Příprava na spuštění lyžařské sezóny už jede na Ještědu i v dalších skiareálech ze skupiny TMR na plné obrátky. Na blížící se zimní sezónu se pečlivě připravují všechna lyžařská střediska a každé dbá o zajištění co nejlepších podmínek pro všechny návštěvníky při dodržení všech bezpečnostních opatření a zásad.

Lyžařská střediska, která provozuje skupina TMR, představila tento týden řadu novinek a informovala i o tom, jak jsou připravena na nadcházející sezónu z hlediska pandemické situace Covid-19. S největší bombou přichází skiareál Ještěd.

 

Exkluzivní klub sezónkářů na Ještědu a nová sjezdovka

Novinkou na Ještědu je medializovaný projekt Nová Skalka. Podle ředitele střediska Jakuba Hanuše je projekt Nová Skalka "krokem k modernímu trendu lyžování pod Ještědem". A co vlastně v projektu Nová Skalka jde? Terénní práce na svahu pod Ještědem postupují mílovými kroky a výsledkem bude víc než 1,5 kilometru dlouhá sjezdovka, jejíž profil je předurčen pro rodiny s dětmi. Díky své šířce 45 metrů bude ale ideální i pro vyznavače carvingu. Sjezdovka by měla být podle Hanuše "tahákem nejen pro Liberec, ale i pro Prahu nebo blízké německé a polské příhraničí".

Unikátní novinkou, se kterou přichází skiareál Ještěd, je nabídka sezónního skipasu, který bude platit ne jednu zimu, ale hned tři roky. "Jejich držitelé si mohou lanovky užívat jak v zimě, tak v létě," říká o novém modelu dlouhodobé permanentky Jakub Hanuš s tím, že prodej zároveň podpoří rozvoj mládežnického sportu na Liberecku. A jak taková podpora bude vypadat? "Rozhodli jsme se, že za každou takovou prodanou permanentku věnujeme skipasy zdarma žákům libereckých prvních tříd."

 

Sáňkařská dráha, parkovací místa na objednávku a mnohem víc...

Víc o novinkách na Ještědu, ve Špindlerově Mlýně, ale i ve Vysokých Tatrách, v Jasné nebo v polském Szczyrku, se dozvíte v následujícím videu. 

Ve videu se mluví mimo jiné i tom, že na ledovci Mölltal plánují omezit kapacitu na lanovkách, ale přijali i další opatření, aby se na nástupních místech netvořily fronty a lidé se ve velkém počtu neshromažďovali. 

 

 

Co je nového v lyžařských střediscích TMR a jak jsou připravena na sezónu 2020/2021?