Liptovský Mikuláš (25.říjen 2019) -  Lyžaři ve slovenských TOP střediscích Jasná a Vysoké Tatry se mohou připravit na další novinky. Po loňském zavedení flexibilních cen, které lyžaře naučily naplánovat si lyžovačku a získat skipasy v online předprodeji za lepší ceny, přicházejí tyto skiareály s dalšími zajímavými novinkami. Dynamické ceny míří už i do pokladen a Vysoké Tatry čeká rozdělení.

Revoluční novinka v podobě flexibilních cen byla na Slovensku zavedena díky společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) v zimní sezoně 2018/19 ve střediscích Jasná a Vysoké Tatry. „Tento inovativní trend přinesl možnost manažovat vytíženost středisek, což se ukázalo jako nezbytné například během vrcholu sezóny v Jasné a ve Vysokých Tatrách, kdy musela být vzhledem k limitovaným kapacitám a chybějícím možnostem dalšího rozvoje regulovaná návštěvnost prostřednictvím vyšších cen. Zavedení flexi cen v online prodeji skipasů dokázalo zajistit nejen rovnoměrnější rozptýlení lyžařů ve střediscích během celé sezóny, ale zároveň přineslo i další možnosti zdokonalení samotného systému,“ informoval ředitel obchodu a marketingu (CCO) společnosti TMR Andrej Árendáš. 

 

Dynamické ceny v pokladnách

Jedna z letošních novinek, která se týká Jasné i Vysokých Tater, bude čekat na návštěvníky v samotných pokladnách. „Definitíivně jsme se rozhodli, že z pokladen zmizí "pevné ceny". Nahradí je ceny "dynamické" - to znamená, že ceny se budou měnit dynamicky podle aktuálního vytížení střediska, počasí a dalších faktorů. Budou ale vyšší v porovnání s předprodejem přes gopass.sk/.pl/.cz nebo s cenou v samoobslužných pokladnách Gopass Tickets,“ uvedl Andrej Árendáš.  

 

Samostatné ceny pro Štrbské Pleso a Tatranskou Lomnici

Další novinka se bude týkat speciálně Vysokých Tater. „Střediska Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica budou mít v této zimní sezóně samostatné ceníky. Důvodem této změny je rozdílnost v infrastruktuře středisek, dopravním vybavení a počtu lyžařských tratí. Může se tak stát, že v ten samý den budou mít tato střediska úplně rozdílné ceny - a bude jen na lyžařích, pro které ze středisek se rozhodnou. K tomuto kroku jsme přistoupili i po dohodě s podnikatelskými subjekty ve Vysokých Tatrách s cílem nabídnout lyžařům produkt za adekvátní cenu,“ informoval ředitel střediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

 

Flexi ceny budou i ve Špindlerově Mlýně a ve Szczyrku

Nejmodernější lyžařská střediska v České republice a v Polsku kráčejí ve stopách slovenských TOP středisek, a tak budou mít flexibilní ceny letos v zimě premiéru i ve Špindlerově Mlýně a ve Szczyrku. „V Česku i v Polsku tak bude odteď ceny skipasů určovat "nabídka a poptávka", tzn. že ceny v předprodeji na gopass.cz a gopass.pl budou záviset na vytíženosti střediska v daný den, na datu rezervace, počasí a na typu sezóny (hlavní nebo  mimosezóna). Tak jako při včasné rezervaci letenek nebo gookingu hotelů, i včasné rezervace skipasů budou odměněny nižšími a výhodnějšími cenami, tak jako v TOP slovenských střediscích. V Polsku budou mít zároveň svou premiéru samoobslužné pokladny Gopass Tickets, které zlepší komfort online nákupu přímo ve středisku Szczyrk,“ uzavřel CCO společnosti TMR Andrej Árendáš.