Čeština

Dovolená v Tatrách: Od soboty opět i do Lomnického sedla

25. červen 2020 | Marián Galajda, TMR

Zprávy z regionu: Slovensko

Střediska v tomto článku: Tatranská Lomnica

Vysoké Tatry - Lomnické sedlo

Vysoké Tatry - Lomnické sedlo

Copyright: Marek Hajkovský

Ve Vysokých Tatrách bude od soboty 27. června znovu v provozu lanovka do Lomnického sedla. V zimě jde o začátek nejnáročnější a nejatraktivnější tatranské sjezdovky, v létě se ovšem mění na pohodlně přístupné a příjemné procházkové místo s úžasnými výhledy na všechny světové strany.

Provoz lanovky do Lomnického sedla začíná dva týdny po skončení sezónní uzávěrky vysokohorských stezek a po roztání zbytků sněhu, který mohl pro pěší turisty představovat riziko uklouznutí. „Lanovka ze Skalnatého plesa do Lomnického sedla bude v provozu od soboty 27. června denně s tím, že její provoz se bude během léta prodlužovat až do 18.30hod. Jde o dvoumístnou černo-šedou sedačkovou lanovku, která turisty vyveze až na pomyslnou střechu Tater v Lomnickom sedle. Procházka po stezce od horní stanice lanovky až po Velkou Lomnickou věž bude pro všechny turisty určitě nezapomenutelným zážitkem,“ vysvětluje Lukáš Brodanský, manažer horského střediska Vysoké Tatry.

Kromě možnosti pokochat se letní podobou nejprudší černé sjezdovky na Slovensku mají návštěvníci z tohoto místa jako na dlani celou Popradskou kotlinu. Na opačné straně se mohou pokochat prudkými skalnatými zrázy klesajícími do Malé Studené doliny, kterou z druhé strany ohraničuje Prostřední hřeben. Úplně jiný pohled odtud získají turisté i na populární Slavkovský štít, jehož typická oblá silueta je ze severní strany dotvářená mnohem dramatičtějšími svahy v porovnání s tím, jak ho lidé znají z Popradské kotliny. Lomnické sedlo, které leží v nadmořské výšce 2190 metrů, je nejen skvělým vyhlídkovým, ale i kultovním místem, kde se natáčela i Medená veža, slavný počin československé kinematografie (1970). Na Skalnaté Pleso, kde je nástupní místo lanovky do Lomnického sedla, se návštěvníci mohou dostat pohodlně lanovkami z Tatranské Lomnice do stanice Štart a ze Štartu na Skalnaté Pleso, anebo i po náročnější, téměř dvouhodinové pěší túře. Lístky na lanovky jsou už dnes v předprodeji v eshopu Gopass.

  - © Marek Hajkovský
Copyright: Marek Hajkovský

 

Chytrou sezónku využiješ už v létě

Návštěvníci Vysokých Tater, kteří mají rádi lyžování, mohou cestu lanovkami do Lomnického sedla získat jako speciální bonus v případě zakoupení Chytré sezónky 2020/21 na splátky do 31.8.2020. Po úhradě sumy ve výšce 99.-eur získají i výlety lanovkami v této sestavě:  1 x Tatranská Lomnica - Lomnické sedlo; 1 x Štrbské Pleso – Solisko a 1 x Jasná - Chopok.

V září se potom mohou rozhodnout buď pro doplatek k Chytré sezónce Local anebo k Chytré sezónce PREMIUM umožňující lyžování nejen ve Špindlu, ale i na Slovensku v Jasné a Vysokých Tatrách, v polském Szczyrku a na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher a sousedním středisku Ankogel.

 

Tipy na letní atrakce ve Vysokých Tatrách

Mezi hlavní atrakce letních Vysokých Tater patří letní turistika. Ta nabízí spoustu tras různých stupňů náročnosti. Pro všechny návštěvníky jsou při poznávání krás jednotlivých částí Tater připraveny i další lanovky, které je dopraví na nádherná tatranská místa. Na Štrbském Plese je to lanovka Solisko Express, ve Starém Smokovci pozemní lanovka na Hrebienok a v Tatranské Lomnici se díky lanovkám na Skalnaté Pleso a odtud na Lomnický štít mohou turisté dostat až do nadmořské výšky 2634m.

 

  - © Marek Hajkovský
Copyright: Marek Hajkovský

Vysoké Tatry jsou už v těchto dnech plně připravené na příchod léta a návštěvníci mají k dispozici i další zajímavé atrakce. Na Štrbském Plese je v provozu oblíbené člunkování, na trase ze Štartu do Tatranské Lomnice jsou k dispozici horské káry. Děti se mohou připravit na pokračování Tatranské divočiny - zábavného a edukativního eko-friendly projektu, díky němuž lépe poznají dostupné destinace Vysokých Tater a jejich průvodci budou 4 zvířecí kamarádi - svišť Jurko, orel Karel, medvěd Kuba a kamzík Pirin. Tento rok je připravených 7 dobrodružných etap a  2 úlohy na volný čas s názvem „Zahraj si“. Brožura plná napínavých příběhů a dobrodružství zpříjemní chvíle v Tatrách nejen dětem, ale i rodičům. Kromě zážitků mohou získat i skvělé ceny. 

Brožuru Průvodce Tatranskou divočinou dostanou návštěvníci k dětskému lístku na lanovku zdarma. Děti do 6 let věku dostanou brožuru zdarma.

Malí návštěvníci Vysokých Tater budou mít k dispozici i oblíbené dětské hřiště na Skalnatém Plese – hned vedle budovy lanovky. Sviští krajinka jim dopřeje nejen spoustu zábavy, ale spolu s ní i dobrodružství při poznávání tatranské fauny. Pro děti, kterým budou chtít rodiče dopřát víc adrenalinu, bude v provozu populární zábavní park Orlíkovo nacházející se na Štrbském Plese. V něm se děti vyblázní na trampolínách nebo v elektroautíčkách.

Sviští krajinka na Skalnatém plese  - © TMR, a.s.

Sviští krajinka na Skalnatém plese

Copyright: TMR, a.s.

 

Tipy na letní ubytování ve Vysokých Tatrách

Ve Vysokých Tatrách jsou už po vynucené přestávce všechny nejoblíbenější hotely - kromě Grandhotelu Praha už otevřely své brány i Grandhotel Starý Smokovec Hotel FIS na Štrbském Plese. Při ubytování v těchto výjimečných tatranských hotelích se hosté mohou těšit na zajímavý benefit v podobě tatranských lanovek zdarma. Hosté hledající skutečně výjimečné zážitky si mohou dopřát Noc na Lomnickém štítu a ubytovat se v jednom ze dvou apartmánů v nadmořské výšce 2634m. 

 

Výhled z venkovního bazénu Grandhotelu Praha****, Tatranská Lomnica  - © TMR, a.s.

Výhled z venkovního bazénu Grandhotelu Praha****, Tatranská Lomnica

Copyright: TMR, a.s.

Reklama

Reklama

Reklama