Čeština

Rozšiřování vynese Tre Cime Dolomiti do vyšší alpské ligy lyžařských středisek

31. červenec 2019 | Skiinfo/OnTheSnow

Střediska v tomto článku: Tre Cime Dolomiti

Italské lyžařské středisko 3 Cime Dolomiti

Italské lyžařské středisko 3 Cime Dolomiti

Italské lyžařské středisko Tre Cime Dolomiti, které mnozí z vás znají pod názvem Alta Pusteria, se postoupit mezi chce stát jedním z popředních středisek v Alpách. V Tre Cime Dolomiti, ležícím přímo na hranicích s Rakouskem, pracují na plánu systematického rozšiřování.

 

Výstavba nové 8-sedačky „Hasenköpfl” na hoře Helm

Stávající 3-sedačková lanovka Helm bude od zimy 19/20 nahrazena novou odpojitelnou 8-sedačkovou lanovkou od firmy Leitner. Lanovka bude mít krycí bubliny a komfortní vyhřívaná sedadla. Nastupování na novou sedačkovou lanovku bude navíc velmi snadné i pro malé děti, protože nástupní pás se bude zvedat nebo klesat v závislosti na výšce čekajících lyžařů. Nová luxusní lanovka ale nenabízí jen absolutní jízdní komfort, ale také jeden z nejkrásnějších výhledů v celém lyžařském středisku, a to sluneční hodiny Sesto vytvořené z vrcholů hor - největší kamenné sluneční hodiny na světě. „Nová lanovka a také nové sjezdovky, které bude tato lanovka od začátku lyžařské sezóny 2019/20 obsluhovat, se zcela jistě stanou velmi oblíbenou částí našeho střediska,“ říká Mark Winkler, ředitel Drei Zinnen AG.

Fotky

Lyžařské terény v oblasti Tre Cime Dolomiti
Tre Cime Dolomiti
Tre Cime Dolomiti
Tre Cime Dolomiti

Zobrazit vše

Rozšíření systému zasněžování

Ve středisku se masivně investuje také do zasněžovacích technologií: nejvýkonnější zasněžovací systém v celém Jižním Tyrolsku, který představili v Tre Cime už minulou zimu, se dočká ještě dalšího vylepšení. aby byly naplno využity všechny jeho možnosti. Středisko tak bude moci garantovat dostatek sněhu i během zimy lakomé na sníh, ale i na začátku zimy, kdy lyžaři netrpělivě očekávají ohlášený start sezóny. "Bez tohoto vylepšení bychom nemohli naplnit neustále rostoucí očekávání našich návštěvníků nebo nabídnout vhodné lyžařské podmínky na začátku sezóny," říká Mark Winkler.

Postup do vyšší ligy

Malé lyžaře v lyžařském středisku potěší především fakt, že i v sezóně 19/20 na ně čekají nové, pestré rodinné sjezdovky. Nová lehká varianta na Stiergarten nyní umožňuje bezproblémovou jízdu mezi Rotwandem a Helmem i méně odvážným lyžařům.

Lyžařská oblast tak pokračuje v rozšiřování pestré nabídky pro rodiny, která nyní zahrnuje rodinné lyžařské středisko Haunold, různé lyžařské vleky pro začátečníky v údolích, jediné stádo sobů v Alpách, cvičné sjezdovky Rudi-Rentier, rodiny obřích sněhuláků, dvě sáňkařské dráhy, na které vás vyvezou lyžařské vleky, ale i četné rodinné restaurace a lyžařské školy.

A zmiňovaný postup do vyšší alpské ligy? 

Pokud vše půjde podle plánu, dojde k němu už za pár let, kdy se jihotyrolské středisko Tre Cime Dolomiti spojí s rakouským skiareálem Thurnthaler a s lyžařským střediskem Veneto Val Comelico v italském regionu Veneto. Místo 110 kilometrů sjezdovek si budou lyžaři moci užít až 160 kilometrů sjezdovek v nepochybně nejkrásnějším koutě Dolomit - v koutě, který najdete na seznamu světového dědictví UNESCO.

Díky plánované expanzi má středisko šanci stát se prvním a jediným přeshraničním lyžařským areálem v rámci velkého konsorcia Dolomiti Superski, které zahrnuje dva státy a tři regiony. Pro návštěvníky to znamená možnost poznávat tři různé kultury i kuchyně za jeden den - specifickou jihotyrolskou, italskou a rakouskou.

Reklama

Reklama

Reklama