Osm rakouských lyžařských středisek spolu s TOP destinací, Schnalstalským ledovcem v Jižním Tyrolsku se sdružilo pod názvem skisport.com a nabízejí cenově výhodný skipas v Rakousku a v Itálii... 

Cenově výhodný skipas v Rakousku a Itálii

Každé z devíti lyžařských středisek je ideální dovolenkovou destinací pro rodiny a všechny nabízejí speciální paušální balíky, šité na míru pro rodiče s dětmi. Najdete je v dolnorakouských lyžařských střediscích se zaručeně dobrými sněhovými podmínkami v Lackenhof am Ötscher a Hochkar, v hornorakouských top destinacích Hinterstoder a Wurzeralm, Kasberg a Hochficht nebo v Action Hill v Hochkössen v Tyrolích, nebo také v nádherném středisku Heiligenblut am Großglockner v Korutanech. Speciální rodinné balíky nabízí i Schnalstalský ledovec (Val Senales) s dechberoucí kulisou Ötztalských Alp v oblasti Südtirol v Itálii, kde si můžete vychutnať požitek z lyžování od října až do začátku května.

 

Snazší a cenově výhodnější lyžování zažijete díky skisport.com!

Z rodinných nabídek profitují především rodiny s dětmi. Děti do 10 let (ročník 2007) v doprovodu jednoho z rodičů s platným lyžařským lístkem tak mají lyžařskou kartu Sněhulák – Schneemankarte – jen za 3 eura na den (nezbytný důkaz o rodinné příslušnosti). V nabídce jsou atraktivní paušální balíčky během víkendů, tří nebo čtyř dní či celého týdne mimo hlavní sezónu za senzační rodinné ceny.

 

Lyžařská střediska skupiny skisport.com


Hochficht

Lyžařský region Hochficht se nachází v pohádkové zimní scenérii na trojmezí Rakouska, Německa a Česka. Houpačka přes tři vrchy je snadno dostupná a díky své perfektně sladěné infrastruktuře usnadňuje svým hostům lyžování. Navíc je Hochficht velmi snadno dostupný českým lyžařům - z Prahy je to mírně přes tři hodinky cesty a na vzdálenost pouhých 215 kilometrů. Hosty na Hochfichtu rozmazlují krátkými přechody od parkoviště k vlekům, výškově nastavitelnými pomůckami na nasedání a také novým dětským světem hned vedle lyžařské areény s nejlepší kuchyní. V největším rakouském lyžařském středisku mimo Alpy si na rozmanitých svazích, ve funparcích a na crossové trati najdou výzvy i ambiciózní lyžaři. Středisko Hochficht nabízí 10 lanovek a vleků a okolo 20 km sjezdovek.
www.hochficht.at

Hochficht, © Hochfichts Bergbahnen GmbH

Hochficht © Hochfichts Bergbahnen GmbH


Hochkar

Toto nejvýše položené lyžařské středisko Dolního Rakouska je známé svou legendární zárukou dobrých sněhových podmínek. Hochkar se prezentuje svými 9 moderními vleky a lanovkami. 19 kilometry sjezdovek, snowparkem Hochkar a nádhernou krajinou s panoramatem, které je v Dolním Rakousku skutečně jedinečné! Hochkar funguje jako freeride centrum a tréninkové místo rakouských lyžařů - účastníků Světových pohárů, tady na Hochkaru se zrodily hvězdy jako Thomas Sykora, Andreas Buder a Kathrin Zettel.
www.hochkar.at

Hochkar, © Alexander Kaiser

Hochkar © Alexander Kaiser

 

Lackenhof am Ötscher

Lackenhof am Ötscher, 325 km od Prahy, je středisko se širokým spektrem nabídek pro celou rodinu. Pro nejmenší nabízí Sunny Kids Park s posuvným pásem, pro větší je k dispozici snowpark pro lyžařské a snowboarové freestylery. Díky 9 lanovkám a 19 kilometrům sjezdovek všech úrovní náročnosti si tady vhodný svah najde každý lyžař. V původních apré ski chatách mohou nechat hosté svou pěknou lyžovačku doznít v příjemné atmosféře při kulinářské ochutnávce místních specialit.
www.oetscher.at

Lackenhof, © Peter Faschingleiter

Lackenhof © Peter Faschingleiter

 

Kasberg

 

Uprostřed Horního Rakouska, v Grünau, leží Kasberg, lyžařské středisko pro rodiny, přizpůsobené pro začátečníky a pokročilé lyžaře s rozsáhlým freestyle parkem. Lyžařský region Kasberg je vybaven 10 vleky a lanovkami a má 21 km sjezdovek. Četné chaty zvou k příjemné chvilce odpočinku. Lyžařská škola Grünau patří podle studie k nejoblíbenějším lyžařským školám v Rakousku.
www.kasberg.at

Kasberg, © Kasberg Bahnen

Kasberg © Kasberg Bahnen

 

Hinterstoder a Wurzeralm

Lyžařská oblast Hinterstoder-Wurzeralm leží před dechberoucí kulisou pohoří Totes Gebirge („Mrtvé hory“), resp. vrchu Warscheneck a je dobře dostupný z dálnice Pyhrn nebo veřejnými dopravními prostředky. Autem je to do střediska Hinterstoder necelých 320 kilometrů.

Ve středisku Hinterstoder najdete jedinou hornorakouskou lyžařskou oblast, která hostila závody Světového poháru. Sahá do výšky 2000 metrů nad mořem, a tak zimním sportovcům nabízí zvlášť vysokou záruku dobrých sněhových podmínek na svazích s celkovou délkou až 40 km. Na své si tady přijdou jak sportovní lyžaři, hledající výzvy - např. na závodní trati Hannese Trinkla, tak i rodiny, které touží po zábavě a rozmanitosti na četných "modrých" trasách.

Hinterstoder, © OÖT_Röbl

Hinterstoder © OÖT_Röbl

 

Oblast Wurzeralm nabízí na 22 kilometrech sjezdovek pohodovou lyžovačku s nádherným výhledem na okolní hory. Nejrychlejší pozemní lanovka na světě vyveze hosty k vrcholové stanici Wurzeralm v rekordně krátkém čase. Tam na ně čeká Sunny Kids Park pro děti, nádherné sjezdy a tradiční chaty.
www.hiwu.at

Wurzeralm, © TVB Pyhrn-Priel_Himsl

Wurzeralm © TVB Pyhrn-Priel_Himsl

 

HochKössen

HochKössen se nachází v jednom z tyrolských regionů s nejbohatší sněhovou nadílkou, v oblasti Kaiserwinkl. Tady leží „Action Hill“ s výborně upravenými svahy pro lyžaře všech úrovní, Sunny Kids Park pro nejmenší a vynikající gastronomická nabídka s nenapodobitelným panoramatem pohoří Kaisergebirge (Císařské hory). V profesionálně vedeném závodním a tréninkovém centru HochKössen na vás čeká optimální péče. K dispozici zde máte 11 lanovek a vleků a celkem 22 kilometrů sjezdovek, resp. 51 hektarů lyžařské plochy.
www.bergbahnen-koessen.at

HochKössen, © Bernhard

HochKössen © Bernhard

 

Grossglockner/Heiligenblut

Nádherné lyžařské středisko v oblasti pod Großglocknerem nabízí 12 lanovek a vleků, 55 km (spádová přímka 31,1 km) veľkoryse rozmístěných svahů pro všechny lyžařské úrovně, freeride arénu o rozloze 15 km2 a značené lyžařské trasy pro ambiciózní zimní sportovce. Vysoká poloha a moderní zasněžovací zařízení jsou až do jara zárukou dobrých sněhových podmínek. Užijte si jedinečný výhled na nejvyšší vrch Rakouska, Großglockner (3 798 m) a dalších 40 třítisícovek. Pěkné restaurace a útulné lyžařské chaty zvou na chvíli odpočinku a mění lyžování v Heiligenblutu v nezapomenutelný zážitek.
www.gross-glockner.at

Grossglockner/Heiligenblut, © Grossglockner Bergbahnen BB_M.Rupitsch

Grossglockner/Heiligenblut © Grossglockner Bergbahnen BB_M.Rupitsch

 

Partnerské lyžařské středisko

Ledovec Schnalstal v Jižním Tyrolsku

Ledovcové lyžařské středisko sahá až do výšky 3 250 metrů nad mořem a aktivním rekreantům nabízí všechno, díky čemu je zimní dovolená v Jižních Tyrolích zážitkem: Od vysokohorské kulisy v Ötztalských Alpách, s četnými rozmanitými středisky zimních sportů se širokou nabídkou pro rodiny, až po prvotřídní ubytování a špičkovou gastronomii. Od údolní stanice se nadšenci zimních sportů lanovkou pohodlně za několik minut dostanou na ledovec Schnalstal. Tam, kde trénuje i řada národních týmů, mohou lyžaři na svazích vyzkoušet všechny stupně obtížnosti včetně 8-kilometrovéo sjezdu do údolí.
www.schnalstal.com/de/skigebiet

Ľadovec Schnalstal, © Schnalstaler Gletscherbahnen-Alex Filz

Ľadovec Schnalstal © Schnalstaler Gletscherbahnen-Alex Filz

 


Víc na www.skisport.com