TATRY (28. červen 2018) - Léto ve Vysokých Tatrách se může pochlubit těmi nejkrásnějšími panoramatickými výhledy, které jsou spojeny se zajímavými rodinnými akcemi a atrakcemi. Společnost Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) jako provozovatel horských středisek chce letos investovat i do zlepšení a zkvalitnění gastro služeb v Restaurantu Hrebienok, rozšíření kapacit v Panorama Restaurantu na Skalnatém plese, v Hotelu FIS na Štrbském Plese a modernizovat pokoje v Grandhotelu Starý Smokovec. Investice budou představovat víc než 5,2 mil. eur (135,2 mil. Kč).

 


Léto v horských střediscích Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso se ponese nejen ve znamení turistiky, ale i výletů lanovkami za překrásnými panoramatickými výhledy do údolí. Pro rodiny s dětmi je i tento rok připravený projekt Tatranské divočiny s dobrodružnými víkendy, které začínají už v sobotu 30. června.


Každý pátek v době od 12.00 - 15.00 hod. po celé léto zažijí děti zajímavá vyprávění o Tatrách, spolu se strážcem přírody budou pozorovat zvířata a poznávat rostliny v okolí Skalnatého plesa. Soboty patří Kamzičí olympiádě, soutěžím o ceny s animátory a tatranskými maskoty. Dřevěný eko mini park i indoor park Kamzíkovo jsou na Skalnatém plese vhodnou alternativou, jak děti během turistiky nebo nenáročných vycházek po okolí zabavit. O nedělích jsou připraveny i tvořivé dílny na téma tatranských pohádek a pověstí. Víc najdete ZDE.


Pro ty, kteří si chtějí zkrátit cestu z túry, jsou na mezistanici Štart k dispozici pohodlné bezmotorové tříkolky - horské káry až do Tatranské Lomnice. Zábavnou jízdu po 3 km dlouhé trati zvládnou bezpečně i úplní začátečníci. U pozemní lanovky ve Starém Smokovci je pro děti otevřený Mini Funpark s dětským vláčkem, trampolínou či lukostřelbou, nebo adrenalinová jízda na nafukovací duši na Hrebienku - summer tubing

 

 

Večerní zážitky pro pobytové hosty


Po úspěšné zimní sezóně očekávají Tatranci a poskytovatelé služeb v cestovním ruchu i úspěšnou letní sezónu a spolu s provozovateli horských středisek věří, že rekreantům bude hlavně přát dobré počasí. Pobytoví hosté si tento rok mohou užít opět netradiční večerní akce typu Večeře pod hvězdami nebo 75 tajemství lanovky.

Z dalších akcí se návštěvníci mohou těšit na Mezinárodní dětský hudební houslový orchestr na Skalnatém plese (14.7.), Benátskou noc na Štrbském plese (14.7.), Medvědí dny na Hrebienku (1.-4.8.) a Sviště na Plese (25.8.).  

 

► Už 1. července si hosté Grandhotelu ve Starém Smokovci užijí kompletně zmodernizované pokoje, apartmány, hotelové chodby a  kongresový sál Hoepfner i salónek Hossein. Po víc než tříměsíční rekonstrukci se tak historický Grandhotel představí v novém hávu.

► Novinky přináší i modernizovaný Restaurant Hrebienok, kde se díky vnitřní rekonstrukci prostory ve dvou etapách rozšíří. Příjemný prosvětlený interiér dopĺní dřevěný obklad a tapety s medvědí tématikou. Na svou podzimní rekonstrukci a rozšíření letos čeká i reštaurácia Panorama na Skalnatém plese a restaurace a terasa Hotelu FIS na Štrbské Plese

 

Bližší info na www.vt.sk nebo www.regiontatry.sk