Čeština

Lákavé jarní lyžování na tyrolských ledovcích zpestří řada akcí

27. březen 2014 | Tomasz Wojciechowski

Zprávy z regionu: Rakousko, Tyrolsko

Střediska v tomto článku: Ledovec Kaunertal, Sölden, Ledovec Hintertux, Pitztal, Ledovec Stubai

Vyhlídková lávka na ledovci Tiefenbach v Söldenu

Vyhlídková lávka na ledovci Tiefenbach v Söldenu

Copyright: Soelden Tourismus

Chystáte se na jarní lyžovačku na některý z pěti rakouských ledovců? Na každém z nich leží víc než 3,5 metru sněhu a pro návštěvníky připravují řadu zajímavých jarních akcí. Lyžařská sezóna v ledovcových střediscích okolo 3000 m.n.m. je v plném proudu a neskončí dřív než v květnu nebo v červnu.

Spring Classics na ledovci Kaunertal

3,6 m sněhu leží v současné době na horní stanici lanovky na ledovci Kaunertal – to jsou ty pravé podmínky pro lyžování mimo sjezdovky! Zatímco ve většině níže položených středisek sněhu stále ubývá, v Kaunertalu už se připravují na každoroční tradiční akci Spring Classics, která potrvá od 12.4. do 25.5.2014. Snowpark Kaunertal uchvátí všechny fanoušky freeski a pro návštěvníky bude připravena řada zajímavých soutěží i doprovodných programů, např. zahajovací BBQ párty, Whitelines Rail Jam, HSM Champion Jibs, různé ski testy a testy snowboardů, ale i fotbalový turnaj. Ledovcové středisko Kaunertal je tento rok otevřené do 9. června a jeho široké rekreační sjezdovky si můžete užívat v plné délce, upravených je celých 31 km zdejších tratí.


Degustace vín na nejvyšší úrovni na ledovci Pitztal

U horní stanice lanovky na ledovci Pitztal se nachází nejvýše položená kavárna v celém Rakousku, Café 3.440. Právě tady se ve dnech 4.-5.4.2014 uskuteční ochutnávková akce "Firn, Wine & Enjoyment 2014". Součástí bude nejen ochutnávka vín z nejlepších vinařství z okolí Vídně, Dolního Rakouska, Štýrska a Burgenlandu, ale i gurmánská noc nebo pitztalská vinná míle – tu můžete absolvovat v Mandarfenu, po sjezdu do údolí. V Pitztalu letos sezóna potrvá do 11. května. Sněhové podmínky jsou tam samozřejmě vynikající, na horní stanici leží víc než 3,5 metru sněhu a v provozu je všech 12 lanovek a vleků, obsluhujících 20 km upravených tratí. Vynikající je rovněž freeridový terén mimo sjezdovky, pozor ovšem na na laviny, lavinové nebezpečí je aktuálně na stupni 3, tedy značné.

Pitztaler Gletscher  - © Pitztaler Gletscherbahn

Pitztaler Gletscher

Copyright: Pitztaler Gletscherbahn


V rytmu elektronické hudby v Sölden/Ötztal

Už potřetí se v nadmořské výšce 2300 metrů na slavném Giggijochu koná akce Mountain Festival Electric. Od 2. do 4. dubna se budou v Söldenu zase žhavit gramofony a lyžaři a snowboardisti budou moci poslouchat mixy od 12 světových dýdžejů, mj. celebrity francouzské electro scény, Klingande a Martin Solveig nebo holandského DJ Chuckie. Od 24. do 27. dubna budete moci na akci "Wein am Berg" ochutnávat vína na nejvyšší úrovni. A to jak degustační, tak nadmořské, celá akce se totiž koná ve výšce 3000 m.n.m. Slavnostní rozloučení s letošní sezónou potom proběhne 25.-27.4. v rámci Maxxx Mountain Winterfinale na ledovcích Rettenbach a Tiefenbach. Součástí budou bezplatné ski a snowboard testy, Harley & Snow Show, jízdy na sněžných skútrech a samozřejmě nezapomenutelné noční párty v nočním Söldenu! Sjezdovky ale můžete v Söldenu brázdit až do 4. května, kdy tady definitivně končí lyžařská sezóna. 

Na začátku dubna se na Giggijochu bude konat další ročník festivalu Electric Mountain

Na začátku dubna se na Giggijochu bude konat další ročník festivalu Electric Mountain


Prašan na svazích a firn na sjezdovkách, to je jízda na ledovci Stubai

3,5 m sněhu pokrývá momentálně ledovec Stubai, což znamená skvělé podmínky jak pro lyžování na víc než 40 km upravených sjezdovek, tak i pro freeride v hlubokém sněhu po svazích tohoto tyrolského ledovce. Začínající freerideři si mohou koupit lekce freeridu s instruktorem, pokročilejší si mohou dát zdarma zkontrolovat svůj lavinový detektor. Také Stubai připravuje jarní akce pro milovníky freestylu, letošní Spring Sessions ve Stubai Prime Parku probíhá od 12.4. do 18.5. Vrcholem jarní sezóny bude o víkendu 12.-13.4. DC Happy Hipster Hangout, v rámci něhož mohou nejúspěšnější účastníci vyhrát 1000 EUR. V ledovcovém středisku Stubai končí sezóna 29.6. 

Stubaier Gletscher

Stubaier Gletscher


Flower Pow(d)er na ledovci Hintertux

Ledovec Hintertux je jediným celoročním lyžařským areálem v Rakousku. Přesto i tady najdete akce u příležitosti závěru zimní sezóny: od 19. dubna do 4. května se konají týdny Flower Pow(d)er: v tomto období se vleky a lanovky spouštějí už v 07.45 a každý, kdo si přivstane, si tak může vyzkoušet neporušený manžestr! Mezi další atrakce patří jízdy na rolbě, bezplatné skitesty i fotografické dílny. Od začátku dubna začne fungovat letní snowpark na ledovci. Sněhová pokrývka na Hintertuxu momentálně dosahuje 400 cm a v provozu je díky vynikajícím sněhovým podmínkám kompletně celý areál včetně 14 km upravených běžeckých stop. 

Květnová lyžovačka na Hintertuxu  - © Hintertux Tourist Office

Květnová lyžovačka na Hintertuxu

Copyright: Hintertux Tourist Office

 

Reklama

Reklama

Reklama