Čeština

ISPO trendy: Oblečení, bezpečnostní výstroj, rukavice, přilby a brýle na zimu 2018/2019

7. březen 2018 | Skiinfo/OnTheSnow

ISPO trendy: Oblečení, bezpečnostní výstroj, rukavice, přilby a brýle na zimu 2018/2019- ©Skiinfo | Sebastian Lindemeyer

Brýle od Smith Optics na ISPO 2018

Copyright: Skiinfo | Sebastian Lindemeyer

Na zimu 2018/19 si přední výrobci i zástupci menších značek připravili opět spoustu nových fascinujících modelů, ať už jde o oblečení, prvky bezpečnostní výstroje, přilby, rukavice nebo lyžařské brýle. Na veletrhu ISPO v Mnichově jsme pro vás zachytili to nejzajímavější ze všech zmiňovaných segmentů.  

Pro většinu výrobců zimního sportovního vybavení hraje stále velkou roli digitalizace, přinejmenším v souvislosti s jejich produkty. A tak se i na veletrhu ISPO v Mnichově objevila řada produktů, jako jsou smart hodinky nebo fitness-trackery, které jistě zaujmou i lyžaře, ale i mnohem širší skupinu sportovců a turistů, kteří chtějí jít s dobou a využívat nejmodernější kousky sportovního vybavení. Svoje trackery představil i Rossignol & PIQ - zaznamenávat můžete nejen jednotlivé sjezdy, ale i poloměry a počty carvingových oblouků, výšku skoku nebo nejlepší dosažené časy. Většina lyžařských značek se však spoléhá na výrobky prověřené časem, na kvalitní materiály a stylové designy.

To platí i pro mnoho firem, které vyrábějí bezpečnostní vybavení - ale nikoliv pro všechny. Například POC má ochrannou vestu, která je navržena tak, aby se perfektně přizpůsobila fyziognomii nositele, a aby ho tak chránila v případě pádu. ABS vylepšil svou aplikaci, aby zjednodušil propojení svých batohů se spouštěčem lavinového airbagu (partner release). Kromě toho přibyly i senzory nehody, které si mohou lyžaři připevnit k helmě a vysílat své GPS souřadnice záchranářům v život ohrožujících situacích prostřednictvím smartphonu.

Ale jak jsem už řekli, přímo v odvětví lyžařských sportů se zatím moc digitálních technologií neobjevuje. Rukavice zůstávají rukavicemi, a i když přilby jsou čím dál lehčí, pořád jsou to přilby, lyžařské oblečení je čím dál funkčnější, ale pořád je to oblečení. A i když to vypadá, že na ISPO k žádnému bombastickému objevu nedošlo, při našem podrobném procházení všech vystavovatelských stánků jsme přece narazili na řadu zajímavých produktů. Doporučujeme celý seriál souvisejících textů s odkazy níže pod článkem. 

Zajímají vás nejnovější trendy na příští zimu v segmentu lyží a lyžařské obuvi? Podívejte se na ISPO trendy: Nové lyže pro zimu 2018/19 a Nové lyžařské boty 2018/19!

Galerie

Brýle od Smith Optics na ISPO 2018 - © Skiinfo | Sebastian Lindemeyer
Dámská bunda  W Paradise Heat Jacket od Helly Hansen získala na ISPO zlaté ocenění - © Skiinfo | Sebastian Lindemeyer
Pro Cork Eco od O'Neill - © Skiinof | Sebastian Lindemeyer
The North Face, Ispo 2018 - © Skiinfo | Sebastian Lindemeyer

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama