazským, který žije v jižním Gruzii, karpatským z pohoří Rumunska, balkánským vyskytujícím se v oblasti bývalé Jugoslávie, Albánie, Bulharska a Řecka, nebo s ozdobou alpských luk a strání - Kamzíkem alpským, který žije v Itálii, Francii, Německu, Slovinsku a Lichtenštejnsku.

Dětské centrum na Skalnatém plese je v zimní sezóně otevřené denně v čase od 10 do 15 hodin. Podrobně k babysittingu a podmínkám služby ZDE.

Dovolené ve Vysokých Tatrách přeje ideální zimní počasí a dostatek přírodního sněhu. Na vysokotatranských sjezdovkách leží v průměru od 95 do 110 cm sněhu. Ideální podmínky má Lomnické sedlo, kde je 140 cm přírodního sněhu a podmínky pro lyžování velmi dobré. Návštěvníci Hrebienka si až do konce března mohou prohlédnout ledové sochy Tatry Ice Master a Tatranský dóm. Pozemní lanová dráha je otevřena do 19 hodin (poslední jízda). Noční sáňkovačka je v provozu vždy v úterý, pátek a v sobotu mezi 19 - 21 hod., půjčovna saní ve Starém Smokovci u údolní stanice lanovky je otevřená do 19:30 hod.