Čeština

Jaký typ ubytování si vybrat, když jedete lyžovat do ciziny

Apartmány L'Amara ve francouzském Avoriaz

Apartmány L'Amara ve francouzském Avoriaz

Copyright: Avoriaz Tourism

Podívali jsme se podrobněji na různé typy ubytování pro rodiny na svazích, protože každý je zvyklý na trochu jiný standard. Posuzujeme plusy a mínusy každého z nich, ať už jsou to apartmány, hotely, chaty, B&B (Bed and Breakfast, tedy nocleh se snídaní) nebo hostely.

 

APARTMÁNY


Apartmány jsou velmi oblíbenou možností ubytování pro rodiny hlavně ve francouzských a andorských lyžařských střediscích, protože nabízejí jednoduché a cenově dostupné pobyty. Kromě těchto prostých apartmánů se základním zařízením se ale dá narazit i na luxusní apartmány se zařízením čtyřhvězdičkového hotelu.

Plusy

Často cenově dostupné. Velké rodiny ocení standardní vybavení jako je pračka, lednička nebo vařič. Rodiče tak můžou vařit podle chutí svých ratolestí a tehdy, když potřebují. Nejmodernější apartmánové komplexy často mívají i bazén.

Mínusy

Mohou mít časové omezení na check in / check out. Nemají vždy vybavení pro děti. Supermarkety přímo ve středisku bývají drahé. (Náš tip: nakupte si už po cestě do střediska). Možná si taky budete muset přivézt vlastní ložní povlečení a toaletní papír.

Doporučujeme: Letem světem

➽ l'Amara Apartments – Avoriaz, Francie

Pětihvězdičkové apartmány l'Amara Apartments v Avoriaz ve Francii jsou součástí investičního programu v objemu 200 milionu eur, které do ubytovacích kapacit investuje přímo středisko. Součástí tohoto projektu je i indoorový aquapark Aquariaz. U vstupu do střediska vyrostl ski-in, ski-out areál Amara a jeho součástí je i spa s bazénem (ale i brouzdaliště pro batolata) a další skvělé doplňky luxusní hotelové výbavy. Přímo na místě je i školka s anglicky hovořícím personálem a dětským koutkem na recepci. 

➽ Holiday Club Resort – Are, Švédsko

Od organizátorů zájezdů Ski Safari dostává tento resort v kategorii "Rodina" hodnocení 10 z 10. Co je ale důležité: Najdete tady všechno na jednom místě - od půjčovny lyží a bowlingového centar přes restaurace až po dětská zařízení pro děti od 2 let věku. Je tady obrovský vnitřní i venkovní bazén s oddělenými sekcemi pro nejmenší prcky i juniory a taky pár zábavných klouzaček.

➽ La Sommet des Neiges – Tremblant, Kanada

La Sommet des Neiges v kanadském Tremblantu nabízí vymoženosti v podobě ski-in/ski-out, přímý přístup k lyžařské škole a navíc - nachází se jen 35 metrů od lanovky. Najdete tady vysoce kvalitní ubytování a skvělé možnosti pro rodiny, včetně stylové venkovní vířivky se slanou vodou a bazén, saunu i relaxační místnost pro děti a teenagery, kde si mohou zahrát i billiard.

Apartmány L'Amara ve francouzském Avoriaz  - © Avoriaz

Apartmány L'Amara ve francouzském Avoriaz

Copyright: Avoriaz


HOTELY


Hotely často představují jednu z nejpohodlnějších možností, jak řešit rodinnou lyžařskou dovolenou, nejčastěji s polopenzí, takže se nemusíte moc starat o jídlo. Na jednom místě přitom často najdete bazén, herny pro děti i další dětská zařízení. To samozřejmě může znamenat vyšší cenu, ale hotely vhodné pro rodiny umí s cenami pracovat dost zajímavě, takže často nabízejí slevy, které za to stojí. Především mimo hlavní sezónu a během Velikonoc, což znamená, že za stejné peníze dostanete mnohem víc, a tak ušetříte, i když se ubytujete v hotelu. 

Plusy

Bezstarostný stravovací servis s polopenzí nebo dokonce plnou penzí. Většina hotelů nabízí péči o děti a dobré relaxační možnosti pro dospělé, od barů přes restaurace až po noční kluby.

Mínusy

Často je to ta nejdražší varianta. A může se stát, že rodina bude ubytovaná v několika různých místnostech, pokud zrovna v hotelu nebude rodinný pokoj volný (a pozor, i zabrání více pokojů může nejpříjemně navýšit cenu).

Doporučujeme: Letem světem

➽ Hotel Les Deux Alpes – Les 2 Alpes, Francie

Tento all-inclusive hotel ve francouzském Les 2 Alpes patří k tomu nejlepšímu, co vás může potkat. Jestli si rádi dopřejete plný servis, potom je tohle místo přesně pro vás. Najdete tu plnou penzi s nekonečným pitím zdarma, bezplatný vstup na lanovky, výuku i kluby pro děti. Neformální a velmi uvolněná atmosféra je dokonalým prostředím pro rodiny, které si chtějí užívat klid a pohodu. Po lyžování mají děti možnost zapojit se do spousty různých aktivit nebo trávit čas s rodiči.

➽ Alpenresidenz Ballunspitze – Galtür, Rakousko

Alpenresidenz Ballunspitze v Galtür je ideální pro rodiče, kteří si chtějí lyžařskou dovolenou užít v pocitu bezpečí, že je o jejich děti bezvýhradně postaráno. Nabitý dětský program jede denně od 9 ráno do 9 večer nejen v klubu pro děti mladší než 4 roky. Je tady i mini-klub pro 4-7 leté děti a klub dobrodržství pro děti od 6 do 14 let. Využít se dá i krytá herná a samozřejmě je tu ještě pořád ten starý dobrý sníh - a spousta her se sněhem i na něm.

➽ Hotel Chalet del Brenta – Madonna di Campiglio, Itálie

Hotely v italských střediscích jsou na pobyty rodin s dětmi vyloženě zaměřené. Hotel Chalet del Brenta je dokonce rodinám s dětmi tak přizpůsobený, že kromě velkých, prostorných pokojů nabízí i speciální bazén dětské masáže ve wellness centru.

Hotel Chalet Del Brenta v italské Madonně di Campiglio  - © Ski Solutions

Hotel Chalet Del Brenta v italské Madonně di Campiglio

Copyright: Ski Solutions
 

 

CHALETY


Chalety (čili honosné chaty) mohou být pro rodiny také dobrou volbou. Větší rodina často obsadí celý menší chalet i sama, což vám dá příjemný pocit, jako byste měli vlastní horský domek, kde se jednou za čas objeví hostitel a navaří a uklidí vám. Menší rodiny ve větších chaletech si mohou dopřát stejně vstřícný servis, akorát je třeba počítat s tím, že se o společné prostory musíte dělit s ostatními hosty. Pokud spolu vycházíte, je to fajn a v nejlepším případě získáte přátele na celý život. Než si chalet objednáte, je každopádně dobré si ověřit, jak moc je vhodný pro rodiny, abyste tam našli všechno, co potřebujete.

Plusy

Plná penze. V zahraničí většinou personál chaletu upravuje jídelní menu podle požadavků rodiny a může vám pomoci i s péčí o děti. Většinou za dobrou cenu (včetně jídla a pití).

Mínusy

Pokud nemáte exkluzivní pronájem, musíte s smířit s tím, že vedle vás budou v místě i další hosté.

Doporučujeme: Letem světem

➽ Grand Chalet Mouflon – Les Gets, Francie

Ski-in/ski-out chata Grand Chalet Mouflon od specialistů na rodinné lyžařské rekreace Ski Famille je skvěle situovaná hned u svahů v lyžařské oblasti Les Gets, která se jmenuje La Turche. Rezidence vznikla jako rodinná chata. Rekreace tady zahrnují pětidenní péči o děti a plnou penzi, takže je postaráno opravdu o všechno. K dalšímu vybavení patří herna pro děti a na střeše vířivka pro rodiče.

➽ Chalet Wiesenheim in Selva – Val Gardena, Itálie

Chalet Wiesenheim in Selva paří specialistům na rodinné chalety Esprit Ski a je jednou z jejich větších chat s velkými rodinnými místnostmi podobnými apartmánům. Přímo v chatě najdete i školku, kde se vám postarají o děti už od 4 měsíců věku, je tady i sněžný klub pro děti ve věku 3-8 let, dále večerní ‘Mini Cocoa Club’ pro děti ve věku 2-5 let a Cocoa Club pro starší děti. Chata se nachází ve vzdálenosti 600 metrů od sjezdovek a jestli se vám ta dálka nechce šlapat pěšky, vždycky se můžete svézt od chaletu ke svahu bezplatným minibusem.

Grand Chalet Mouflon, Les Gets  - © Chalet Grand Mouflon

Grand Chalet Mouflon, Les Gets

Copyright: Chalet Grand Mouflon
 

 

B&B

 

B&B často provozují šikovní místní obyvatelé, kteří rodinám umějí poradit, kde si nejlíp zalyžovat, kde se najíst a kam si zajít nejvýhodněji nakoupit nebo kde najít různé služby. Najít v ubytovacích zařízeních typu "nocleh se snídaní" velké místnosti pro celé rodiny může být docela problém, stejně jako získat slevu na ubytování pro děti - a navíc většinu takových ubytování je dobré si objednat napřímo, ne přes agenturu, takže se určitě vyplatí vyhledat si nejdřív aspoň pár recenzí od předešlých hostí. 

Plusy

Přátelská a cenově dostupná možnost. Majitel vám může dát spoustu šikovných tipů, kde co pořídíte levně a výhodně, a kde se dobře lyžuje.

Mínusy

Často tu nejsou žádné větší možnosti přímo v místě, takže se připravte, že stravovat se budete spíš ve městě. Často navíc nejsou k dispozici vyložené rodinné pokoje, takže si budete muset pronajmout pokoj navíc.

Doporučujeme: Letem světem

➽ Landhaus Wilder Kaiser – St Johann in Tirol, Rakousko

Landhaus Wilder Kaiser v St Johann in Tirol má hodně dobré umístění - nachází se jen dvě minuty chůze od lyžaské oblasti vhodné pro rodiny, a také od zalidněného srdce obce St Johann. Ubytování nabízí rodinné pokoje pro čtyři osoby a potěší i malým wellness. Využít se dá i hotelové zařízení včetně večerního stravování v Hotelu Park naproti Landhause.  

Landhaus Wilder Kaiser v St. Johann in Tirol  - © Landhaus Wilder Kaiser

Landhaus Wilder Kaiser v St. Johann in Tirol

Copyright: Landhaus Wilder Kaiser
 

 

HOSTELY


Hostely jako varianta lyžařského ubytování pro rodiny bývají často přehlížené, a přitom patří v mnoha případech k nejoriginálnějším a nejvýhodnějším možnostem ubytování v nejlepších alpských střediscích - a navíc se často dají najít i hodně blízko lanovek, mají skvělé, téměř hotelové vybavení a dokonce někdy nabízejí i soukromé apartmánové rodinné pokoje. 

Plusy

Cenově skvěle dostupné, jednoduché a funkční. Najdete tu cestovatele z celého světa.

Mínusy

Pro rodiny mohou být některé hostely příliš prosté na to, aby měli pocit opravdové rekreace. Ale každý si vybírá podle svého gusta.

Doporučujeme: Letem světem

➽ Familien- und Jugenherberge Berghaus – Engelberg, Švýcarsko

Hostel, který provozuje Petra a Fred, se nachází blízko u mezinárodního vlakového nádraží, jen 10 minut pěší chůze z centra obce a od vleků. Můžete si vybrat rodinné pokoje, nebo levnější ubytování turistického typu, podobné vysokoškolským kolejím. Vybavení zahrnuje i dětskou hernu, vybavenou stolním fotbalem, pro dospělé je tu billiard

Fotky

Apartmány L'Amara ve francouzském Avoriaz - © Avoriaz Tourism
Hotel Chalet Del Brenta v italské Madonně di Campiglio - © Ski Solutions
Chalet Grand Mouflon, Les Gets - © Chalet Grand Mouflon
Apartmány L'Amara ve francouzském Avoriaz - © Avoriaz

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama