Tak jako všude jinde, i v italské Cortině se už těší, až se budou moci znovu otevřít světu. Proto zpráva o zadání prací na nové lanovce Son dei Prade - Bai de Dones, která spojí lyžařskou oblast Tofane s oblastí Cinque Torri, rezonuje jako hymna naděje.

Kabinkovou lanovku postaví Leitner Ropeways na trase dlouhé 4,5 km. Nová lanovka "Tofane - Freccia nel Cielo" tak spojí centrum Cortiny s vrcholem Col Druscié.


The future is now,“ zní motto této stavby. A je to opravdu tak, protože v nouzové situaci, jako je ta současná, je myšlení a schopnost investovat do budoucnosti velkým znakem důvěry na všech úrovních od údolí až po vrcholky hor. 

 Lanovka Son dei Prade-Bai de Dones s 54 10-místnými kabinami spojí Pocol (v oblasti Tofane) s lyžařskou oblastí Lagazuoi-Cinque Torri-Col Gallina, s mezistanicí v oblasti Cianzopé. Lyžaři se tak dostanou z Cortiny až do Alta Badia a dalších skiareálů Dolomiti Superski bez toho, aby museli odepínat lyže. Práce, které začnou koncem června, by měly finišovat začátkem ledna, tedy právě včas, aby bylo vše připraveno na mistrovství světa v alpském lyžování, které se bude konat od 8. do 21. února 2021.

Hlavní plán prací, který zahrnuje celou oblast Ampezzo a její horský systém, obsahuje obnovu infrastruktur, nové sjezdovky a přepravní zařízení s mezinárodními standardy. Patří sem i nedávné terénní úpravy slavné Olympie delle Tofane v lednu 2020, trati, která hostila více než sto závodů Světového poháru, nové uspořádání dojezdové oblasti Rumerlo, odhalení nového Freccia nel Cielo, trati Lacedelli v 5 Torri a nového protilavinového systému.