Provedli jsme datovou analýzu naší databáze a připravili jsme zajímavou infografiku, z níž je jasně patrné, která evropská lyžařská střediska byla v zimě 2017/2018 nejvíc zasněžená a kde měli ve vrcholových partiích nejvíc sněhu.

Asi tušíte, že v první desítce převažují švýcarské skiareály - vždyť od konce prosince do konce ledna leželo ve švýcarských Alpách 2,5 až 5 metrů sněhu, místy ještě víc. O bohaté sněhové nadílce se zmiňuje ve svém shrnutí i zpráva švýcarského Instiututu pro sněhové a lavinové předpovědi: "Leden byl výjimečně bohatý na srážky, zároveň byl ale nejteplejší za celou historii našeho měření. Na jedné straně to vedlo k tání sněhu v nížinách a na druhé straně k extrémnímu množství sněhu ve středních a vysokých polohách. Dlouholetá lyžařská střediska Saas-Fee a Zermatt zaznamenala v lednu největší sněžení za posledních víc než 70 let. Při celkovém pohledu lze říct, že v nadmořských výškách nad 1500 m šlo o jednu z nejzasněženějších zim za posledních 30 let. V polohách pod 1000 metrů bylo množství sněhu oproti průměrným hodnotám o polovinu menší."

Nutno podotknout, že i pro francouzská a rakouská střediska to byla velmi zasněžená a dobrá zima. 

 

Zde je infografika OnTheSnow s celosezónním přehledem pro zimu 2017/2018 (všechny hodnoty jsou v centimetrech):

 

 

Mimochodem, pokud vás zajímají i sněhové statistiky ze severoamerického kontinentu, podívejte se na infografiku, kterou zpracovali naši američtí kolegové z Onthesnow.com: www.onthesnow.com/news/a/632212/north-american-snowfall-summary-for-2017-2018

 

Poznámka k uvedeným sněhovým údajům:

Naše sněhové údaje vycházejí z údajů poskytnutých lyžařskými středisky a turistickými centry. Sněžení a sněhové výšky jsou během zimy denně aktualizovány našimi partnery a týmem sněhových reportérů. Přestože pravidelně kontrolujeme věrohodnost údajů, porovnáváme data s údaji různých poskytovatelů počasí a spolupracujeme s týmem zkušených sněhových zpravodajů, nemůžeme bohužel zaručit absolutní správnost a přesnost údajů o sněhu. My v OnTheSnow jsme však přesvědčeni, že v Čechách, na Slovensku a dokonce ani v německy mluvících zemích nenajdete jiný spolehlivý zdroj, který by poskytoval údaje o sněhu z více než 2000 lyžařských středisek po celém světě.