Čeština

Stubai - rodinná lyžovačka a zábava patří k sobě

14. prosinec 2016 | Jaroslava Pribylincová | Kamila Roobová

Zprávy z regionu: Stubaital, Rakousko

Střediska v tomto článku: Ledovec Stubai, Elferlifte Neustift, Serlesbahnen - Mieders, Schlick 2000 - Fulpmes - Telfes

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital

Copyright: Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Důkazem toho, že tyrolské údolí Stubaital je vstřícné k rodinám, je několik ocenění za lyžařské středisko s nejlepšími nabídkami pro rodiny v Alpách. Do velké míry k tomu přispěli střapatí maskoti programu BIG Family Stubai, kteří v zimě srdečně vítají všechny malé návštěvníky.

K dalším plusům patří lanovky splňující požadavky pro rodiny, které mohou přepravovat děti mladší deseti let zdarma, když je v doprovodu jednoho platícího rodiče. Lyžařská střediska v údolí Stubaital také nabízejí ověřené lyžařské školy, které díky koncepci BIG Family Stubai na svahy přilákají celé generace.

Co přesně znamená program BIG Family Stubai, který okouzluje tolik dětí? Odkud se berou ti veselí společníci, kteří během dovolené všechny baví, a kde je můžete potkat? Odpovědi na tyto otázky jsou jasné ve chvíli, kdy člověk se svou rodinou stráví zimní dovolenou v údolí Stubaital.

Nejlepší péče a hodně zábavy na sjezdovkách

Pohyb na čerstvém vzduchu, noví přátelé a společná zábava - děti milují lyžování. Vědí to i maskoti programu BIG Family Stubai a jejich usilovní pomocníci, vysoce kvalifikovaní instruktoři lyžování, zaměření na děti ve středisku Stubaital. Společně se starají o bezproblémovou lyžařskou dovolenou s dětmi.

Na stubaiském ledovci, v největším ledovcovém lyžařském středisku v Rakousku, vítají děti B.BIG a Mini B. - maskoti, kteří žijí v ledové jeskyni nedaleko horské stanice Eisgrat, své svěřence zvou do střediska pro rodiny s dětmi BIG Family Kinder- und Jugend Ski-Camp. Děti od čtyř let se zde učí lyžovat a mladší děti poznávají formou her zimní svět v zemi Miniland. O děti je v království sněhu výborně postaráno i během polední přestávky, protože kromě pestrého dětského světa BIG Family Kinderland patří k nabídce ledovce i školka BIG Family Kindergarten a velkorysá restaurace BIG Family Kinderrestaurant. O rozzářená očka se postará jízda na rolbě Pistenbully, ale i veselá ledová ralley v ledové jeskyni, fascinující náhled přímo do věčného ledu.

Modré ledové plochy, tajemné inkluze a fascinující vrstvy ledu - takhle kuriózně a zároveň kouzelně to vypadá 30 metrů pod lyžařským vahem v majestátním obydlí dvou hebkých průvodců. Mladí i staří zažijí pořádnou zábavu při jízdě na náročné snowboardové trati BIG Family Boardercross, na svahu BIG Family Fun Slope dlouhém jeden kilometr nebo na extra širokém pohodlném svahu.

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital  - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital

Copyright: Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Lyžařské středisko BIG Family Skizentrum Schlick 2000 je domovem maskota BIG Ron. Jakmile napadne první sníh, nasadí si svou žlutou čapku, obuje růžové lyže a vydá se na cestu ze svého letního sídla v horském masivu Kalkkögel do země Kinderland. Kromě jiného jsou tam pro malé hosty připraveny kouzelné koberce (posuvné pásy), kolotoč, slalomová dráha, barevné vlajky a parkur mezi brankami. Hry a zábava je díky trpělivým lyžařským instruktorům zaručená.

Prostory pro spánek a přebalování, na oběd a ještě mnohem víc - v herně i v místnosti na zahřátí BIG Ron‘s Spiel- und Aufwärmstube jsou vítaná miminka od tří měsíců i bez přihlášení. Díky tomu, že se herna i místnost, kde se děti ohřívají, nachází přímo v lyžařském středisku, může se přijít maminka s tatínkem na své miláčky kdykoliv podívat.

Akce pro děti

Členové programu BIG Family Stubai vždy pořádají i skvělé slavnosti ve Stubaiském údolí. 29. prosince 2016 přivítají společně s dalšími mladými návštěvníky během předsilvestrovských oslav BIG Family Vorsilvesterfest nový rok – včetně velkolepého ohňostroje. V novém roce budou potom všude oblíbení plyšoví maskoti také na cestách a postarají se o ty nejmenší.

Okolo 28. února 2017 bude BIG Ron zvát na svůj dětský festival Kinderfest na přestupní stanici ve středisku Schlick 2000 a ten samý den popoledni se bude oslavovat v rámci festivalu BIG Family Kinderfest na kluzišti vedle pavilonu hudby ve středisku Neustift.

Rodinná dovolená s extra službami

K lyžařským kurzům patří i mnoho dalších doplňkových služeb, které si pro své svěřence vymyslel maskot B.BIG se svými společníky. Děti mladší než 10 let tak využívají lanovky ve všech čtyřech lyžařských střediscích v doprovodu platícího rodiče zadarmo. Na přání lze budoucí lyžařské hvězdy vyzvednout přímo z hotelu a odvézt na lyžařský kurz. Je to možné díky příslušným přepravním službám. Další výhodou jsou vlastní přístupy na vleky lyžařských středisek pro děti, zúčastňující se lyžařského kurzu, díky čemuž odpadá dlouhé čekání.

Program BIG Family nezajišťuje jen skvělé nabídky v lyžařských střediscích, ale i v údolí. Speciální pobyty BIG Family Premium Homes jsou sestaveny tak, aby vyhovovaly potřebám dětí. Kromě toho restaurace BIG Family Restaurants servírují dětské menu a splní jakákoliv přání svých malých hostů. A jako by to nestačilo, v rámci programu BIG Family se v zimním období uskuteční několik festivalů. Nezapomenutelné dovolené s dětmi tak nestojí nic v cestě.

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital  - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital

Copyright: Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Údolí STUBAITAL – vrchol zimních radovánek

Údolí Stubaital v Tyrolích se nachází poblíž Innsbrucku. 35 km dlouhé údolí Stubaital obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovkami se prezentuje pěti hlavními středisky - Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg. Celoroční nabídka nadchne především aktivní rekreanty: Středisko Stubaier Gletscher, největší ledovcové lyžařské středisko v Rakousku, poskytuje záruku sněhu od října do června. Od půlky října 2016 přepravuje lyžaře moderní třílanová lanovka 3S Eisgratbahn díky nové údolní stanici, obnovené přestupní a vrcholové stanici bezpečně a pohodlně až do výšky 2 900 metrů nad mořem, její přepravní kapacita dosahuje téměř 3000 osob za hodinu.

Stubai nabízí vše, co potřebují velcí i malí pro dokonalý požitek z lyžování. Údolí Stubaital bylo proto už několikrát oceněno jako „lyžařská oblast s nejlepší nabídkou pro rodiny“. Radost z lyžování na nejlépe upravených sjezdovkách zažijí rekreanti nejen ve středisku Stubaier Gletscher, ale i ve třech dalších lyžařských resortech: v lyžařském centru Schlick 2000 v obci Fulpmes, v rodinném lyžařském středisku Serlesbahnen u obce Mieders, nebo ve středisku Elferbergbahn v Neustiftu.

V zimní sezóně 2016/2017 je navíc na programu i speciální multimediální představení: „GAIA – Stubai Mutter Erde“. Show plná působivých scénických obrazů s prvky lyžování, tance a hudby. Skvělá show zinscenovaná medzinárodně renomovaným hvězdným choreografem Enrique Gasa Valgem obsahuje obdivuhodné světelné animace, během kterých se zasněžený svah ve středisku Neustift promění v exkluzivní přírodní pódium. Premiéra se uskuteční v pátek 17.02.2017 ve středisku Milders u Neustiftu, druhé představení bude následovat 24.02.2017. Na rok 2018 už jsou naplánovaná další představení.

Komfortní ubytování splňující jakékoli požadavky hostů poskytuje jeden 5-hvězdičkový hotel, tři 4-hvězdičkové hotely, 33 4-hvězdičkových ubytovacích zařízení, dva 3-hvězdičkové superior hotely, 39 3-hvězdičkových hotelů s vysokým standardem a kolem 4 700 lůžek v prázdninových bytech a penziónech nebo v tradičních hospodářských usedlostech, a nakonec i tři kempingy.

 

Fotky

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr
Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr
Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr
Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Zobrazit vše

Reklama

Nejlepší rodinná lyžařská střediska

Reklama

Reklama