Čeština

Smutná zpráva z Tater: Start lyžovačky se odkládá

22. listopad 2019 | Jana Pisarčíková, TMR, a.s.

Střediska v tomto článku: Ledovec Mölltal, Štrbské Pleso, Jasná

Nedostatek sněhu a chybějící zimní počasí donutilo střediska odložit start lyžařské sezóny.

Nedostatek sněhu a chybějící zimní počasí donutilo střediska odložit start lyžařské sezóny.

VYSOKÉ TATRY/JASNÁ. (21.11.2019) – Smutná zpráva pro lyžaře. Na brázdění svahů si budou muset ještě počkat. Start lyžařské sezóny v Jasné a na Štrbském Plesu byl původně naplánovaný na konec listopadu. Příliš teplé počasí ale lyžařům pohodovou jízdu na lyžích jaksi nechce dopřát. Termín první lyžovačky na Slovensku se tedy odkládá. Rakouské ledovcové středisko Mölltaler Gletscher, které také patří do portfólia skupiny TMR, naopak po velké sněhové kalamitě otevírá další sjezdovky.

 

Zimě se do slovenských hor jaksi nechce. Mrazík si zjevně plácnul s Perinbabou a dohodli se, že si svoje umění nechají na později. „Na Martina se nám podařilo aspoň na chvíli spustit technické zasněžování, ale by to zbytečné. Mrazy nepřicházejí, a tak si budeme muset na první lyžovačku v Jasné ještě počkat,,“ řekla Jana Kňavová, brand manažerka střediska Jasná.

 

Winter Jasná Opening bude!

Navzdory tomu se ale rozhodli zimu ve středisku v sobotu 30. listopadu srdečně přivítat na tradičním Winter Jasná openingu. „Možná právě tak jí dáme najevo, že nám už chybí a rozhodne se být k lyžařům konečně štědrá,“ dodala Kňavová s úsměvem.

 

Stejně to momentálně vypadá i na Štrbském Plese. Teplota nahoře na Solisku klesá do mínus jednoho stupně, což na zasněžování bohužel nestačí. Pro porovnání - minulou zimní sezónu už druhý listopadový týden sněžná děla v Tatrách chrlila sníh ve velkém. Jakmile teploty klesnou pod nulu, budou střediska dělat všechno pro to, aby lyžovačka mohla začít co nejdřív.

 

Termíny začátku sezóny:

Kdy začíná lyžovačka na Slovensku

 

Na rakouském Mölltalu 150 cm nového sněhu

Zatímco na Slovensku o zimě jen sní, Rakušanům už dala pořádně zabrat. Sněhová kalamita dokonce paralyzovala i dopravu. Po velké nadílce přírodního sněhu tak ve středisku Mölltaler Gletscher otevírají další kilometry sjezdovek.

Během uplynulého týdne jsme vypnuli technické zasněžování, protože příroda to s příchodem zimy vzala vážně. Napadlo nám v průměru okolo 150 cm sněhu. Hned jak nám to počasí dovolilo, začali jsme s přípravou sjezdovek a už v pátek otevíráme další. V provozu budou lanovky Gletscher Express, Eisseebahn, Gletscher Jet, Panoramabahn Klühspies, Schlepplift Stübele a zjazdovky 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10 a cvičná plocha pro začátečníky u mezistanice,“ informoval ředitel střediska Max Gottfried.

 

 

 

 

Galerie

Smutné zprávy pro lyžaře...
Lyžovačka na ledovci Mölltal - © archív Mölltaler Gletscher
Lyžovačka na ledovci Mölltal - © archív Mölltaler Gletscher
Lyžovačka na ledovci Mölltal - © archív Mölltaler Gletscher

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama