Čeština

Ceny v Tatrách spadnou v březnu na minimum

25. únor 2019 | Marián Galajda

Zprávy z regionu: Slovensko

Střediska v tomto článku: Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Jasná

Vynikající sněhové podmínky na Štrbském Plesu

Vynikající sněhové podmínky na Štrbském Plesu

Copyright: www.vt.sk

Tatranská Lomnica, 25. února 2019 – Po cenovém vrcholu během zlatého týdne na přelomu starého a nového roku, kdy se kvůli extrémnímu zájmu o lyžování v Tatrách ceny jednodenních skipasů pohybovaly na úrovni až 50 eur (cca 1290 Kč), přichází opačný extrém a ceny jarního lyžování se propadly o desítky eur.

V březnu skipasy od 10 eur


Rapidný propad cen za tatranskou lyžovačku znamená, že v porovnání se zlatým týdnem se dají ve 30-denním předprodeji GOPASS zakoupit 1-denní skipasy do středisek Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso v ceně od 10 eur. „Systém FLEXI cen umožňuje lyžařům užít si jarní lyžovačku za skutečně atraktivní ceny. Tak jako během celé sezóny, i teď platí, že čím dřív budou na lyžovačku myslet, tím lepší cenu za skipasy mohou v předprodeji získat. A protože jarní lyžování ve Vysokých Tatrách bývá opravdu kouzelné, je to jedinečná příležitost, jak si užít sluneční lázně na lyžích pod tatranskými štíty,“ uvedl obchodně-marketingový manažer střediska Vysoké Tatry, Lukáš Brodanský.  

Systém flexibilných cen zavedla společnosť Tatry mountain resorts, a.s. před začátkem aktuální lyžařské sezóny - střediska Jasná, Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica začaly tento systém spolu s některými švýcarskými středisky využívat jako první v Evropě. Dynamické ceny jsou trendem v USA a vznikly jako potřeba řízeného manažování prodaných lístků a vytíženosti střediska v daném termínu. Management obsazenosti středisek se naplno projevil během tzv. zlatého týdne, kdy díky tomu ani při dlouhodobě poddimenzované infrastruktuře nevznikl v žádném z tatranských středisek dopravní kolaps a optimální obsazenost sjezdovek umožňovala komfortní a bezpečné lyžování. Pokud se kapacita tatranských středisek nezmění a neodstraní se úzká místa v dopravě a pohybu návštěvníků, zvyšování cen skipasů bude do budoucna jediným způsobem, jak nápor návštěvníků zvládnout. 

 

Galerie

Štrbské Pleso 23. březen 2018 - © www.vt.sk
Štrbské Pleso - © www.vt.sk
Fresh Track Skalnaté pleso - © Marek Hajkovský
Lyžování v Tatrách - © TMR, a.s.

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama