Už skoro dva měsíce jsou všechny rakouské skiareály zavřené. Teď ale začíná svítat na lepší časy, přijatá opatření se uvolňují a na ledovci Kitzsteinhorn se začne zase lyžovat! Takové jsou aspoň plány tohoto rakouského lyžařského středisku nad Kaprunem.

V souladu s opatřeními proti šíření nákazy nemocí Covid-19 zůstává Kitzsteinhorn i Maiskogel ještě do 28. května 2020 zavřený. Zahájení letní sezóny na ledovci je naplánováno na pátek 29. května 2020.

"Zdraví a bezpčnosti našich hostí i zaměstnanců je naší největší prioritou - proto jsme pro naše lanovky i ostatní provozy vypracovali aktuální příručku," píše se na webových stránkách provozovatele lanových drah na Kitzsteinhornu.

Od 27. června se pravdepodobně otevře i Ice Arena na ledovcové plošině a také nové lanovkové propojení 3K K-onnection. To by znamenalo, že Kaprun bude v létě poprvé přímo propojen s Kitzsteinhornem.


Plán postupného otevírání střediska (stav k 4.5.2020)


Od pátku 15.5.2020:

- Restaurace Maisi Alm (středa - neděle*)


Od pátku, 29.5. 2020:

MAISKOGEL
- lanovka MK Maiskogelbahn (středa - neděle*)
- Alpine Coaster Maisi Flitzer (středa - neděle*)

KITZSTEINHORN
- Kitzsteinhorn lanovkou Panoramabahn (denně kromě středy)
- lyžování na ledovcové plošině (Gletscherjet 4 & Magnetköpfllift; denně kromě středy)
- TOP OF SALZBURG / Gipfelwelt 3000 (denně kromě středy)

Restaurace
- Restaurace Gipfel (denně kromě středy)
- Restaurace Gletschermühle (denně kromě středy)
- Maisi Alm (středa - neděle*)

 

➽ Do 26. června platí pro všechny milovníky hor a sportu sleva 10% na všechny lístky.*MK Maiskogelbahn, Alpine Coaster Maisi Flitzer i Maisi Alm budou mimořádně otevřené i v pondělí 1. června 2020.