Čeština

Bude se lyžovat na ledovci: TMR koupila alpské skiareály Mölltal a Ankogel

14. červen 2019 | Marián Galajda, TMR

Zprávy z regionu: Rakousko

Střediska v tomto článku: Ledovec Mölltal, Ankogel

Skipasy na ledovec Mölltal si budou lyžaři moci kupovat přes eshop GOPASS

Skipasy na ledovec Mölltal si budou lyžaři moci kupovat přes eshop GOPASS

Copyright: TMR, a.s.

Slovenská společnost Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR), která provozuje lyžařská střediska Jasná Nízké Tatry, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Špindlerův Mlýn, Ještěd a polský Szczyrk, rozšířila portfólio svých horských středisek. Dlouhodobě avizovaný záměr vstoupit do alpského střediska naplnila TMR akvizicí skiareálu Mölltal v rakouských Korutanech. 

Společnost Tatry Mountain Resorts a.s. podepsala smlouvu o koupi 100% podílu ve společnosti Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, která je majitelem a provozovatelem ledovcového lyžařského střediska Mölltaler Gletscher a jeho sesterského střediska Ankogel – Mallnitz. TMR, která už v minulé sezóně na základě dohody o spolupráci prostřednictvím svého prodejního online kanálu GOPASS prodávala skipasy do těchto středisek, se tak po roce stala jejich majitelem.

Lyžovačka od června do května

Mölltal je jedním z 8 rakouských ledovců, na nichž se dá lyžovat 10 měsíců v roce. Díky partnerské spolupráci jsme se mohli blíže seznámit s jeho provozem a otestovat jeho možnosti. Tato zkušenost nám potvrdila, že ledovec výborně zapadne do portfólia naší společnosti,“ uvedl Bohuš Hlavatý, generální ředitel a předseda představenstva TMR.

Našli jsme silného partnera pro další rozvoj střediska i garanta dalšího zvyšování kvality poskytovaných služeb. TMR vnímáme jako lídra v tomto segmentu ve střední a východní Evropě,“ konstatoval po podpisu smlouvy Heinz Schultz, jednatel Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG.

Lyžování na sjezdovkách ledovcového skiareálu Mölltal

Pro společnost TMR představuje vstup na ledovec strategické rozhodnutí: „Důležitým faktorem je i možnost rozšířit nabídku pro klienty tak, aby si mohli dopřát kvalitní lyžovačku dřív, než se začíná lyžovat v současných střediscích TMR, nebo naopak, aby mohli lyžovat ještě dlouho poté, co sezóna na Slovensku, v Česku nebo v Polsku skončí. Vedle relaxu ve vodních parcích, na golfových hřištích nebo v zábavním parku tak budou mít naši klienti bohaté možnosti aktivního odpočinku po celý rok,“ vysvětlil obchodní ředitel TMR Andrej Árendáš.

První kroky společnosti TMR ve středisku Mölltal povedou k nastavení standardů v oblastech gastro a dalších jednotlivých služeb. „V průběhu 1-3 let bychom chtěli na ledovci nahradit původní lanovkou novou, díky které bychom dokázali eliminovat povětrnostní vlivy. Stejně tak se díky našemu know-how chceme vypořád i s dalšími slabšími stránkami, které jsme ve středisku v  uplynulé sezóně indentifikovali. A proto Mölltal má ideální podmínky pro lyžařské tréninky na té nejvyšší úrovni, chceme se zaměřit i na lyžařské kluby a vrcholové sportovce,“ doplnil Árendáš.

Důležitou součástí koupě nového střediska bude program GOPASS, jehož výhody se pro jeho členy ukázaly už v minulé sezóně. Proto bude TMR letos rozšiřovat jeho funkčnost i do segmentu gastronomie a obchodů.

Galerie

Lyžaři se kochají výhledem - © TMR, a.s.
Lyžování na sjezdovkách ledovcového střediska Mölltal - © TMR, a.s.
Lyžaři v rakouském lyžařském středisku Ankogel - © TMR, a.s.
Lyžař při freeride sjezdu hlubokém sněhu - © TMR, a.s.

Zobrazit vše

Lyžařské středisko Mölltaler Gletscher, jediná ledovcová oblast v Korutanech, nabízí sjezdovky všech obtížností, od nejlehčích tratí pro začátečníky až po náročné svahy pro tréninky vrcholových sportovců. Sezóna na ledovci Mölltal trvá od půlky června do následujícího května s výškou sněhové pokrývky, dosahující v top sezóně až 450 cm. Středisko má sjedzovky pro začátečníky, ale i terény pro pokročilé freeridery. Úžasné výhledy nabízí panoramatická restaurace Ice Palace v nadmořské výšce 2 800 m n.m, odkud se návštěvníkům otevírá nádherná scenérie 28 alpských vrcholů.

Lyžařské středisko Ankogel Mallnitz (20 km od střediska Mölltaler Gletscher) se nachází v národním parku Hohe Tauern na rozmezí Korutan a Salzburska a je vynikajícím cílem pro zpestření lyžařské dovolené v tomto regionu, především pro své perfektní terény, většinou situované nad pásmem lesa.

Hodí se vědět: Obě střediska využívají společný skipas. 

 

Lyžařské středisko Ankogel v Korutanech

 

 

Reklama

Reklama

Reklama