Čeština

Italská zima 2019/2020: Co nového v lyžařských střediscích?

28. říjen 2019 | Skiinfo/OnTheSnow

Zprávy z regionu: Itálie

Alta Badia

Alta Badia

Copyright: Alta Badia Facebook

Zima je každým dnem blíž a blíž a mnozí lyžaři se už nemohou dočkat spuštění zimního provozu lanovek, aby mohli znovu brázdit zasněžené svahy. V Itálii mají pro lyžaře připravenou spoustu parádních novinek, jen se podívejte!

Zajímavostí v lyžařských střediscích je opravdu hodně - jako ostatně každý rok. A jako každý rok si můžete být jisti, že v inovacích vedou Trentino a Jižní Tyrolsko (Alto Adige). 

Pojďme se při čekání na zimu a hromady sněhu (doufejme!) podívat skiareálům trochu pod pokličku...

Alta Badia


Alta Badia nabídne v zimě 2019/2020 dvě nová přepravní zařízení:
- v Pedraces nahradí starou dvousedačku nová automatická 10-místná kabinová lanovka
- a na druhé straně v údolí Stella Alpina spustí novou sedačkovou lanovku, která lyžaře přiblíží k nepřeplněným svahům a nabídne fascinující výhledy.

Alta Badia  - © Alta Badia Facebook

Alta Badia

Copyright: Alta Badia Facebook


San Martino di Castrozza


Po úspěšném spuštění nové kabinové lanovky Colbricon Express, která přepravuje lyžaře už od loňské zimy, pokračují v San Martinu v modernizaci i letos, kdy vylepší propojení lokalit Ces a Tognola: nová lanovka nahradí starý vlek a bude mít o něco delší trasu.

  - © Sanmartino.com
Copyright: Sanmartino.com

 

Tre Cime Dolomiti


Během cesty novou lanovkou v Tre Cime si lyžaři budou moci užívat nádherné výhledy do okolní krajiny v pohodlí a teple. Nová 8-sedačka Hasenköpfl bude totiž mít vyhřívaná sedadla a lyžaře přepraví až do výšky 2200 metrů. Tahle novinka zimy 2019/2020 kromě veškerého komfortu při jízdě ulehčí nastupování nejmenším lyžařům - díky výškově nastavitelnému nástupnímu pásu. 

Tre Cime Dolomiti

Tre Cime Dolomiti


Folgarida Marilleva


Nová 6-místná sedačková lanovka ve Folgarida nahradí starou dvousedačku, stoupající až na Monte Spolverino. Současně dojde k terénním úpravám sjezdovky č. 18 "Skiweg Malghet Aut".

Folgarida - Marilleva  - © Funivie Folgarida - Marilleva

Folgarida - Marilleva

Copyright: Funivie Folgarida - Marilleva


Plan de Corones


Pokud jde o Kronplatz, rozloučíme se s jednou z posledních fixních sedačkových lanovek, kterou nahradí nová kabinková lanovka. Modernizace přepravních zařízení v Plan de Corones je jednou z hlavních priorit střediska, a tak k výměně za nové došlo už u většiny lanovek. 

Plan de Corones/Kronplatz

Plan de Corones/Kronplatz

Copyright: www.kronplatz.com


Madonna di Campiglio


Ve skiareálu Madonna di Campiglio se před zimou 2019/20 soustředili zejména na:

- rozšiřování sjezdovek
- vylepšení a posílení systému technického zasněžování
- nové sjezdy

Konkrétně půjde o tyto změny:

- Výměna sedačkové lanovky Nube d’oro a výstavba nové sedačkové lanovky, která lyžařům poskytne veškerý komfort včetně vyhřívaných ergonomických sedadel. Nová lanovka bude mít nástupní stanici pod Malga Montagnoli a její trasa povede podél sjezdovky Nube d'Argento. Z nové lanovky bude dobře dostupná i modrá sjezdovka Nube d’Argento-Gendarme. 

- Terénní úpravy a rozšíření sjezdovek Nube d’Argento a Nube d’Argento-Gendarme, které probíhá souběžně s výstavbou uvedené lanovky. Zároveň dojde k posílení automatického zasněžovacího systému.

- Nová sjezdovka Montagnoli: za Malga Montagnoli vznikne nový, 300 metrů dlouhý úsek trati, široký 40 metrů, s průměrným sklonem 13%.

- Sjezdovka Amazzonia Alta: terénní úpravy a rozšíření sjezdovky Amazzonia, zahrnující i úpravy na Amazzonia Alta až po lokalitu Busa dei Mughi. V této lokalitě dojde také k výměně a modernizaci zaněžovacího systému.

  - © Funivie Madonna di Campiglio Facebook
Copyright: Funivie Madonna di Campiglio Facebook

 

Pinzolo


Velkou novinkou v lyžařském středisku Pinzolo před zimou 2019/20 je výstavba nové nádrže na skladování vody v lokalitě Grual, v údolí Doss del Sabion v nadmořské výšce 1900 metrů. Vybudování sběrné nádrže Grual završí práce na zasněžovacím systému provozovatele Funivie Pinzolo a spolu s jezerem Montagnoli, které vybudovala před 3 lety společnost Funivie Madonna di Campiglio, bude tato nová nádrž zabezpečovat dostatečné zásoby vody pro zasněžování sjezdovek v Pinzolo i v celé lyžařské oblasti C

Pinzolo, Trentino

Pinzolo, Trentino


Andalo – Fai della Paganella


Ve středisku Andalo - Fai della Paganella, v půvabném prostředí Cima della Paganella, se rozloučíme se starou sedačkovou lanovkou Malga Zambana - La Selletta. Její místo zaujme úplně jiná, komfortní lanovka. Ta bude mít nástupní místo v lokalitě Dosson, podle které se bude i jmenovat. Trať nové lanovky bude také odlišná od původní, a díky tomu vzniknou i nové sjezdovky. Mezi středisky Fai della Paganella a Andalo vznikne nová lyžařská zóna s červenou sjezdovkou Selletta – Dosson. Vznikne také nová spojovací sjezdovka a lyžařská cesta, které propojí novou lanovku se stávajícími sjezdovkami.

Andalo, Fai della Paganella 03.01.2016  - © Dolomiti Paganella Facebook

Andalo, Fai della Paganella 03.01.2016

Copyright: Dolomiti Paganella Facebook


Ladurns - Colle Isarco


Na Colle Isarco vyrůstá nová sedačková lanovka s krycími bublinami od výrobce Pininfarina. Cesta z nástupní stanice v 1512 m až do výstupního bodu v 2023 metrech trvá jen pár minut!

Ladurns - Colle Isarco

Ladurns - Colle Isarco



Obereggen


Náš výčet nových lanovek pokračuje jedním z nejkrásnějších míst v Jižním Tyrolsku. Moderní sedačková lanovka Reiterjoch v Obereggen bude mít 8 sedaček a nástupní stanice se posune kousek dál po trase lanovky. 

Ski center Latemar - Obereggen/Pampeago/Predazzo 19.2.  - © facebook - Ski center Latemar - Obereggen/Pampeago/Predazzo

Ski center Latemar - Obereggen/Pampeago/Predazzo 19.2.

Copyright: facebook - Ski center Latemar - Obereggen/Pampeago/Predazzo


Prato Nevoso


Do piemontského Prato Nevoso přichází tuto zimu revoluční novinka, která určitě uchvátí všechny lyžaře v lokalitě Frabosa Soprana.
Novou 10-místnou kabinkovou lanovku totiž navrhoval prestižní ateliér “Porsche Studio Design”. Nová lanovka nahradí stařičkou lanovku "Rossa" a měla by mít přepravní kapacitu až 3000 osob za hodinu.
Nová lanovka bude úplně bezbariérová a měla by fungovat v celoročním provozu. Využít ji tedy budou moci i letní turisti.

Prato Nevoso  - © Prato Nevoso Ski Facebook

Prato Nevoso

Copyright: Prato Nevoso Ski Facebook


Cortina d’Ampezzo


A s novinkou přichází i nejznámější italské lyžařské středisko Cortina, kde po 50 letech nahradí historickou lanovku Freccia del Cielo nová moderní kabinková lanovka s kapacitou 10 míst.

Dolomiti Superski - Cortina  - © www.dolomitisuperski.com

Dolomiti Superski - Cortina

Copyright: www.dolomitisuperski.com

 

 

 

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama