Čeština

Zima v Korutanech: Nezapomenutelná rodinná dovolená na slunečné straně Alp

19. leden 2016 | Jaroslava Pribylincová/Kamila Novotná

Zprávy z regionu: Rakousko, Korutany

Střediska v tomto článku: Bad Kleinkirchheim, Nassfeld Hermagor, Turracher Höhe, Heiligenblut - Grossglockner, Gerlitzen

Sněhulák i mnoho dalších maskotů jsou na Katschbergu dětem pro radost a zábavu

Sněhulák i mnoho dalších maskotů jsou na Katschbergu dětem pro radost a zábavu

Copyright: Franz Gerdl

Je jedno, jestli na zasněžených širokých sjezdovkách, ve snowparcích a funparcích, nebo na sjezdovkách s boulemi - v Korutanech, na slunečném jihu Rakouska, se rodiny prostě cítí dobře. Na výborně upravených, sluncem zalitých svazích se pohybují začátečníci i zdatní lyžaři, a to bez čekání na vleky. Komfort a zážitek z lyžování navíc umocňují pohodlné lanovky s vyhřívanými sedačkami, sauny i služebníci, kterým se říká Pistenbuttler, přímo na sjezdovkách, ale i taxíky s koňským spřežením. Kromě toho na vás čeká spousta možností vyžití při sáňkování, bruslení na zamrzlých jezerech a zábava v korutanských termálních lázních a aquaparcích se skluzavkami a divokou vodou.

Když jsou děti spokojené, cítí se dobře i rodiče. To v Korutanech velmi dobře vědí. Proto kluci a děvčátka mohou lyžovat nejen na bezpečných a certifikovaných svazích; své lyžařské umění mohou otestovat i ve snowparcích nebo na bubnových sjezdovkách, ma trati s časomírou si můžou zasoutěžit s tatínkem a při skimovie sjezdech se budou cítit jako hvězdy stříbrného plátna. Mezitím si můžou zalyžovat na hrbolatých lesních pěšinách, na kterých je pořádně ponatřásá. Mladší členy rodiny na svazích potěší tancující a zpívající maskoti, odpočinkové zóny přímo na svahu nebo stavění sněhuláka.

Korutany vám nabídnou všechno, díky čemu je zimní dovolená s rodinou nezapomenutelná. Ať už chcete lyžovat, nebo snowboardovat, ať jste začátečníci, nebo pokročilí, ať už hledáte zábavu a zážitky, nebo spíš odpočinek a relax.

 

Děti v Bad Kleinkirchheim za euro na den

Slyšeli jste už o nabídce Familien-Euro? Je to část týdenního paušálu, který se dá uplatnit v regionu zimních sportů v Bad Kleinkirchheim. Tady si děti do 12 let věku užívají na svazích o celkové délce 100 kilometrů jen za jedno euro na den, pokud jsou v doprovodu svých rodičů. Kromě toho se tady dají zapůjčit lyže nebo snowboard a dá se využít i některý z mnoha rodinných balíčků, které nabízejí různé typy ubytování - od soukromých penzionů až po 5-hvězdičkové hotely. Od 5. března je cena skipasů pro celou rodinu zahrnuta v ceně za ubytování v členských ubytovacích zařízeních a cena vstupného do termálních lázní je snížena o 5O%.

➽ info: www.badkleinkirchheim.at
➽ info: www.familien-euro.at

 

Ve středisku Windel-Wedel-Camp v regionu Liesertal a Maltatal se děti od dvou let hravou formou naučí, jak při lyžování dělat správně oblouky. "Kolena ohnout, úsměv nasadit" – školení instruktoři prostřednictvím tipů a triků pomůžou špuntům pochopit, co je při brázdění svahu důležité.

➽ info: www.familiental.com

 

Lyžování u jezera Weissensee zadarmo

U jezera Weissensee pomáhá rodinám Meterix, malý medvídek s metrem. Je synonymem výborného slevového systému s mottem: „čím menší, tím výhodnější“ a pomáhá rodičům při rodinné dovolené ušetřit. Díky medvídku Meterixovi platí děti do 12 let ve vybraných zařízeních jen v závislosti na výšce. Lyžování bude pro ubytované v některém ze 40 partnerských zařízení od 21. února do 6. března zadarmo! A kam po lyžovačce? Weissensee se v zimě mění na největší evropskou plochu pokrytou přírodním ledem. Vrstva ledu je silná až 40 cm. Na vyleštěných bruslařských plochách, dlouhých 5 až 25 km, a na kluzištích se dá krásně bruslit a hrát hokej. Kromě toho jsou zde organizovány bruslařské a rychlobruslařské kurzy. Hitem je i 4-kilometrová přírodní sáňkařská dráha v oblasti Naggler Alm, kde každou středu probíhá seminář Jodel-Rodel (Jódluj a sáňkuj).

➽ info: www.weissensee.com

 

Nassfeld - Hermagor

Nassfeld - Hermagor

 

Překvapení pro děti v Nassfeldu a nejdelší osvětlená sjezdovka v Alpách

K rodinám s dětmi je velmi vstřícné i největší korutanské lyžařské středisko Nassfeld. Jako „nice surprice“ tady děti do 10 let věku můžou ve vybraných termínech lyžovat zadarmo. Velké i malé sportovce potěší nejdelší uměle osvětlená sjezdovka v Alpách, snowpark Nassfeld, „Blue Day“ se zábavními zařízeními, tři skimovie tratě a nejlépe vybavená cvičná lyžařská louka.

➽ info: www.nassfeld.at

 

Okolo jezera Millstätter See se točí lyžařský kolotoč. V srdci Korutan, směrem od břehů jezera Millstätter See se návštěvníci za přibližně 30 minut autem dostanou k nejkrásnějším svahům v regionu: Ke střediskům Sportberg Goldeck, Bad Kleinkirchheim/St. Oswald, Katschberg, Nassfeld nebo k ledovci Mölltal. Tato oblast je obzvlášť cenově výhodná pro rodiny: Od 3. ledna až do konce sezóny lyžují děti do 14 rokov, které jsou se svými rodinami ubytované v zařízeních okolo jezera Millstätter See, ve středisku Sportberg Goldeck za nulový tarif. Tato nabídka je platná pouze za předpokladu, že si rodiče zakoupili skipasy.

➽ info: www.millstaettersee.com

 

Středisko Turracher Höhe je ideální pro rodiny, které chtějí využívat rodinná zvýhodnění cen denních lyžařských lístků, speciální lyžařské kurzy pro deěti a hotely s nabídkou přizpůsobenou dětem (například s hlídáním dětí o víkendech a prázdninách). Pro ty, kdo touží po zážitcích, je lákadlem 1,6-kilometrová alpská horská dráha „Nocky Flitzer“, směřující do údolí. Vaše nervy otestuje i snowpark a funslope.

➽ info: www.turracherhoehe.at
 info: www.nockyflitzer.at

 

Gerlitzen - značka kvality pro začátečníky

Středisko Gerlitzen, domácí kopec u Villachu, je oceněné značkou kvality „Welcome Beginners“. Toto středisko prošlo odborným testem Svazu lanových drah, který potvrdil, že je vhodné pro začátečníky a opětovné začátečníky. Gerlitzen nabízí vše, co potřebujete k prožití perfektní a nezapomenutelné rodinné lyžovačky – široké svahy, zóna pro děti a začínající malé lyžaře s instruktory, strava přizpůsobená dětem a ubytování pro rodiny. V regionu Villach najdete i Zážitkový svět KärntenTherme ve Warmbad Villach s tobogány, divokou vodou a plaváním ve stylu mořské panny.

➽ info: www.region-villach.at
➽ info: www.kaerntentherme.com

Fotky

Sněhulák i mnoho dalších maskotů jsou na Katschbergu dětem pro radost a zábavu - © Franz Gerdl
Panoramatická sjezdovka v Gerlitzen - © Franz Gerdl
Venkovní vyhřívaný bazén v Pacheiner, Gerlitzen - © Franz Gerdl
Rodinná pohoda na Grossglockneru.

Zobrazit vše

 

Koňské spřežení jako taxi pro děti v Katschi’s Kinderweltu

V dětském světě „Katschi’s Kinderwelt“ na Katschbergu se děti cítí jako v ráji. Jsou tady v bezpečí - a pod odborným vedením instruktorů mohou podnikat své první lyžařské pokusy. U dětských svahů postávají mluvící komiksové postavičky, které děti při průjezdu povzbuzují, a nahoru na start dětem pomáhá MiniJet, dětský talířový vlek. A když děti mezitím potřebují pauzu, mohou si odpočinout ve vyhřívaném pavilonu. Po lyžování je do hotelu dopraví taxislužba v podobě koňského spřežení.

➽ info: www.stilleradvent.at
➽ info: www.veldener-advent.at
➽ info: www.pyramidenkogel.info

 

A Schneemannkarte znáte? Sněhuláková karta platí v Heiligenblut a v kombinaci s rodičovskou kartou stojí 2 eura. Karta platí jen pro děti do deseti let věku.

➽ info: http://www.heiligenblut.at

 

Malá, ale příjemná jsou i lyžařská střediska v údolí Lavanttal: Výborné vleky a výhled na Koralpe, Klippitztörl a Weinebene se výborně hodí pro lyžování začátečníků a opětovných začátečníků, kteří na lyžích nestáli dlouhá léta. Děti, které jsou se svými rodiči ubytované ve vybraných zařízeních, lyžují mimo sezónu zadarmo.

 

---------------------------------------------------------------------
Další informace a paušální nabídky najdete na: www.kaernten.at

 

 

Reklama

Nejlepší rodinná lyžařská střediska

Reklama

Reklama