Čeština

V Bachledově dolině v Tatrách roste nová kabinková lanovka

5. září 2018 | Bachledka Ski&Sun

Zprávy z regionu: Slovensko, Vysoké Tatry

Střediska v tomto článku: Bachledka Ski&Sun

V Bachledově dolině v Tatrách roste nová kabinková lanovka- ©Bachledka Ski&Sun

Výstupní stanice se nachází v blízkosti vyhledávané turistické atrakce - vyhlídkové věže Chodník korunami stromů

Copyright: Bachledka Ski&Sun

Návštěvníky Belianských Tater čaká tuhle zimu příjemná novinky. Na vrchol Spišské Magury ve ždiarském středisku Bachledka Ski&Sun se už tuto zimní sezónu dostanou za necelých 7 minut jízdy díky nové 10-místné kabinové lanovce. Tato novinka potěší nejen lyžaře, kteří dosud museli vzít zavděk třicetiletou třísedačkou, ale i pěší turisty, kteří chtějí navštívit vyhlídkovou atrakci Chodník korunami stromů. Novou lanovkou se do korun stromů i na lyžařské svahy bude možné dostat bezbariérově, v suchu a teple jen za 7 minut. 

Dodavatelem nové lanové dráhy je společnost Leitner ropeways, která má za sebou úspěšné projekty po celém světě. V Bachledově dolině bude stát typ GD10. Jde o moderní 10-místnou kabinovou lanovku s přepravní kapacitou 1 734 osob za hodinu. Lanovka nahradila starší 3-sedačkovou lanovku Tatrapoma TS3, která už kapacitně nestačila a její provoz tak byl letos v březnu po více než 30-leté službě ukončen. Dráha nové lanovky přesně kopíruje dosavadní trasu staré trojsedačky.

Výhody nové lanovky ocení všichni


Kromě vyšší rychlosti a přepravní kapacity bude mít nová lanovka oproti staré hned několik výhod. Návštěvníky přepraví v pohodlí i při špatném počasí, bezpečně převeze i skupiny dětí s jedním dospělým a bude bezbariérová. Právě chybějící bezbariérová přeprava doposud neumožňovala handicapovaným turistům a rodinám s kočárky dostat se pohodlně z parkoviště až do korun stromů. Právě tento faktor určitě ocení nejen rodiny s dětmi a vozíčkáři, ale i senioři, protože bezbariérových atrakcí v přírodě je na Slovensku zatím pořád ještě dost málo. 

Výstavba nástupní stanice nové kabinové lanovky

Výstavba nástupnej stanice novej kabínovej lanovky v Bachledke napreduje

 

Výstavba výstupní stanice nové kabinové lanovky

Výstavba výstupnej stanice novej kabínovej lanovky v Bachledke napreduje

 
 

Pohodlí a rychlá přeprava lyžařů na svah


V zimě novou lanovku určitě ocení i lyžaři. Jízda původní lanovkou TS3 trvala 20-25 minut, což při špatném počasí, když sněžilo nebo foukal mrazivý vítr, nebylo zrovna příjemné. Od otevření vyhlídkové atrakce se navíc nápor na lanovku ještě zvýšil a čekací doby se prodloužily. Turisti potom nadávali na lyžaře a lyžaři na turisty. Nová gondola to elegantně vyřeší. Všichni se povezou v teple a suchu, což hlavně lyžařům poskytne krátký čas k odpočinku před dalším sjezdem. Provozovatelé předpokládají, že čekací doby na lanovku budou minimální a provoz tak bude plynulý. Pohodlí kabinové lanovky určitě ocení i začínající lyžaři, směřující do lyžařské školky na vrcholu, účastníci lyžařských kurzů a snowboardisti. Oddechnou si i rodiče s dětmi, kteří se jízdy sedačkovu lanovkou z různých důvodů obávali. A o jsme ještě vynechali ty nešťastníky, kteří na sedačkové lanovce nejednou ztratili hůlku nebo rukavici. 

Věříme, že výměnu lanovky ocení všichni naši klienti, kteří se díky ní na vrchol přepraví rychle, bezpečně a pohodlně, ať už potom mají v plánu brázdit na lyžích svahy  Bachledky, Jezerska a Frankové, nebo se projít v korunách stromů," říká Martina Múdra z Bachledka Ski&Sun. "Těší nás hlavně to, že spuštěním lanovky se výrazně zlepší plynulost provozu během zimy i celého roku a zvýší se komfort, který chceme našim zákazníkům dopřát."

Uvedení do provozu je naplánováno už na tuto zimu, přičemž přesný termín bude záviset na počasí a rychlosti pokračujících stavebních prací. 

Výstupní stanice blízko Chodníku korunami stromů

Výstupná stanica v tesnej blízkosti Chodníku korunami stromov

 

Nové kabinky čekají jen na zavěšení

Nové kabínky už sú na mieste a čakajú na zavesenie

 

Galerie

Nová kabinová lanovka v Bachledově dolině v Belianských Tatrách - © Bachledka Ski&Sun
Nová kabinová lanovka v Bachledově dolině v Belianských Tatrách - © Bachledka Ski&Sun
Nová kabinová lanovka v Bachledově dolině v Belianských Tatrách - © Bachledka Ski&Sun
Nová kabinová lanovka v Bachledově dolině v Belianských Tatrách - © Bachledka Ski&Sun

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama