Čeština

Už v pátek se na Mölltalském ledovci otevíra první letní snowpark!

8. červenec 2020 | Marián Galajda, TMR

Zprávy z regionu: Rakousko

Střediska v tomto článku: Ledovec Mölltal

Ledovec Mölltal při pohledu z kabiny rolbaře

Ledovec Mölltal při pohledu z kabiny rolbaře

Copyright: Archiv Mölltaler Gletscher

Flattach – 7.července 2020 - Parádní letní výzva pro všechny milovníky freeski a snowboardingu. Sbalte si plavky, prkno a naberte kurz Mölltaler Gletscher! Na jediném korutanském ledovci otevírají už v pátek premiérovľ první letní snowpark.

 

Středisko Mölltaler Gletscher využilo své možnosti a kontakty a vychází vstříc snowboardistům skutečně ve velkém stylu.

Máme slušné zásoby sněhu a protože široko daleko taková možnost není, rozhodli jsme se zpříjemnit letní dny našim návštěvníkům a dát jim exkluzivní prostor užít si na prkně sníh i během letních dnů. Aby toho nebylo málo, na otevření našeho letního SNOWPARKU jsme pozvali skvělé jezdce z několika evropských zemí,“ vysvětluje Max Gottfried, ředitel střediska Mölltaler Gletscher.

 

8 překážek a Pančochová s Glasserovou na zahájení

„Výhodou letního SNOWPARKU bude jeho umístění mezi sjezdovkami Schareck 2 a Schareck 3, díky čemuž nebude omezovat lyžaře - a snowboardisti si budou moct naplno užít jednotlivé překážky. Těch bude celkem osm, nebudou chybět raily ani pořádný 14 metrový jump. SNOWPARK budeme denně upravovat a chtěli bychom ho nechat otevřený co nejdéle, minimálně do konce července, respektive dokud bude zájem a podmínky nám to dovolí,“ doplnil Gottfried. 

Snowpark Mölltal  - © Archiv Mölltaler Gletscher

Snowpark Mölltal

Copyright: Archiv Mölltaler Gletscher
 

Důležitým benefitem letního SNOWPARKU bude fakt, že s výstavbou pomáhají zkušení domácí jezdci – mezi jinými i rakouský olympionik, snowboardista Clemens Millauer. Oficiální otevření nového SNOWPARKU se uskuteční už v pátek s tím, že zahajovací happening vyvrcholí v neděli za účasti národních týmů z Rakouska, Itálie, Čech a Německa.

Hlavní hvězdou bude světová šampiónka a olympijská vítězka Anna Gasser z Rakouska, chybět nebude ani naše olympionička a juniorská světová šampiónka Šárka Pančochová.

 

 

 

Galerie

Ledovec Mölltal při pohledu z kabiny rolbaře - © Archiv Mölltaler Gletscher
Snowpark Mölltal - © Archiv Mölltaler Gletscher
Úprava svahů na Mölltalském ledovci - © Archiv Mölltaler Gletscher
Flattach, Mölltaler Gletscher

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama