Čeština

5 českých středisek se zárukou sněhu v březnu

5. březen 2019 | OnTheSnow

Zprávy z regionu: Česká republika

Střediska v tomto článku: Černá hora - Janské Lázně, Klínovec, Praděd - Ovčárna, Říčky, Kouty nad Desnou

Ski areál Kouty

Ski areál Kouty

Copyright: Ski areál Kouty

I když jaro přichází v posledních letech docela brzy, příjemnou jarní lyžovačku s dostatkem sněhu si můžeš dopřát v březnu i v Čechách. Abychom ti usnadnili hledání, podívej se na žebříček pěti lyžařských středisek s největší jistotou sněhu. 

Porovnali jsme statistiky sněhové historie za posledních 6 let a našli 5 TOP středisek, kde je garance březnového sněhu 100%.

 

Díky velmi dobré sněhové historii se do našeho žebříčku dostaly tyto skiareály:


Praděd - Ovčárna


Tenhle "moravský ledovec", jak se středisku přezdívá, je místem, kde se v Čechách obvykle lyžuje nejdéle, častokrát až do května. Sjezdovky na severních svazích Petrových kamenů (1438 m.n.m.) jsou nejvýše položenými upravovanými terény pro lyžaře a snowboardisty v celém Česku. 

Ceny skipasů: Celodenní skipas pro dospělého koupíš za 550 Kč, dopolední za 400 Kč. Děti do 6 let platí 50 Kč na celý den.

Sněhová historie: množství sněhu v březnu

Sněhová historie na Ovčárně

 

Klínovec


Klínovec je největší krušnohorské středisko, nachází se na státní hranici s Německem a nabízí velmi dobré sněhové podmínky po celou zimu. Sjezdovky jsou dobře upraveny a lyžuje se na nich obvykle až do pozdního dubna. 

Ceny skipasů: Od 11.3. se snižují ceny skipasů, až do konce sezóny si zalyžuješ za 750 Kč na den, resp. za 600 Kč na 4 hodiny. Lyžaři s registrací ušetří na denním skipasu 30 Kč, takže za celodenní skipas zaplatí 720 Kč.

Sněhová historie: množství sněhu v březnu

Sněhová historie na Klínovci

 

Kouty nad Desnou


Středisko v Jeseníkách těží z velmi dobrých sněhových podmínek a vydatných srážek v okolí Pradědu. Každoročně patří ke střediskům s vysokou garancí sněhu a je také největším skiareálem na Moravě s velmi moderní infrastrukturou. 

Ceny skipasů: Za celodenní skipas zaplatí dospělí 710 Kč, za libovolné 4 hodiny 660 Kč. Děti do 6 let mají jednotné vstupné za stovku. Členové ActiveClubu pořídí celodenní skipas o 70 Kč levněji.

Sněhová historie: množství sněhu v březnu

Sněhová historie v Koutech nad Desnou

 

Galerie

Ski areál Kouty - © Ski areál Kouty
Skiareál Klínovec 15.2.2019 - © Skiareál Klínovec | facebook
Praděd – Ovčárna - © Figura FB
Lyžařská pohoda na svazích Černé hory v Krkonoších - © facebook SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Zobrazit vše

 
 

Říčky v Orlických horách


Výhodná orientace sjezdovek na svazích vrchu Zakletý středisko předurčuje k dlouhotrvající lyžařské sezóně. Ta se v Říčkách dělí na hlavní a vedlejší, takže od půlky března se snižují ceny skipasů.

Ceny skipasů: Do 17.3. platí ceny hlavní sezóny, a tak za celodenní skipas zaplatíš 570 Kč, za půldenní 430 Kč. Od 18.3. se už ale lyžuje za 530 Kč, resp. 380 Kč. Pro děti do 155 cm výšky platí zvýhodněný tarif.

Sněhová historie: množství sněhu v březnu

Sněhová historie v Říčkách

 

Černá hora - Janské Lázně


Jedno z největších krkonošských středisek se může pochlubit také jednou z nejdelších lyžařských sezón - v posledních letech totiž zpravidla zahajuje sezónu jako první už na přelomu listopadu a prosince nebo i dřív. Skiareál patří do největší české lyžařské oblasti s názvem SkiResort ČERNÁ HORA - PEC, která propojuje pět krkonošských středisek.

Ceny skipasů: Až do 24.3. platí na Černé hoře ceny standardní sezóny, takže za celodenní skipas pro dospělého dáte 810 Kč, za 4-hodinový 710 Kč. Po 24.3. vstupují v platnost ceny vedlejší sezóny - za celodenní skipas zaplatíte 690 Kč, za 4-hodinový 610 Kč. Výhodou skipasů v rámci SkiResortu je, že skipasy z Černé hory jsou platné i v ostatních areálech, takže je můžete využít například i v Peci pod Sněžkou, kde se také lyžuje dlouho do jara. Navíc, při koupi skipasu přes internet ušetříte 60-90 Kč.

Sněhová historie: množství sněhu v březnu

Sněhová historie v Janských Lázních

 

Reklama

Reklama

Reklama