Rakouské alpské lyžařské středisko Mölltaler Gletscher, které začátkem léta koupila slovenská společnost Tatry mountain resorts, a.s., právě zahájilo novou zimní sezónu. Jeden z osmi rakouských ledovců a jediný v oblasti Korutan přivítal první lyžaře už v úterý 8.října 2019. 

Klimatické podmínky nám dlouho nepřály, ale v posledních dnech přišlo už intenzivnější ochlazení, teploty klesly v noci až deset stupňů pod nulu, takže jsme mohli naplno začít zasněžovat. Evidujeme obrovský zájem ze strany lyžařských svazů a klubů, takže se budeme snažit vyjít vstříc i jim. Díky tomu, že jsme měli sníh uložený i ve dvou depozitech, přípravu to urychluje a hned, jakmile to bude možné, budeme postupně otevírat další a další sjezdovky,“ informoval ředitel střediska Max Gottfried.

V přípravě na sezónu nové vedení resortu neponechalo nic náhodě. „Jedna věc je středisko analyzovat před koupí, druhá věc je zažít jeho chod na vlastní kůži. S využitím zkušeností a našeho know-how ze skiareálů, které provozujeme, jsme se na zimní sezónu připravili tak, aby byla co nejlepší. Směřovaly k tomu všechny procesy i komunikace s místními a regionálními partnery. Teď už potřebujeme jen to, aby nám příznivé počasí vydrželo co nejdéle,“ doplnil Gottfried.

Ledovcové středisko nabízí lyžařům okolo 17 kilometrů sjezdovek všech stupňů náročnosti. Momentálně jsou otevřené první 3 kilometry sjezdových tratí. Na sjezdovkách v horní části ledovce leží okolo 40 cm sněhu. 

 

Na Mölltal i s Chytrou sezónkou

Atraktivní možnost zažít lyžovačku ve středisku Mölltaler Gletscher získal nejnovějši každý majitel Chytré sezónky. K oblíbenému sezónnímu skipasu, který umožňuje v základním balíčku lyžovačku ve Špindlu a na Ještědu, a v rozšířené verzi také ve slovenských a polských skiareálech, si teď sezónkáři mohou za příplatek 1225 Kč zaobstarat celosezónní lyžovačku nejen na ledovci Mölltal, ale i v jeho sesterském středisku Ankogel. Obě rakouská střediska zároveň připravují i další zajímavé nabídky pro členy věrnostního programu GOPASS, o nichž budou informovat už brzy i prostřednictvím sociálních sítí.