Česká lyžařská střediska každý rok investují desítky milionů korun do zvyšování kvality služeb a vylepšování pohodlí, které chtějí svým návštěvníkům dopřát. Pojďte se s námi podívat, na jaké novinky se můžete těšit v českých skiareálech v nadcházející zimě 2018/2019.

 

Novinky a investice v českých lyžařských střediscích před zimou 2018/19 


Skiareál Klínovec

Hlavní novinkou Skiareálu Klínovec je rozšíření o sousední Neklid na Božím Daru. Spojením těchto dvou krušnohorských středisek vznikne velkorysá nabídka 31,5 km sjezdovek, z čehož 21,2 km tras je opatřeno zasněžovací technikou. Celková plocha sjezdovek se zvětší ze 417 000 m² na 737 000 m². K dosavadním čtyřem lanovkám (z toho dvě jsou s bublinami) přibyde ještě pátá, ta z Neklidu. A kromě toho spousta lyžařských vleků. Na jeden skipas si tak lyžaři mohou dopřát víc než 30 km lyžařské zábavy. »O novinkách jsme podrobněji psali tady«.

Na Klínovci navíc významně rozšiřovali sjezdovky, modrá Dámská se dočkala 100% rozšíření a v některých částech dosahuje šířky až 40 metrů. O něco širší je i červená Pařezovka.

Horský resort Dolní Morava

O novinkách pod Králickým Sněžníkem jsme podrobněji psali v článku »Nová sjezdovka na Dolní Moravě a další novinky«. Všechny letošní investice by se daly shrnout takhle: Na Dolní Moravě propojili horní stanici lanovky Sněžník s areálem U Slona novou modrou sjezdovkou, dlouhou 1050 metrů. Největší radost ze sjezdovky budou mít rodiče s dětmi. Sjezdovka je po celé délce technicky zasněžovaná. U horní stanice čtyřsedačkové lanovky vyrostla nová restaurace s názvem Skalka. Její jedinečná konstrukce nabídne hostům panoramatickou střechu s výhledy na Králický Sněžník i na Stezku v oblacích. Modernizace se dočkala i půjčovna lyžařských potřeb, resp. její vybavení. Půjčovna kromě nových modelů lyží nově nabídne i možnost zapůjčení vybavení na skialp (plus možnost objednání instruktora skialpu pro skialpové výšlapy).

Novinky se odrazí i ve změněných tarifech skipasů. Zatímco v minulosti se dětské skipasy prodávaly pouze dětem do 12 let věku, od letošní zimy se dětský tarif bude vztahovat na děti až do 15 let věku. Navíc přibyl nový výhodný tarif na poslední 3 hodiny provozu střediska za skvělé ceny – tarif pro studenty nebo lidi, co přijedou po práci. A to nejlepší na konec: Všechny skipasy bude možné zakoupit online z pohodlí domova, abyste nemuseli čas v areálu trávit ve frontě u pokladny.

 

Kopřivná resort

Po loňské obrovské investici do nejmodernější šestisedačkové vyhřívané lanovky s bublinami a vybudování nové sjezdovky středisko dál investuje do zkvalitnění služeb. "Lyžaře rozmazlujeme," říká marketingová manažerka Kopřivnice, Andrea Mlčochová, a přidává výčet vylepšení, na která se mohou návštěvníci tuto zimu těšit: "Prioritou jsou dokonalé sněhové podmínky, takže zase v řádech desítek milionů korun investujeme zejména do dalších sněžných technologií. Zaměřujeme se na vynikající každodenní večerní lyžování, zásadně vždy na upravených sjezdovkách, takže jsme pořídili další novou sněžnou rolbu Kassbohrer té nejvyšší řady 600. Důvodem pro pořízení takto drahého stroje je mimořádný výkon a rychlost stroje, který pomůže v efektivnější úpravě svahů právě před každodenním večerním lyžováním. Další investice směřovaly do souvisejících gastrozařízení, vybavení půjčovny a komfortu návštěvníků."


Harrachov

V Harrachově se letos nepouštěli do žádných větších akcí. Co ale lyžaře zaručeně potěší, je zpráva, že ceny zůstávají na úrovni minulé zimní sezóny - nezdražuje se! Jedinou změnou je to, že zatímco v minulých letech se v lednu lyžovalo za ceny vedlejší sezóny, letos se i během lednových týdnů bude lyžovat za ceny hlavní sezony. 

 

Ski Bukovka

Ski Bukovka je lyžařská oblast sestávající ze dvou skiareálů situovaných na protilehlých stranách Bukové hory v Orlických horách. V minulosti byly investice zaměřeny spíš na větší areál, Červenou Vodu, letos se opřeli pro změnu do rekonstrukce legendárního snowparku Čenkovice, ve kterém mimochodem začínala i Šárka Pančochová). V zimě 18/19 se tenhle kultovní snowpark dočká znovuzprovoznění po mnoha letech. Další novinkou v Čenkovicích bude obnovení provozu Apresski Čenkovice, který byl dvě sezóny zavřený. A něco pro milovníky pořádně nažehlených sjezdovek: Středisko investovalo do nákupu nové rolby PistenBully pro zvyšování kvality při úpravě sjezdových tratí.

 

Tanvaldský Špičák

Investice ve výši 45 milionů korun letos směřují do moderní čtyřsedačkové lanovky Špičák II od firmy Leitner. Repasovaná odpojitelná 4-sedačka, která dřív vozila lyžaře v Rakousku, nahradí od zimy 18/19 kotvový vlek. Pro větší pohodlí lyžařů bude lanovka vybavena ochrannými bublinami jako ochranou proti povětrnostním vlivům a špatnému počasí. V dalších letech se plánují investice do rozšíření sjezdovek (Turistická, Slalomák a Závodní), rozšíření zasněžování, nové rolby či výstavby nového zázemí (pokladny, služby, WC) na Špičáku 2 ve výši dalších desítek milionů Kč. A ještě info pro ty, které zajímají nové ceny celodenních skipasů: 1denní skipas bude v nadcházející sezóně stát 640,-Kč.


Ski Mosty (u Jablunkova)

I v beskydském středisku Ski Mosty u Jablunkova investovali do výměny starého vleku za moderní sedačkovou lanovku, která znásobí přepravní kapacitu v areálu. Repasovaná čtyřsedačka nahradí starou Tatrapomu. Spuštění odpojitelné lanovky do provozu je plánováno na začátek zimy 18/19.