Čeština

S rouškou na vlek: Na Pradědu se zase lyžuje

8. duben 2020 | OnTheSnow

Zprávy z regionu: Česká republika

Střediska v tomto článku: Praděd - Ovčárna - Figura

Na vleku s rouškou - takhle vypadalo lyžování na Pradědu letos na jaře © facebook ČT24

Na vleku s rouškou - takhle vypadalo lyžování na Pradědu letos na jaře © facebook ČT24

Copyright: facebook | ČT24

Po téměř měsíci od momentu, kdy přísná vládní opatření proti šíření nového koronaviru uzavřela všechny české skiareály, došlo k částečnému uvolnění stanovených podmínek - a toho využili provozovatelé Sport centra Figura na Pradědu.

Nově povolené možnosti sportování na venkovních sportovištích si každý vyložil po svém. A tak se na Pradědu rozhodli obnovit od středy 8. dubna 2020 provoz skiareálu v omezeném režimu.

Jak píše provozovatel střediska na své facebookové stránce, přeprava na vleku je povolena pouze s minimálně dvoumetrovým odstupem na nástupišti, s ochranou úst a nosu na nástupišti a s použitím rukavic po celou dobu jízdy na vleku.

Počet návštěvníků areálu je omezený počtem míst na parkovišti. Skipasy pořídíte za 400 Kč (děti do 12 let), resp. 600 Kč na 4 hodiny, případně 500/700 Kč na celý den. Kompletní ceník skipasů najdete zde. Podle informací provozovatele během prvního dne obnoveného provozu (8.4.2020) lyžovalo okolo 20 lyžařů.

Lyžařské středisko Figura na Pradědu sa tak stalo jediným otevřeným skiareálem v téměř celé Evropě. Kromě Pradědu se ještě lyžuje ve třech švédských střediscích.

 

Fotky

Na vleku s rouškou - takhle vypadalo lyžování na Pradědu letos na jaře © facebook ČT24 - © facebook | ČT24
Na lyžích s rouškou - takhle vypadalo lyžování na Pradědu letos na jaře © facebook ČT24 - © facebook | ČT24
Na prkně s rouškou - lyžování na Pradědu (8.4.2020) © facebook ČT24 - © facebook | ČT24
Z dnešního lyžování na Pradědu (foto od lyžaře Zdeňka Šuby) - © facebook | Zdeněk Šuba

Zobrazit vše

 

Nikoho sem nezveme, píše se ve vyjádření provozovatele skiareálu

"Dle nového nařízení vlády ze 6.4. je možno na veřejných přírodních sportovištích - což splňujeme - provozovat i lyžování a snowboarding. Ale pouze pod nutnou podmínkou všech dosavadních nařízení vlády ohledně Covid-19. Velmi pečlivě jsme zvážili naše možnosti a zjistili, že pro SKALNÍ LYŽAŘE, okolní lyžaře regionu jsme schopni toto nařízení plnit. A to HLAVNĚ z důvodu toho, že autobusová doprava je ZASTAVENA a na kopec se dostane v rámci KAPACITY parkoviště pouze omezený počet aut. Nikoho sem nezveme, pouze a jen konstatujeme, dle nařízení vlády, že v rámci těchto podmínek jsme schopni spustit provoz vleků. Kdy přeprava je dovolena jedné osobě a v rukavicích po celou dobu na unašeči a s rouškou a min. 2m rozestupem na nástupišti. Věříme, že těm, kterým to udělá radost se zavděčíme. Všem ostatním přejeme hodně zdraví a pěkné Velikonoce.

ps: při porušení nových přepravních podmínek je provozovatel areálu oprávněn vyloučit lyžaře porušujícího nařízení z přepravy na vleku, bez náhrady."

 

Na Pradědu se rozhodli obnovit lyžařský provoz - lyžaře žádají o dodržování přísných opatření  - © facebook | Figura - ubytování na Pradědu

Na Pradědu se rozhodli obnovit lyžařský provoz - lyžaře žádají o dodržování přísných opatření

Copyright: facebook | Figura - ubytování na Pradědu
 

 

 

Přesné znění příslušného paragrafu nařízení vlády ze 6.4.2020

Vláda České republiky schválila 6.4. částečné uvolnění podmínek definovaných při vyhlášení nouzového stavu. V nařízení vlády se uvádí: "S účinností od 7. dubna 2020 0.00 hodin do konce nouzového stavu se zákaz volného pohybu osob nevztahuje na sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech za splnění těchto podmínek: 

  • nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření kapének, a to s výjimkou venkovních sportovišť, kdy jsou sportující osoby, popř. skupina společně sportujících osob, odděleny od jiných osob fyzickou překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry,
  • společně sportují jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, popřípadě při sportování od jiných osob zachovávají odstup nejméně 2 metry,
  • nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, ve kterých by nebyly plněny shora uvedené podmínky,
  • včetně cesty za účelem tohoto sportování..."
Více informací na www.vlada.cz

 

 

 

My z OnTheSnow věříme, že rozumný přístup a dodržování všech opatření a podmínek stanovených vládou napomůže aktuální pandemickou situaci úspěšně zvládnout. Každý z nás k tomu může vlastním chováním přispět. Buďte na sebe opatrní, neohrožujte zbytečně sebe ani své blízké.

Spolu to zvládneme, vaše OnTheSnow
 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama