Flattach – 28. května 2020: Výborná zpráva z jediného ledovce v Korutanech. Už 6. června spouští letní sezónu rakouské středisko Mölltaler Gletscher, v němž si na své přijdou nejen pěší turisté, ale i lyžaři. Příslibem letních zážitků z ledovce je i avizované otevření rakouských hranic s vybranými zeměmi už v půlce června.

 

Po 83 dnech se opět rozjedou lanovky ve skiareálu Mölltaler Gletscher. Sjezdovky zůstaly bez lyžařů od 15. březně, kdy provoz střediska zastavila preventivní opatření proti šíření onemocnění COVID-19. „Jsme velmi rádi, že i díky přísnému respektování nařízených opatření se situace zlepšila natolik, že dnes můžeme s radostí oznámit dobrou zprávu o znovuotevření už 6. června. Naše středisko bude otevřené nejen pro turisty hledající relax a pohodu na nádherných túrách po okolí, ale i pro lyžaře, kteří dostanou chuť dopřát si pravou letní lyžovačku. K dispozici budou mít celou sjezdovku č.3 a rovněž sjezdovky č.1 a 2, které budou sjízdné v zúženém profilu kvůli deponii sněhu. V plném provozu bude panoramatická restaurace Eissee, v níž se budou moci hosté občerstvit a načerpat síly i na terase s nádhernými výhledy na alpská panoramata,“ uvedl ředitel střediska Max Gottfried.

 

Letní lyžovačka se zárukou sněhu

Středisko Mölltaler Gletscher využilo dobu nucené přestávky nejen k pravidelné údržbě technických zařízení, ale i k přípravě všech nezbytných opatření v souvislosti s usměrněními autorit pro zajištění bezpečnosti a zdraví hostů i zaměstnanců. Zároveň připravilo dvojnásobně větší zásobu sněhu v porovnání s loňským rokem, díky čemuž by chtělo garantovat lyžovačku s výjimkou nejteplejších srpnových dní po celou dobu provozu. „Věříme, že všem našim návštěvníkům, ať už turistům nebo lyžařům, připravíme jedinečné zážitky a relax podle jejich představ,“ doplnil Gottfried. 

 

S Chytrou sezónkou i na Mölltal

Neomedzené lyžování ve skiareálu Mölltaler Gletscher od 6.6.2020 až do 9.5.2021 spolu s lyžovačkou v celé příští zimní sezóně v sousedním středisku Ankogel a v TOP střediscích na Slovensku (Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso), v České republice (Špindlerův Mlýn) a v Polsku (Szczyrk) nabízí Chytrá sezónka PREMIUM, která zároveň přináší i další benefity - více informací najde veřejnost na stránce https://www.gopass.travel.

 

Aktuální informace o středisku jsou k dispozici na https://www.moelltaler-gletscher.at/.