Čeština

Pohodlné lyžáky? Existují!

7. únor 2018 | Harfasport

Pohodlné lyžáky? Existují!- ©Harfasport

Majitel Hannes Strolz při listopadové návštěvě v Harfasportu

Copyright: Harfasport

Přezky na lyžácích zapínáte na pevno až na kopci těsně před vyjetím a na obědě je povolujete, abyste ulevili otlačeným holením? Pocit, když se po poslední odpolední jízdě zujete, patří k vašim oblíbeným a nasazení bot další den ráno je pro vás tak trochu peklo? Chápeme, známe to všichni. Proto pro vás máme něco, co by vás mohlo zajímat. Lyžáky, které jsou pohodlné. Lyžáky na míru. Exkluzivně v pražské prodejně Harfasport. 

S nepohodlností lyžáků se už mezi lidmi tak nějak počítá. Možná i proto přechází hodně lidí na snowboard, kde podobné nepříjemnosti řešit nemusí. S nepohodlím v lyžařské botě souvisí i další problém – když vás bota někde tlačí, nemůžete lyžovat naplno. A vy přece chcete lyžovat naplno, když už jste se na hory vypravili. Dokonalým řešením pak mohou být lyžáky na míru. Lyžáky vyrobené přesně pro vaši nohu. Boty, které vám budou sedět tak, jako nikomu jinému. Přesně takové jsou totiž lyžáky značky Strolz, které si můžete pořídit pouze v pražském Harfasportu.

 

Kde se vzaly, tu se vzaly


První páry bot na míru vznikly pro sportovní lyžařské nadšence v Rakousku již před 100 lety. Švec Ambros Strolz vešel tímto svým počinem ve známost mezi Rakušany velmi rychle. Jeho syn se navíc stal profesionálním lyžařským šampionem a později s hrdostí převzal otcovo řemeslo, které dál rozvíjel, až se značka Strolz právě díky svému individuálnímu přístupu ke každému zákazníkovi proslavila v celosvětovém měřítku.


Tajemství lyžáků Strolz


Lyžáky se snaží svým zákazníkům přizpůsobit hned několik výrobců. Věnují se ale většinou pouze úpravě vnitřní botičky. Unikátnost lyžáků Strolz spočívá v tom, že výrobci myslí hned na čtyři důležitá specifika: Skelet, vnitřní botičku, vložku a znalosti „bootfittera“, který na základě rozhovoru se zákazníkem a detailního měření boty vybere ten nejvhodnější model. Díky kombinaci těchto specifik jsou výrobci Strolz schopni vyrobit pro jednu jedinou velikost boty hned 186 verzí. Tomu se říká lyžařská bota na míru, no ne?

Galerie

Majitel Hannes Strolz při listopadové návštěvě v Harfasportu - © Harfasport
Lyžáky na míru v pražském Harfasportu - © Harfasport
Lyžáky značky Strolz - © Strolz / PhotoFunia

Zobrazit vše


Vyzkoušejte luxus lyžáků na míru


Toužíte-li po lyžování v pohodlné botě, která bude k vašim nohám ohleduplná a vy tak budete moct podat ty nejlepší výkony, zauvažujte o vyzkoušení značky Strolz. U nás se na prodej této značky specializuje Harfasport, kam se při pořizování lyžáků na míru vydáte hned dvakrát. 
Lyžařská bota dodaná ze Strolz továrny je totiž pouhým polotovarem, který se pak doladí dle vašich potřeb právě během dvou návštěv.

Při té první se provádí otisk chodidla, změří se potřebné parametry, doladí se požadovaná tvrdost, délky přezek a další drobnosti, díky kterým vám potom asistent předělá botu na míru – to už bez vaší přítomnosti. Dřevěné kopyto se upraví dle naměřených parametrů nohy zákazníka a následně se skelet boty nahřívá horkovzdušným fénem a nechává se tvarovat dle kopyta do úplného vychladnutí.

Druhá návštěva začíná tvarováním lyžařské vložky, která se poté vsadí do nevypěněné vnitřní botičky, a celou botu poprvé nazujeme. V lyžařském postoji na speciálním podstavci pak probíhá pěnění botičky. Dvousložková pěna se promíchá a skrz hadičky dochází k pěnění trvajícímu asi 10 minut. Po vyzutí už je čas na očištění, finální úpravu a kontrolu provedení celých bot. Ty jsou pak předány zákazníkovi a ještě před prvním nazutím a otestováním v horách je třeba je nechat vytvrdnout zhruba 10-12 hodin. Pak teprve jsou připravené na vaše lyžařské výkony, kterým už nikdy nebude bránit nepohodlná bota a bolavé, otlačené nohy.

Vyzkoušejte luxus jménem Strolz a už nikdy nebudete chtít nic jiného, za to vám ručíme. Pro více informací a objednávku navštivte pražskou lyžařskou speciálku Harfasport

 

Reklama

Reklama

Reklama