Čeština

Puradies: Alpská oáza milovníků přírody, kol i moderního designu

16. duben 2019 | Zuzana Rybářová

Zprávy z regionu: Rakousko, Salcbursko

Střediska v tomto článku: Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Akční léto v alpském středisku Leogang pro sportovce, rodiny i romantiky

Akční léto v alpském středisku Leogang pro sportovce, rodiny i romantiky

Copyright: Puradies Hotel

Vyrazit po ránu po svých nebo na kole do rozkvetlé alpské přírody, kochat se pohledy na horské hřbety a pak se nechat hýčkat ve wellness hotelu, který je špičkou současného moderního designu. Tak nějak vypadá den strávený v proslulém hotelu Puradies v rakouském Leogangu.

 

Jen pár hodin jízdy autem od našich hranic se nachází region Saalfelden Leogang, místo pověstné výjimečně krásnou přírodou, kde se ostré horské štíty harmonicky doplňují s travnatými pastvinami a malebné cesty jako pavučiny křižují opojně vonící louky. Není divu, že právě tohle místo si oblíbilo tolik lidí z celého světa, toužících strávit aspoň pár dní v panensky čisté přírodě, kde se dá tak dobře spojit odpočinek s aktivním pohybem.

 

Nový trend jsou elektrokola


A možností je tu opravdu spousta – na vyznavače horské turistiky čeká 400 kilometrů cest, běžci zase ocení 120 km dlouhou síť stezek s 18 výškovými trasami. I horolezci si tu přijdou na své – odvážnou výzvu představuje 1 000 lezeckých tras a 10 ferrat.

Ovšem nejoblíbenější je Saalfelden Leogang u cyklistů. Zdejšímu Bikeparku se totiž hned tak něco nevyrovná – vždyť kde jinde byste našli 720 kilometrů tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 kilometrů údolních cyklistických stezek!

Saalfelden Leogang patří k největším E-bike regionům na světě a je ideální i pro delší výlety na elektrokolech. Pozorujeme, jak zájem o zapůjčení e-kol každým rokem stoupá. Na tenhle nový trend jsme ale dobře připraveni. Půjčovny jsou rozmístěny na mnoha místech a elektrokola lze bez problémů dobíjet,“ říká Michael Madreiter, spolumajitel designového hotelu Puradies v rakouském Leogangu. „Je skvělé, že s tímto novým a snazším způsobem jízdy na kole dostali šanci zažít cyklovýlety ve zdejší nádherné přírodě i starší nebo méně trénovaní lidé, kteří tak na elektrokolech bez problémů zvládnou i celodenní výlety.

Cyklistika okolo průzračné hladiny jezera a v objetí horských štítů  - © Puradies Hotel

Cyklistika okolo průzračné hladiny jezera a v objetí horských štítů

Copyright: Puradies Hotel
 

Ideální místo pro (cyklo)začátečníky i závodníky


Právě hotel Puradies patří mezi bikery k těm nejpopulárnějším. Je členem sdružení Mountain Bike Holidays a dokonce se dostal do VIP kategorie Elite té nejvyšší kvality! V hotelu Puradies si můžete vypůjčit horská kola, e-kola, ovšem i exkluzivní e-mountainbike kola Noxbikes, jejichž pořizovací cena v obchodech se pohybuje kolem 7 000 EUR!

Můj tip pro cyklisty-začátečníky je park Riders Playground. Právě tady se naučíte ovládat mountainbike v každém věku,“ doporučuje Michael Madreiter z hotelu Puradies. Svůj prostor tady podle něj najdou začátečníci, kteří zde mohou zkoušet první rozjezdy v tzv. Riders Playground a naučit se, jak se nejlépe pohybovat na horských kolech na trailech mezi kameny a kořeny stromů. Ti nejodvážnější pak mohou trénovat na freeridových a downhillových stezkách s náročnými překážkami. Svou rozlohou (10 000 m²) patří Riders Playground k největším parkům pro začátečníky v Evropě. Takzvaná Císařská štreka (Kaisertour) je plná zatáček a stoupání a vede až na nejvyšší horu Rakouska Großglockner. Méně náročná je pak Steinbergrunde, na níž můžete obdivovat panoramata pohoří Loferer a Leoganger Steinberge.

 

Děti jsou zde vítány


Ale i v případě, kdy vás cyklistika neoslovuje nebo se chcete věnovat hlavně rodině a dětem, nebudete zklamáni. Oblast Leogangu skýtá spoustu dalších aktivit. Pro rodiny s dětmi nabízí hora Asitz, které se říká Hora smyslů (Berg der Sinne), jedinečnou možnost poznat přírodu zblízka. Na střední stanici kabinové lanovky byl zase vybudován zážitkový park Sinne-Erlebnispark, který nabízí spolu s vodním světem Leo’s Wassewelt, zahradou s alpskými rostlinami a s více než 30 smyslovými zastávkami nevyčerpatelný zdroj inspirace.

A také v samotném hotelu Puradies myslí na děti. K dispozici je jim velká herna, krásné hřiště i malá zoologická zahrada. A také biostatek plný zábavných zvířat.

Akční léto v alpském středisku Leogang pro sportovce, rodiny i romantiky  - © Puradies Hotel

Akční léto v alpském středisku Leogang pro sportovce, rodiny i romantiky

Copyright: Puradies Hotel
 

Nekonečný relax uprostřed designu


Pro hosty, kteří mají smysl pro krásu, bude pobyt v hotelu Puradies nejspíš životním zážitkem. Ostatně hotel už posbíral několik mezinárodních designérských ocenění. Odborníky i laiky překvapuje přirozeným propojením alpských tradic, moderního životního stylu a společenských trendů. Nekonečné prosklené plochy v celém hotelu umožňují dokonalé propojení přírody s interiérem. Příjemné uklidňující pocity navozují i použité materiály, jako je dubové dřevo, přírodní kámen a tradiční textilie.

Ve wellness areálu Badehaus na břehu přírodního jezírka s prosklenými saunami s výhledem na horské hřebeny, s parními lázněmi, infrakabinkami a prostornými odpočívárnami rychle zapomenete na všední starosti. Pokud by vás však přece jen přepadl po koupelích, meditacích a třeba i spánku obyčejný pozemský hlad, vaše chuťové pohárky rozhodně uspokojí exkluzivní designová restaurace Ess:enz, kam hlavní suroviny dodává horský bio statek, který je rovněž patří k našemu hotelu,“ doporučuje Michael Madreiter z hotelu Puradies.

Bar v hotelu Puradies je příjemným místem k odpočinku  - © Puradies Hotel

Bar v hotelu Puradies je příjemným místem k odpočinku

Copyright: Puradies Hotel
 

Praktické rady:


Ušetřete se Saalfelden Leogang Card:

Praktickou kartu Saalfelden Leogang Card obdrží každý host Saalfelden Leogangu, jakmile se ubytuje v jednom z partnerských hotelů. Karta umožňuje jízdy lanovkami, vstupy do zábavního parku Sonnrain, na zážitkové koupaliště Obsmarkt nebo k jezeru Ritzensee. Rovněž opravňuje k cestování autobusy a vlaky v celém regionu Pinzgau od 1. května do konce října zdarma. Děti se díky kartě mohou účastnit dětských programů a spolu s dospělými organizovaných turistických výletů. Více na: www.saalfelden-leogang.com

 

Pejsek může s vámi!

Podle provozovatelů místních hotelů v Saalfelden Leogangu přibývá hostů, kteří se ani při dovolené nechtějí rozloučit se svými domácími mazlíčky… Jen vloni navštívilo hotel Puradies 600 psů. Proto se provozovatelé rozhodli vybavit postupně všechny chalety pro psy. Nově hotel zahájil i spolupráci se „stylistou pro psy“ (Dogstyler.com).

 

Zajímavé akce v létě 2019


7.–9. 6. 2019: Out of Bounds Festival včetně UCI Mountainbike Downhill Weltcup

21.6.2019: Jóga na horách

22. 6. 2019: Slavnost slunovratu

27. 6.–15. 8. 2019: Tonspuren am Asitz (každý čtvrtek)

29. 6. 2019: Den horské turistiky

5. 7.–6. 9.: Alm: Kultur (každý pátek)

8. 7.–5. 8.: Sommer Hoagascht (jeden Montag)

1.–18. 8.: VOLXOMMER divadelní festival

22.–25. 8.: 40. Mezinárodní jazzový festival Saalfelden

13.–15. 9.: BIKE Festival Saalfelden Leogang

 

Více informací najdete na www.puradies.com

Galerie

Akční léto v alpském středisku Leogang pro sportovce, rodiny i romantiky - © Puradies Hotel
Variace z hrachu v mrkvové polevě s grilovanou mušlí - © Puradies Hotel
V alpském středisku Leogang objevíte překrásné výhledy doslova na každém kroku - © Puradies Hotel
Cyklistika okolo průzračné hladiny jezera a v objetí horských štítů - © Puradies Hotel

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama