Čeština

Kronplatz, ráj pro rodiny s dětmi

10. říjen 2013 | SKIINFO/Tomasz Wojciechowski

Zprávy z regionu: Itálie

Střediska v tomto článku: Plan de Corones / Kronplatz

Kronplatz - bezdřevný klenutý vrchol se nazývá "pleš"

Kronplatz - bezdřevný klenutý vrchol se nazývá "pleš"

Kronplatz (Plan de Corones) je lyžařské středisko nacházející se v jižním Tyrolsku. Ve středisku najdete 116 kilometrů značených sjezdovek, z nichž převážná většina je na jedné z hor. Vyhlášené lyžařské středisko se nachází uprostřed Dolomit ve výšce 2274 metrů nad mořem.  Vrcholu se přezdívá „Pleš“ (v originále „Glatzkopf“), kvůli tomu, žče na vrcholu se rozkládá rozsáhlá náhorní plošina, z níž se do tří stran rozbíhá mnoho dobře upravených svahů. Přidejte k tomu moderní vleky a lanovky a máte lyžařské středisko snů.

 

Sníh chybět nebude

Sjezdovky jsou vybaveny výkonným systémem umělého zasněžování, který zaručuje krásnou lyžařskou dovolenou i během zimy s nedostatkem sněhu. Přímo k vrcholu, jehož ústředním bodem je zvon Concordia Liberty Bell, lyžaře dopraví osm moderních lanovek a vleků. Zvon Concordia Liberty Bell má průměr 3 metry a přes 18 tun a odbíjí každé poledne od středy do neděle. Na vyhlídkové plošině najdete bronzový reliéf, na kterém jsou zobrazeny a popsány okolní vrcholy.

 

Ráj pro děti a začátečníky

Jelikož davy lyžařů vystupují z lanovek až na vrcholu, mohlo by se zdát, že svahy budou přeplněné a nebezpečné. Opak je ale pravdou. Nacházejí se tady i široké svahy zejména pro děti a pro začátečníky. Proto je tohle středisko ideální pro rodiny s dětmi, začátečníky a ty, kteří si netroufají na obtížnější sjezdovky. Celá východní strana hory je pokrytá hustou sítí širokých modrých sjezdovek, vhodných pro začátečníky i pro milovníky carvingu. Modrých sjezdovek je tu téměř polovina!

Všemu tu vlastně kralují děti! Ze strany Reischach je postavená speciálně pro děti osmimístná kabinková lanovka CroniExpress, která je vyváží do horní části, kde se nachází mírně se svažující svah se šírkou 100 metrů a výškovým rozdílem 106 metrů. Terén je ideální pro úplné začátečníky jak v lyžování, tak i ve snowboardingu. Na druhé straně, v horní části Plan de Corones čeká na děti dětský ráj s vlastní restaurací pro děti, krytý dětský koutek, pásový vlek s dětskou pojistou. Děti mladší než osmileté jezdí v Kronplatz zadarmo!

Kronplatz je ráj pro začínající lyžaře

Kronplatz je ráj pro začínající lyžaře

 

Rarita pro lyžařské experty

To samozřejmě neznamená, že se tu lyžaři budou nudit! Naopak, na severním svahu se nachází úzké údolí vedoucí k Reischach černým sjezdovkám - Sylvester (1) a Hernegg (4). Pět kilometrů každé z těchto tratí je téměř výhradně strmý úsek. Nejnáročnější je černá lyžařská sjezdovka Piculin (45), která představuje skutečnou výzvu i pro zkušené lyžaře. Sjezdovka vede ze sousedního Piz de Plaies, které je vleky propojené s Kronplatzem do jednoho celku, a její sklon je dokonce 72 procent!

Pozornosti se dostává i freestylerům a freeriderům. K dispozici mají dva snowparky vybavené raily, boxy i kickery.

 

Snowpark v Kronplatz

Snowpark v Kronplatz

Fotky

Plan de Corones / Kronplatz
Plan de Corones / Kronplatz
Plan de Corones / Kronplatz

Zobrazit vše

 

Prohlédni si ještě:

 

Reklama

Nejlepší rodinná lyžařská střediska

Reklama

Reklama