Tři letní lanovky, krásné výhledy, 60 km tras pro horské koloběžky a nejvýše položený dětský park – taková je letní nabídka SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

Černá hora dosud lákala návštěvníky hlavně na krásné výhledy a zážitek spojený s jízdou jedinou osmimístnou kabinkovou lanovkou ČERNOHORSKÝ EXPRESS z Janských Lázní. Letos v létě ale nabízí mnohem víc. V lokalitě mezi Černou horou, Pecí pod Sněžkou a Velkou Úpou je vytipováno 60 km tras pro horské koloběžky. V blízkosti horní stanice lanovky – ve výšce 1260 m.n.m. se otevřel nový dětský park Kabinka.

 

300 koloběžek v 5 půjčovnách


Trasy pro horské koloběžky začínají většinou u horních stanic lanovek SkiResortu. Jsou tak především sjezdové a návštěvníci si mohou vybrat ze tří různých obtížností. „Nejoblíbenější jsou trasy z Černé hory. Osmikilometrový sjezd přivede návštěvníky třeba ke Stezce korunami stromů, kde mohou koloběžku vrátit. Z Černé hory je ale možné se vydat i přes vyhlídku Modré kameny, která končí v Janských Lázních u Hospůdky na Formánkách s velkým dětským hřištěm, obří trampolínou, minigolfem a kuželkami,“ doplňuje Jakub Janda.

Kromě počtu tras (60 km) je letos rekordní i počet koloběžek v nabídce SkiResortu. „V 5 půjčovnách SkiResort Live máme připraveno 300 nových koloběžek českého výrobce Crussis. Jsou vybavené kvalitními kotoučovými brzdami a část koloběžek disponuje i odpruženou vidlicí. Máme koloběžky pro dospělé i pro děti od 6 let. Výlet na koloběžkách je tak aktivitou pro celou rodinu,“ popisuje Jakub Janda. Dětský park Kabinka Zatímco na horské koloběžky mohou lidé vyrazit denně již od začátku června, dětský park Kabinka přechází do každodenního provozu až v sobotu 30.6. Otevřený bude až do konce prázdnin vždy od 9:30 do 17:30, v září pak vždy o víkendech. „Děti i dospělí si mohou na Černé hoře vybrat ze 6 atrakcí. Je tu nejvýše položená lezecká stěna, slackline park, bungee trampolíny, lodičky, šlapací káry a výstava zimní techniky. Jak dlouho na které atrakci návštěvníci stráví, je pouze na nich. Vstup do dětského parku Kabinka je jednorázový a vyjde na 100 Kč na osobu,“ popisuje novinku Jakub Janda ze SkiResort Live.

 

3 lanovky vyvezou koloběžku, kolo, kočárek i malé děti zdarma


Kromě kabinkové lanovky z Janských Lázní na Černou horu mohou lidé ve východních Krkonoších využít denně i sedačkovou lanovku Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou. „U horní stanice na Hnědém vrchu stojí nejvyšší krkonošská rozhledna. Vstup na ni je bezplatný, ovšem výhledy na Sněžku a další hřebeny jsou k nezaplacení. Odtud mohou návštěvníci vyrazit směrem na Luční boudu, nebo si udělat hezkou procházku zpátky do Pece pod Sněžkou,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC. Od 5.července by se pro návštěvníky měla rozjet také třetí lanovka SkiResortu – Portášky ve Velké Úpě. „Se spuštěním provozu jsme počítali dříve, na lanovce ale od jara probíhá kompletní výměna řídícího systému a opravy se protáhly. Pokud vše půjde dobře, začne lanovka jezdit 5.července a bude jezdit nepřetržitě až do konce září,“ vysvětluje Petr Hynek.

 

Herní krajina Pecka otevírá 21.července


U horní stanice sedačkové lanovky Portášky v tuto chvíli vzniká Herní krajina Pecka. Investorem unikátního souboru dřevěných modelů zvířat v nadživotní velikosti, lanových stezek a prolézaček je město Pec pod Sněžkou. Na projekt za 45 milionů korun se městu podařilo získat dotaci 32 milionů z programu Interreg Česko-Polsko.

„Slavnostní otevření Herní krajiny Pecka s celodenním programem pro rodiny s dětmi je plánováno na sobotu 21. července. Doufám, že dorazí hodně lidí ať už na slavnostní otevření nebo kterýkoliv další den v průběhu letních prázdnin. Herní krajina je originál, který v Česku nemá obdoby,“ říká starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek. Vstup do Herní krajiny Pecka je bezplatný. Z Velké Úpy na Portášky k ní vede sedačková lanovka, nebo pěšky po stezce Horských nosičů. Z hřebene Krkonoš je možné následně sjet do Velké Úpy na horské koloběžce.

 

TourPAS jako neomezená jízdenka na lanovky


Pro ty, kteří do Krkonoš vyrazí na vícedenní pobyt bude znovu v prodeji TourPAS, tedy „letní skipas“ na 1 – 7 dní, který platí na 3 lanovky SkiResortu bez omezení počtu jízd. Největší zájem je o TourPAS v době prázdnin, kdy lidé do Krkonoš vyjíždí na vícedenní pobyty. S TourPASem se dostanou pohodlně na hřebeny za turistikou, cyklistikou, na rozhledny, nebo třeba na koloběžkový výlet. TourPAS je možné získat zdarma k ubytování na 4 a více dní, které si lidé zarezervují přes web SkiResort.cz.