Neradi kličkujete mezi ostatními na svahu a stojíte nekonečnou řadu u lanovky? Máme pro vás tip – jeďte lyžovat na jaře do Livigna.

To ale není jediný důvod, proč se sem vydat ještě tuto sezónu. Jarní lyžování v Livignu má spoustu výhod. Více sluníčka, méně lidí, teplejší počasí, a přesto stále perfektní sníh. A navíc se skipasem zdarma.

 

Skipas zdarma


I když začínají na stromech rašit první květy, zimních aktivit se ještě nemusíte vzdávat. V Livignu se bude lyžovat až do začátku května. Současně v termínu od 7. 4. do 1. 5. 2018 při rezervaci min. 4 nocí v partnerském hotelu či 7 nocí v partnerském apartmánu dostanete skipas zdarma.

Přehled ubytování naleznete na: livigno.eu

 

 

Více slunce, méně lidí


Přestože se Livigno při své nadmořské výšce 1816 m pyšní vysokým počtem slunečných dní po celý rok, zasněžené alpské vrcholky zalité jarním sluncem mají neopakovatelné kouzlo. Do příjemných hodnot se rovněž dostávají venkovní teploty, a tak je pravděpodobné, že si z hor domů přivezete i pěkné bronzové opálení. Vzhledem ke končícím jarním prázdninám si můžete areály Mottolino a Carosello 3000, ležící po obou stranách údolí a nabízející až 115 km sjezdovek, užít mnohem více a bez tlačenic. I tak na vás čeká perfektně upravený sníh s ideálními podmínkami.

 

 

 

Lyžování při východu slunce


Areál Carosello 3000 vedle zbrusu nové 3km lanovky San Rocco nabízí těm, co si rádi přivstanou, nezapomenutelný zážitek – lyžování při východu slunce, zakončené nejlepší italskou snídaní v restauraci Costaccia. Oproti zimním měsícům se nemusíte bát velkého mrazu a dosytosti si vychutnat volnou sjezdovku lesknoucí se v prvních slunečních paprscích. Ranní lyžování můžete vyzkoušet každé úterý a čtvrtek od 7.00 do 8.30 hod. až do 5. dubna.

Více na: carosello3000.com

 

 

Odpočinek v aquaparku


Relax a vodní hrátky si užijete v nejvýše položeném vodním centru v Evropě, Aquagranda Active You, ve kterém najdete sauny, turecké lázně, výřivky, bazén se slanou vodou, plavecký bazén a tobogány pro děti i masáže.

 

 

 

Bezcelní zóna


Livigno, ležící na hranici se Švýcarskem, je poslední bezcelní zónou v rámci EU, která zaručuje bezkonkurenční ceny značkového oblečení, parfémů, pohonných hmot, lihovin a dalších produktů.

 

 

 

Spousta aktivit a zábavy


Kromě lyžování si zde můžete dopřát i spoustu jiné zábavy. Vyzkoušejte jízdu na fat biku – speciálním kolech přizpůsobeném jízdě na sněhu, nebo výlety po okolí v koňském sedle, zajezděte si na skútru nebo si půjčte sněžnice. Kromě toho je Livigno plné akcí v každém ročním období a jaro není výjimkou. 24. a 25. března budete mít možnost sledovat najedou dvě soutěže na sněhových skútrech – italský národní šampionát a Central Europe Snowcross Trophy. V dubnu od 16. do 19. bude Livigno patřit handicapovaným sportovcům, kteří změří síly na „speciálních olympijských hrách”, při nichž otestují svou zdatnost v běžeckém lyžování, triatlonu a sáňkování.

 

 

Skvělé jídlo


Do Itálie se často jezdí kvůli dobrému jídlu. Livignská kuchyně je ovlivněna Švýcarskem, s nímž se pojí tradiční vůně po bylinkách, sušeném masu a sýrech. Všem delikatesám už několik let kraluje legendární bresaola, na kterou narazíte na každém rohu. Nejrůznější sýry nebo prvotřídní alpské mléko můžete ochutnat přímo u zdroje, v mlékárně Latteria di Livigno. Rozhodně byste měli vyzkoušet nejlepší bombardino na světě, protože právě odtud tento teplý horký nápoj pochází.