Čeština

Jarní lyžovačka se skvělými zážitky v Jasné i ve Vysokých Tatrách

12. duben 2019 | Marián Galajda

Zprávy z regionu: Slovensko

Střediska v tomto článku: Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Jasná Nízké Tatry

Jarní lyžovačka se skvělými zážitky v Jasné i ve Vysokých Tatrách- ©TMR, a.s.

Tradiční velikonoční pomlázka na Chopku

Copyright: TMR, a.s.

Liptovský Mikuláš, 12. duben 2019. Duben nabízí na Slovensku ještě stáel skvělou jarní lyžovačku na tatranských svazích. Kromě samotného lyžování může být ponusem jarní sluníčko, menší počet lyžařů na svazích, ale i výhodnější ceny skipasů. Tatranská střediska už se také připravují na sváteční velikonoční lyžování. 

Aktuální nabídka jarní lyžovačky na tatranských svazích zahrnuje nejvýše položenou sjezdovku ve Vysokých Tatrách - Lomnické sedlo, která je v provozu ještě během víkendů, na Štrbském Plese jsou v každodenním provozu všechny sjezdovky. V Jasné se ještě pořád lyžuje na severní i na jižní straně Chopku, aktuální seznam lanovek a sjezdovek je k dispozici na webu jasna.sk. Střediska se připravují na Velikonoce, během kterých nebude chybět ani pestrý doprovodný program.

Velikonoce v Jasné budou patřit nejen super lyžování, ale návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost vyvézt se na vrcholu Chopku obrovskou KRASLICÍ. A chybět nebude ani pořádná pomlázka a polévání vodou,“ uvedla Janka Kňavová, marketingová manažerka střediska Jasná.

Velikonoce budou veselé i na Štrbském Plese, kde se lyžaři mohou těšit na bohatý doprovodný program a karneval na lyžích. „V neděli 21. dubna si lyžaři mohou změřit své superschopnosti v závodech v karnevalových maskách. Stačí, když se dostaví v kostýmu a zapojí se do zábavné lyžařské soutěže masek, v níž nebudou chybět ani skvělé ceny. Zaregistrované masky navíc získají skipas na celý den jen za 9€,“ dodává Lukáš Brodanský ze střediska Vysoké Tatry.

 

Jak si připravit lyže na jarní lyžování


Na jarní lyžovačku je dobré připravit nejen sebe, ale i samotné lyže. Kvalita sněhu se během dne mění a je v tomto období víc vodnatý a měkký, je proto dobré na to myslet i při ošetření lyží. „Určitě je zapotřebí lyže převoskovat voskem vhodným do teplejšího počasí. Pokud lyže nemají na skluznici správný vosk, mohou se zadrhávat a lyžování si neužijete, naopak se spíš potrápíte,“ podotýká Gabriel Špak z lyžařské školy Tatry Motion ve Vysokých Tatrách.  

 

Vyplatí se koupit Šikovnou sezónku už teď


Skipasy na jarní lyžovačku si můžete zakoupit výhodně v předprodeji přes gopass.sk, kde je v předprodeji i Šikovná sezónka na příští zimní sezónu - bonusem je kromě možnosti lyžovat v Jasné a ve Vysokých Tatrách i lyžování  polském středisku Szczyrk a v českém Špindlerově Mlýně. Sezónka zahrnuje navíc i jarní lyžovačku až do konce aktuální sezóny. Ve Vysokých Tatrách si ještě do Velikonoc mohou návštěvníci na Hrebienku dopřát i prohlídku velkolepého Tatranského ledového dómu, který je tento rok věnovaný tématu Baziliky Sv. Petra v Římě spolu s Berniniho kolonádou. 

 

Lanovka v designu velikonoční kraslice bude jezdit na Chopok celé Velikonoce  - © TMR, a.s.

Lanovka v designu velikonoční kraslice bude jezdit na Chopok celé Velikonoce

Copyright: TMR, a.s.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama