Čeština

Aktivní dovolená v Alta Badia: treking, procházky, cykloturistika i paragliding

18. červen 2018 | Skiinfo/OnTheSnow

Zprávy z regionu: Itálie

Střediska v tomto článku: Alta Badia - Corvara - La Villa - S. Cassiano

Aktivní dovolená v Alta Badia: treking, procházky, cykloturistika i paragliding- ©Molography

Léto v Alta Badia

Copyright: Molography

Perfektní léto si v Alta Badia užijí nejen gurmáni a labužníci, ale také milovníci outdoorových sportů a aktivního odpočinku. Nezapomenutelnou dovolenou tady prožijí všichni, kdo milují hory i když roztaje sníh a sjezdovky se promění v zelené louky.

Existuje několik způsobů, jak prožít dovolenou v Alta Badia, v těsném sepjetí s přírodou v srdci Dolomit, zapsaných do seznamu světového dědictví UNESCO. Například vyzkoušet některou z mnoha aktivit, které toto horské středisko nabízí.

Treking, turistika, cykloturistika, horolezectví nebo paragliding: Váš jediný problém je vybrat si to, co vás baví. Všechny aktivity můžete absolvovat s průvodcem, anebo i bez něj, to záleží na vás a vašich zkušenostech a preferencích.

Shromáždili jsme několik informací, které vám pomohou naplánovat letní dovolenou v Alta Badia: vysokohorské letní parky, program "Explore your way", pěší túry, cyklotrasy... 

Takže program do ruky a jde se na to!

 

► AREÁL MOVIMËNT
V rámci programu "Explore your way!" vznikly takzvané Movimëntské parky, které se nacházejí u Piz La Ila, Piz Sorega, Pralongiá a Boé a jsou snadno dostupné pomocí vleků díky letní kartě Alta Badia Summer, která držitele opravňuje k používání více než 10 lanovek v celém středisku Alta Badia. Parky Movimënt jsou propojeny stezkami, které můžete zdolávat pěšky nebo v sedle E-biku (elektrokola jsou k dispozici ve vrcholových stanicích lanovek Piz La Ila, Piz Sorega a Col Alto, nebo v centrech La Villa a Corvara). 


► BIKE BEATS
Bike Beats jsou novinkou léta 2018 - jde o cyklotrasy, které jsou součástí areálu Movimënt. Cyklotrasy jsou členěny podle tří stupňů náročnosti na zelené, modré a červené. Prozkoumejte snadný okruh "Country Flow", klopenky vyhrazené pouze pro horská kola nebo elektrobiky, parabolické sjezdy nebo jednoduché či středně náročné skoky. Možnost vybrat si mezi lehkými, středně obtížnými a náročnými trasami činí z cyklotras Bike Beats skvělou zábavu jak pro rodiny s dětmi, tak pro party mladých sportovců i všechny další návštěvníky, kteří chtějí zažít vzrušení z horského sjezdu na kole. Na cyklostezkách Bike Beats se v létě uskuteční dvě soutěže - první je naplánovaná na 7. a 8. červenec (Rookies Cup) a druhá na 29. července (závod E-Enduro).
Areál Movimënt vyniká tím, že se přátelsky staví i k vašim čtyřnohým miláčkům. Psi v doprovodu svých majitelů jsou zde vítáni a je jim věnována náležitá pozornost, jako třeba sušenka na uvítanou při nástupu do gondoly. Psi mají přístup i do některých horských chat a v psích barech podél tratí najdete i psí toalety. Během hotkých letních dnů jsou vašim čtyřnohým kamarádům vyhrazeny i bazény, v nichž se můžou ochladit.

► SUMMER PARK LA CRUSC
Letní park La Crusc se nachází na horské stanici čtyřsedačkové lanovky. Jedná se o park, který je plně věnován rodinám. Děti se zde mohou dozvědět spoustu zajímavostí, zabavit se na mnoha zdejších stanovištích, zdolávat obří dřevěné židle, velké lavice ve tvaru zvířat, objevovat dračí jeskyni, zkoumat různé vodní prvky nebo poznávat zvířátka ve zdejší mini zoo
Jednou z letošních novinek je Kneippova stezka, která díky skvělé kombinaci kamenů, dřeva a vody dodává tělu pocit pohody a relaxaci. Dobrodružně ladění návštěvníci mohou vyzkoušet štěstí na dvou geocachingových trasách, na nichž hledají skryté poklady. Milovníci fotografie a ladínské kultury mají možnost navštívit výstavu fotografií věnovanou dějinám místních řemesel.
Určitě nemůžete vynechat návštěvu svatyně Santa Croce, do které se snadno dostanete lanovkou z letního parku La Crusc. Toto duchovní místo každý rok navštěvují mnozí poutníci.
Na trávníku v sousedství gotického kostela bude 31. července koncertovat Paul, zdejší klavírista. Jeho koncert na tomto velmi zvláštním místě bude probíhat od 10.00 do 17.00 hodin.


BOHATÝ PROGRAM 'EXPLORE YOUR WAY!'


Aktivity, mezi nimiž si milovníci hor mohou v rámci programu Explore your way! vybrat, jsou podle vašich zálib a vášní rozděleny do čtyř typů.

1) "Nature gym" jsou základní aktivity jako běh, traťový běh, geocaching, orientační běh a speed-hiking,

2) "Rock your body" zahrnuje lezení, volné lezení, , objevování, treking přes ferraty,

3) "Bike" je věnován horským cyklistům, včetně cykloturistiky, freeride cyklistiky, e-mtb a enduro,

4) "Flying" je určen milovníkům čistého adrenalinu, nabízí pestré možnosti pro paragliding, závěsné létání nebo chůzi po slackline.

Léto v Alta Badia  - © Freddy Planinschek

Léto v Alta Badia

Copyright: Freddy Planinschek

Můžete si samozřejmě vybrat jednu jedinou zálibu, které se chcete během dovolené věnovat. Každé zúčastněné turistické zařízení vám skrze svého odborníka programu "Explore your way'" může poradit a pomoci naplánovat nejvhodnější aktivity na každý den. Program Explore your way! nabízí dokonce i týdenní aktivity s průvodcem. Ke všem, i individuálním aktivitám jsou návštěvníkům poskytovány batohy a hole zdarma. Jde o milé gesto podpory milovníků aktivního odpočinku.

 

Zajímají vás příklady letních aktivit? Tady jsou:

► TRECKING S PŘESPÁNÍM
Také letos nabízí program Explore your way! možnost treckingu s přespáním ve stanu. V nabídce jsou dva termíny: 13.-14. července a 3.-4. srpna, treckingová trasa je stanovena z Boé do Pralongiá a zahrnuje i večerní pozorování hvězdné oblohy. Následujícího rána se probudíte před svítáním, uděláte si společně krátkou procházku, abyste si před snídaní vychutnali východ slunce a pak se můžete vydat na další výlet v srdci Dolomit. Návrat je naplánován na odpoledne.
Celková cena je 170 EUR na osobu a zahrnuje ubytování ve stanu, večeři, snídani a výlety s průvodcem.


► POJĎTE S NÁMI: TÝDENNÍ VÝLETY S ODBORNÝMI PRŮVODCI 
Během léta nabízí Alta Badia každý týden v rámci programu "Pojďte s námi" široký výběr prohlídek s průvodcem, které jsou ideální pro uspokojení potřeb i těch nejnáročnějších turistů.
Výlety jsou tématicky rozděleny do tří okruhů - kultura, příroda, dobrodružství - a dále podle různých stupňů obtížnosti tras - snadné, střední, náročné. Spolu s kompetentními místními průvodci mají návštěvníci příležitost obdivovat přírodní parky Fanes-Senes-Braies a Puez-Odle, objevovat nejskrytější stezky a dozvědět se o zvláštnostech okolní flóry a fauny, ale i geologii a morfologii Dolomit.
Chcete-li se zúčastnit prohlídky s průvodcem, je nutné se zaregistrovat den před datem zvolené exkurze v turistických kancelářích údolí.

► ODHALENÍ GROTTA DELLA NEVE
Kromě "běžných" prohlídek s průvodcem můžete absolvovat i jednu zcela výjimečnou. Ta směřuje do Grotta della neve, tedy do Sněžné jeskyně, na úpatí hory Santa Croce. Jde o přirozenou jeskyni, jejíž prostory byly vytesány sněhem a jeho následným táním, jak sestupoval z horských úbočí. K jeskyni Grotta se dostanete 45 minutovou procházkou po trase 15/B se začátkem u kostela Santa Croce, k němuž se pohodlně dostanete lanovkou. Prohlídka s průvodcem je nabízena každý čtvrtek od 22. června do 14. září.

 

Více informací: www.altabadia.org

 

Galerie

Léto v Alta Badia - © Molography
Léto v Alta Badia - © Molography
Léto v Alta Badia - © Molography
Léto v Alta Badia - © Molography

Zobrazit vše

Reklama

Mohlo by tě zajímat

S Jupigo rychle naplánujete výlet, víkend i dovolenou! ©Jupigo.com

S Jupigo rychle naplánujete výlet, víkend i dovolenou!

Unikátní projekt nabízí sestavené výlety s trasou i komplexní nabídku tipů na zajímavá a praktická místa, restaurace, ubytování i akce...

Léto na horách

Reklama

Reklama