Čeština

TOP 10 francouzských středisek ideálních pro začátečníky

31. říjen 2017 | Romain BOURGEAIS | Kamila Novotná

Zprávy z regionu: Pyreneje, Jižní Alpy, Severní Alpy, Francie

Střediska v tomto článku: Avoriaz, Alpe d'Huez, Méribel, Les Gets, Piau Engaly, Chamrousse, Risoul, Les Houches, Gourette, Luz Ardiden

Žádné riziko pádu, žádné obavy, mírný a rovnoměrný svah... Posuvný koberec je pro lyžařské začátečníky ideálním dopravním zařízením.

Žádné riziko pádu, žádné obavy, mírný a rovnoměrný svah... Posuvný koberec je pro lyžařské začátečníky ideálním dopravním zařízením.

Některá lyžařská střediska díky své poloze a umístění přirozeně nabízejí začátečníkům spoustu příležitostí, které jim umožní začít lyžovat v optimálních podmínkách. Jiné skiareály tuhle výhodu nemají, ale přesto se snaží začátečníkům vyjít vstříc tím, že budují vyhrazené bezpečné začátečnické zóny. Přinášíme vám přehled 10 francouzských lyžařských středisek, kde jsou podmínky pro začátečníky jednoduše nejlepší!

 

Top 10 francouzských středisek pro začátečníky


► LES GETS
Areál nabízí zónu “Mappys“, volný prostor věnovaný začátečníkům. Tento cvičný prostor se nachází v klidném a bezpečném prostředí, oddělený od klasických lyžařských terénů a dostupný je kabinkovou lanovkou Chavannes. Skládá se ze dvou dopravních pásů (pojízdných koberců) a lanového vleku pro lyžování na čtyřech tratích v mírném svahu. Prostor je plně přístupný pro pěší, rodinu i pro přátele, kteří chtějí začátečníky v jejich snažení podpořit.


► RISOUL
Lyžařské středisko dbá hlavně na přístupnost svých svahů. Na vrchol Peyrefolle v 2457 m vás dopraví pohodlná 6-sedačková lanovka. Zpátky k nástupní stanici se lyžuje po mírných, zelených tratích, které zvládne opravdu každý. Prostor pro úplné začátečníky je bezpečně ohraničen a pohyb v něm je pro nezkušené nováčky příjemný a pohodlný. Vstup činí 2 eura a k dispozici jsou tu tři vleky pro začátečníky a sněžné hřiště ESF. 


► L’ALPE D’HUEZ
Přirozená topografie tohoto lyžařského střediska je pro začátečníky ideální! Vyznačuje se mírným převýšením na níže položených svazích, kde se dají postupně zlepšovat lyžařské dovednosti. Zelené sjezdovky jsou pro rozvoj lyžařských schopností vynikající, ale v Alpe d'Huez mají pro nováčky ještě dvě speciální vyhrazené zóny, přístupné bezplatně. Na těchto bezpečných plochách se začátečníci nejlépe připraví na sjezd nejmírnějších zelených svahů. K dispozici jsou jim čtyři vleky:École, Grenouille, Rif Nel s Télécentre. 


► GOURETTE
Kromě toho, že je ideální pro rodiny s dětmi, je Gourette také největší lyžařskou oblastí v Pyrenejích, kde se dá naučit lyžovat. Nachází se tu ne méně než 15 hektarů lyžařských terénů určených pro začátečníky - mírné svahy, cvičné loučky, odpočinkové objekty, tři posuvné pásy a jednoduché a pohodlné sedačkové lanovky... Tato jedinečná oblast s názvem “Happy Place“ je zabezpečena a oddělena od zbytku lyžařského areálu. Do Happy Place se dostanete po tříminutové jízdě lanovkou, dostupná je i pro pěší. A pokud se vám bude zdát, že lyžování je těžší, než se zdálo, můžete se tu věnovat třeba jen sáňkování. 


► LUZ ARDIDEN
V tomto pyrenejském středisku se nachází obrovský prostor pro začátečníky s názvem “Pluz“. Lyžaře dopravuje na svahy hněkolik posuvných koberců dlouhých až 110 metrů. Cvičná plocha, na které mohou svoje první krůčky na lyžích zkoušet velcí i malí, je velká jako pět fotbalových hřišť.

Fotky

Pojízdný koberec neboli odborně dopravníkový pás je pro začátečníky vítanou variantou vleku.
Posuvný koberec je pro začátečníky vítanou alternativou k vleku!
Lanový vlek nabízí "pomocnou ruku" všem začátečníkům už dlouhá léta.
Oddělené zóny pro začátečníky

Zobrazit vše

► CHAMROUSSE
Lyžařský areál Chamrousse je ideální pro začátečníky, kteří se chtějí zdokonalovat a bavit se. Malá plocha pro úplné nováčky se nachází v sektoru Recoin v části Chamrousse 1650, v částech Chamrousse 1700 a 1750 potom mohou začínající lyžaři bezpečně objevovat kouzlo lyžování na širokých zelených a modrých sjezdovkách.


► PIAU ENGALY
Další z pyrenejských lyžařských resortů, který nabízí začátečníkům velký komfort. V Piau Engaly se řídí heslem: prostor, bezpečnost a klid! Obrovská plocha pro nováčky v těch nejlepších podmínkách, stranou od ostatních lyžařů, každý se může učit vlastním tempem, k dispozici je 5 vleků: Dva cvičné vleky “Ecole“ obsluhující zelené tratě, dva cvičné vleky “Marmottes“ rovněž pro zelené sjezdovky a jedna sedačková lanovka “Mouscades“ vybavená nástupním pásem pro usnadnění přístupu, obsluhující zelenou a modrou trať.  


► LES HOUCHES
Nadmořská výška areálu mezi 1 000 a 1 900 metrů spolu s terény skládajícími se většinou z nejlehčích sjezdovek je pro začátečníky ideální. K tomu je třeba připočíst speciální sektor u vrcholové stanice lanovky Prarion. Sem nováčky bezpečně dopraví 4-sedačková lanovka a připravena je bohatá sněhová nadílka. V části Bellevue se nachází vlek Mont-Blanc, vhodný pro začátečníky. Kromě toho se v centru obce nachází ještě lyžařská zóna Tourchet, která nabízí bezpečný výukový prostor se dvěma vleky.


► MÉRIBEL

Aby v Méribelu zamezili obavám o bezpečnost začínajících lyžařů, vytvořili oblast "Zen Zone", věnovanou rodinám a všem lyžařům s nízkým sebevědomím. Je dokonale izolována od hlavního proudu lyžařů, takže zde každý začátečník může rozvíjet své schopnosti vlastním tempem a bez obav, že ho ohrozí dravější lyžaři. Tři části Zen Zone (La Sittelle, dostupná lanovkou Plattieres, le Rossignol dostupná lanovkou Chatelet a Doron před Mottaretem) nabízejí optimální podmínky pro pohodové a klidné lyžování. Zen zóna Mottaret nabízí ještě větší požitek díky skvělému posuvnému pásu, nebo chcete-li, díky kouzelnému koberci.


► AVORIAZ
Terény v Avoriaz nabízejí celých 32 km zelených a modrých sjezdovek, ideálních pro začátečníky. Speciálně pro lyžařské nováčky z řad dospělých je připraven bezpečný výcvikový prostor “Youcanski“, nacházející se na Plateau et Proclou. Jde vlastně o několik kilometrů dlouhou sjezdovku mimo hlavní proud lyžařů a s možností klidného lyžování v nádherném prostředí.

Reklama

Nejlepší rodinná lyžařská střediska

Reklama

Reklama