Čeština

V Charmey máte výhled na zasněžené horské štíty při lyžování i wellness

6. únor 2014 | Markéta Růžičková

Zprávy z regionu: Švýcarsko, Fribourg

Střediska v tomto článku: Charmey - Vounetse

Charmey

Charmey

Copyright: www.fribourgregion.ch

Horská vesnice Charmey v kantonu Fribourg na úpatí Alp leží přímo v srdci oblasti Gruyere. Pokud vám to slovo něco připomíná, máte pravdu, po této části Švýcarska se jmenuje výtečný tvrdý sýr, který se tu vyrábí od roku 1113. Nezapomeňte tedy při obdivování místní přírody a lyžování tradiční pochoutku ochutnat a také se podívat na její výrobu. V restauracích vám z gruyeru udělají sýrové fondue a je základem také pro výtečnou místní polévku Soupe de Chalet. Jak se tu kdysi na farmách vyráběly sýry a další mléčné výrobky se nejlépe na vlastní oči přesvědčíte na farmě Gérarda Bilanda jen čtyři kilometry od Charmey, otevřeno však mají pouze v letní sezoně. Pokud dáváte přednost poněkud sladší švýcarské specialitě, udělejte si z Charmey výlet do nedalekého Brocu, do továrny na čokoládu Maison Cailler, která funguje již od roku 1898. Nebojte, sem si můžete odskočit i z lyží, čokoláda se tu vyrábí celoročně.

 

Do 9 let zdarma

Lyžování toto rodinné středisko nabízí hlavně začátečníkům, nejvíc se tu sjezdovky modrají. Kabinková lanovka z Charmey vás vyveze až na vrchol Vounetz (1626 m), kde je stylová restaurace a odkud můžete sjet na protější svah, na němž je mimo jiné jediná černá sjezdovka střediska. Děti tu mají opravdu rádi, ty do devíti let tady totiž lyžují zdarma.

Lyžaři v Charmey  - © www.fribourgregion.ch

Lyžaři v Charmey

Copyright: www.fribourgregion.ch

Na své si v Charmey přijdou i běžkaři, pro které je připraveno dvacet kilometrů upravených běžeckých tras, z nich je část v noci osvětlena, tudíž si můžete jít „odpočinout“ na běžky třeba až když se zastaví lanovky. Pod kabinkovou lanovkou je i sáňkařská dráha dlouhá dva a půl kilometru, sáňky vám půjčí v mezistanici. Další vyžití na sněhu si můžete vyzkoušet na sněžnicích. Je tu pětadvacetikilometrový upravený okruh, který spojuje Charmey se dvěma sousedícími středisky La Berra a Jaun. Milovníci poněkud většího adrenalinu pak ocení zejména nový freestylový park.

 

Koupel s výhledem

V roce 2007 byly v Charmey otevřeny lázně Les Bains de La Gruyere, jejichž dva bazény – vnitřní i venkovní – jsou napuštěny místní vodou bohatou na minerální soli. V zimě je neopakovatelným zážitkem koupel v teplém venkovním bazénu s výhledem na zasněžené velikány kolem. Lázně nabízejí také různé typy sauny a páry, masáže, kosmetické procedury a wellness.

Les Bains de La Gruyere

Les Bains de La Gruyere

Pokud chcete městečko a jeho historii poznat opravdu důkladně, bude nejlepší, když se zajdete se podívat do místního muzea v jedné z tradičních alpských chalup. Otevřeno je denně, ctí se tu však doba oběda, tudíž má muzeum od dvanácti do dvou hodin odpoledne zavřeno.

 

Podívejte se také na:

Sněhové podmínky

Mapu sjezdovek

Webkamery

Mapu příjezdu

 

 

Fotky

Charmey - © www.fribourgregion.ch
Charmey
Les Bains de La Gruyere
Charmey

Zobrazit vše

Reklama

Nejlepší rodinná lyžařská střediska

Reklama

Reklama