Čeština

Největší rakouská lyžařská střediska: 1 - Ski Arlberg |St. Anton - Lech Zürs - Warth-Schröcken|

8. září 2019 | Henning Heilmann/OTS-SI

Zprávy z regionu: Rakousko, Vorarlbersko

Střediska v tomto článku: Lech Zürs am Arlberg, St. Anton am Arlberg, Warth - Schröcken

Duben 2017 v St. Anton: Rendl

Duben 2017 v St. Anton: Rendl

Copyright: Tomasz Wojciechowski / Skiinfo

Před třema lety se splnil sen tisícům lyžařů, kteří navštívili prestižní střediska St. Anton, Lech/Zürs a Warth-Schröcken. Díky spojovací lanovce Flexenbahn na vorarlberské straně Arlbergu, mezi Zürs a Stuben/Rauz, a dalším lanovkám Trittkopfbahn I a II a Albonabahn II se okruh mezi všemi středisky uzavřel a vznikl největší propojený rakouský lyžařský areál Ski Arlberg.

Ať už se v rámci Ski Arlberg rozhodnete zamířit kamkoli, dostanete se tam rychle, snadno a pohodlně na lyžích - celých 305 kilometrů sjezdových tratí ve střediscích St. Anton a St. Christoph, Stuben, Zürs, Lech, Oberlech i Schröcken a Warth obsluhovaných 88 přepravními zařízeními včetně pýchy resortu, lanovky Flexenbahn, je vám k dispozici. 

Jednou z největších atrakcí je poměrně okružní trasa Run of Fame“, tedy "Trať slávy", dlouhá 65 kilometrů, po jejímž zdolání lyžaři překonají téměř neuvěřitelné převýšení 18.000 výškových metrů. Lyžařský okruh vede přes celý Arlberg a prochází všemi lyžařskými středisky Ski Arlberg: Od Warthu s novou kabinovou lanovkou Dorfbahn na severu přes Lech Zürs až po St. Anton/Rendl na jihu. K oblíbeným okruhům patří i kratší (relativní pojem, pozn. redakce) "Weisse Ring" (Bílý okruh) – kdo urazí téměř 22 kilometrů lyžařského okruhu po svazích okolo údolí, překoná zároveň dohromady 5500 metrů převýšení.

Lyžařská oblast Ski Arlberg se řadí k nejluxusnějším v Alpách – a vyplatí se mít při návštěvě pořádně vyfutrovanou peněženku.

 

Délka sjezdovek: 305 km - mapa sjezdovek

Cena skipasu: 6-denní skipas v hlavní sezóně, platný ve všech střediscích Ski Arlberg včetně St. Anton, St Christoph, Stuben, Sonnenkopf/Klösterle, Lech Zürs a Warth-Schröcken - 300 EUR. Oproti minulé zimní sezóně skipas zdražil o 11 EUR.

Typ lyžaře: rodiny a freerideři

Zajímavosti:

✔ 84 % sjezdovek je lehkých a středně náročných, což činí středisko ideálním pro dovolenou rodin s dětmi

✔ Freeridery láká na 200 kilometrů možností ve volných terénech pro jízdu v prašanu

✔ Zkušení lyžaři ocení nejen četné lyžařské stezky pro ski-tour, ale také možnost heli-skiingu, která je v Lech Zürs dostupná jako v jednom z mála alpských středisek. Helikoptéra dopraví lyžaře na jeden ze dvou vrcholů - Mehlsack nebo Schneetal, odkud se sjíždějí neposkvrněné terény (cena za 1 let pro max 4 osoby se pohybuje od 370 do 430 EUR).

Fakta o Ski Arlberg:

✔ Děti do 8 let v doprovodu dospělé osoby lyžují v celé lyžařské oblasti zadarmo.  

✔ Začátečníky a děti zasvětí do tajemství báječných zážitků na lyžích v mnoha vyhlášených lyžařských školách, najmout si ale můžete i soukromého lektora. 

✔ V Lech-Zürs mají speciálně pro děti několik dětských klubů, ve dvou z nich se postarají o děti už od 2 let věku, ve všech potom o děti tří- až pětileté. 

✔ Příznivci freestylu si přijdou na své ve dvou snowparcích a na dvou funslopes (v St. Anton, na Galzig, v Lech a ve Warth)

 

Info:

Ski Arlberg
www.skiarlberg.at/ 

Galerie

Jarní lyžování v St. Anton am Arlberg - © Tomasz Wojciechowski / Skiinfo
 Lech Zürs - © Lech Zürs Tourismus by Markus Hahn
Stuben am Arlberg - © Tourismusbüro Stuben
Lech Zürs am Arlberg - © Oberlech

Zobrazit vše

 

10 největších rakouských lyžařských středisek

 

  1. Ski Arlberg |St. Anton - Lech Zürs - Warth-Schröcken|


  2. Wilder Kaiser - Brixental 


  3. Saalbach Hinterglemm Leogang


  4. Silvretta Arena |Ischgl - Samnaun|


  5. Serfaus–Fiss–Ladis


  6. Kitzbühel


  7. Sölden


  8. Zillertal Arena


  9. Mayrhofen


10. Silvretta Montafon

Reklama

Reklama

Reklama