Čeština

Les Menuires – středisko jako stvořené pro rodiny

11. listopad 2013 | Markéta Růžičková

Zprávy z regionu: Francie, Savojsko

Střediska v tomto článku: Les Menuires

V Les Menuires je dětem věnována zvláštní péče.

V Les Menuires je dětem věnována zvláštní péče.

Copyright: David Andre/Les Menuires

Les Menuires, středisko s přátelskou rodinnou atmosférou leží přímo v srdci slavného francouzského resortu Les Trois Vallées (Tři údolí), který je se svými šesti sty kilometry sjezdovek tím největším na světě. Už v roce 1942 se Francouzi rozhodli, že ve Třech údolích vybudují obří lyžařské středisko, které předhoní všechny italské, švýcarské i rakouské konkurenty. Poprvé se vleky v rámci ambiciózního projektu rozjely v roce 1946 v Courchevelu v údolí Bozel. Les Menuires (údolí Belleville) si na svou slávu muselo ještě chvíli počkat. Lyžaři začali jeho svahy brázdit v roce 1964, avšak opravdovým rozjezdem bylo pro středisko až otevření prvních apartmánů v nově zbudované čtvrti La Croisette a zavedení kabinkové lanovky na vrcholek Pointe de le Masse (2804 m).

Les Menuires si zaručeně zamilujete i pro množství akcí pořádaných zkušenými animátory.  - © G. Lansard/ OT des Menuires

Les Menuires si zaručeně zamilujete i pro množství akcí pořádaných zkušenými animátory.

Copyright: G. Lansard/ OT des Menuires

 

Smutek pro Tombovy fanoušky

Rodinným střediskem je Les Menuires nejen proto, že z jeho 76 sjezdovek jich je 34 modrých a 12 dokonce zelených, ale i díky svým přijatelným cenám. Ze slavných Tří údolí tu najdete cenově nejdostupnější ubytování.

Na rozdíl od spokojených rodinek na středisko nemají příliš dobré vzpomínky fanoušci Alberta Tomby. V roce 1992, v době Olympijských her v Albertville, se v nedalekých střediscích Les Menuires a Val Thorens jely závody slalomu mužů a právě favorit Tomba tu utrpěl neočekávanou porážku od Nora Jaggeho.

Ač je Les Menuires spíše rodinným střediskem, nabízí pestré vyžití i pro snowboardisty a vyznavače freestylového lyžování - plně vybavené snowparky s U-rampou a tři různé boardercrossové tratě. Oblíbené jsou též freeridy na Lac du Lou, Les Crêtes nebo Les Encombres. A ti, kterým ani takové výzvy nestačí, si mohou vyzkoušet boule na černé sjezdovce pojmenované po slavném francouzském lyžaři Léovi Lacroixovi.

Les Menuires  - © P. Royer - Les Menuires

Les Menuires

Copyright: P. Royer - Les Menuires

 

Sáňky, brusle i plavání

V Les Menuires se nebudete nudit ani bez lyží. Je tu sáňkařská dráha, bobová dráha i snowtubing, kluziště a aquacentrum, kde se můžete v některém z vyhřívaných venkovních bazénů kochat výhledem na zasněžené vrcholky. Nechybí samozřejmě kino, bary, restaurace a večer se tu často konají koncerty vážné hudby. Ale abychom nezapomněli na děti. Na ty je přece středisko zaměřeno především. Děti už od tří měsíců vám pohlídají v klubu Piou-Piou. Tady je sice ještě na lyže nepostaví, avšak v dalších dvou Piou-Piou „vesničkách“ se o vaše ratolesti od dvou a půl do pěti let postarají profesionální lyžařští instruktoři. Není je snad však nutné hned učit lyžovat, děti potkáte na již zmiňované snowtubingové dráze Lugeland nebo se budou klouzat u sněhového hradu, který tu každoročně vyrůstá, a ty od pěti let si mohou zažít ještě o něco větší adrenalin – jízdu na sněžném skútru.

Les Menuires nabízí spoustu služeb pro děti. Jednou z nich je klub Piou Piou s výukou lyžování pro nejmenší  - © C. Arnal / OT des Menuires

Les Menuires nabízí spoustu služeb pro děti. Jednou z nich je klub Piou Piou s výukou lyžování pro nejmenší

Copyright: C. Arnal / OT des Menuires

 

Fotky

V Les Menuires je dětem věnována zvláštní péče. - © David Andre/Les Menuires
Vzrušení a adrenalin vám zaručeně dodá jízda na kole po zasněžených svazích Les Menuires - © C. Cousin / OT des Menuires
Les Menuires - © Les Menuires
Les Menuires

Zobrazit vše

Reklama

Nejlepší rodinná lyžařská střediska

Reklama

Reklama