Do lyžařského střediska Jasná v Nízkých Tatrách se 9.-10. února přenese kousek olympijské atmosféry právě v době, kdy v jihokorejském Pchjongčchangu začínají XXIII. zimní olympijské hry. Už za pár dní si všichni návštěvníci i rekreanti užijí výjimečnou akci se skutečnými olympijskými disciplínami, jakými jsou slalom, curling, biatlon, snowboarding a sáňkování. Jasná bude žít nejen sportovními výkony slovenských olympioniků na dálku, ale i přímo na svazích Chopku, a nebude chybět bohatý doprovodný program. Slovenský olympijský výbor spolu s partneri přináší do největšího slovenského střediska originální Arénu olympijského týmu, jejíž hlavní program se odehrává na dvou nástupních místech lanovek v lokalitách Biela Púť a Priehyba. 

 

„Duchem a myšlenkami jsme sice v Pchjongčchangu, ale reálně doma, a proto jako jeden společný tým fandíme slovenským sportovcům a oslavujeme tento příležitosný sportovní svátek právě v Aréně olympijského týmu v Jasné. Sme poctěni, že Jasná je konečnou zastávkou olympijské Roadshow, kde se rozzáří olympijský oheň za účasti vrcholových sportovců, olympijských vítězů z Ria de Janeira - špičkového atleta Matěje Tótha, vodních slalomářů Ladislava Škantára, Michala Martikána, olympijských reprezentantek - hokejové brankářky Zuzany Tomčíkové nebo kajakářky Jany Dukátové. Slavnostní symbolický ceremoniál s olympijsou pochodní a zapálením olympijského ohně v Jasné začíná v pátek v podvečer v 17 hodin na Olympia stage na Bílé Pouti. Výjimečný olympijský večer, který se v této hutné režii zřejmě nebude víckrát opakovat, zahájí herec Marek Ťapák. Už během pátku si lyžaři a všichni rekreanti užijí na svahu hudební produki z dílny DJ Pablik. Nefalšovanou radost z aprés-ski party podpoří vystoupení tanečnic a saxofonisty Helisaxe. Pro zachování vzpomínek na dvoudenní show bude na Priehybě instalovaná vícerozměrná kamera pro GIGA selfie, která dodá zážitku pod Chopkem super rozměr díky unikátní XXL aplikaci. Ta umožňuje fotit sebe samého a okolní scenérii až do vzdálenosti 111 metrů. Během symbolického zahajovacího ceremoniálu, který je na Bílé Pouti v centru střediska Jasná bezplatný, vystoupí: SĽUK, Sestry Matákové, Lidová hudba Martinky Bobáňové, taneční skupina Anta Agni s ohňovou show, Horehronští chlopi  - a taneční variace se obecenstvo naučí prostřednictvím školy tance. Bohatý program po zapálení olympijského ohně završí koncert Tublatanky. Zábava a oslava sportu tím však rozhodně nekončí. V hudebním klubu Happy End pokračujeme s kapelou Heľenine oči, Dj East Luke a tanečníky Anta Agni,“ uvedla Sylvia Artzová, marketingová ředitelka Tatry mountain resorts,a.s.

 

Symbolický zahajovací ceremoniál ozdobí svou nevšední módní přehlídkou i hudebně-taneční vystoupení s audiovizuálním doprovodem, které představí ozdobné folklórní čelenky - party. Tyto dobové a původní prvky sváteční úpravy vlasů se představují v Jasné projektem Party ve 21. století, který oslovuje moderní formou současného diváka, aby poznal, nebo si připomenul pestrost a rozmanitost kulturního dědictví Slovenska. „Tématem sportovních disciplín a olympiády bude žít i slvoenskké online prostředí, a to prostřednictvím nejznámějšího slovenského youtubera GOGA, který se před ceremoniálem představí na stage v tradiční a jemu blízké vlogerské hře,“ uzavřela S. Artzová.

 

V sobotu čekají na všechny návštěvníky Jasné sportovní zóny s olympijskými disciplínami slalom, biatlon curling v lokalitě Priehyba v čase od 9.00-15.00 hodiny. Lyžaři si tak svou tradiční sobotní lyžovačku mohou zpestřit lyžařskými slalomovými závody, nebo si vyzkoušet i další olympijské disciplíny přímo pod Chopkem. Na denní aprés-ski zábavu s DJ EKG a tanečnicemi na Priehybě se těší i Liptovští zbojníci. Závěrečný sobotní večer ve stylu Olympia party v hudebním klubu Happy End odstartuje se skupinou Polemic a DJ East Luke. 

 

Od neděle 11.-25. února během denního provozu střediska se v lokalitě Brhliska otevře Olympic park s ohrazenou sáňkařskou dráhou, měřenou lyžařskou tratí a nově postaveným snowparkem. Fanouškové sportovních přenosů se mohou pohodlně usadit v Crystal baru na Bílé Pouti a sledovat aktuální dění z Pchjongčchangu. V Hotelu Grand Jasná je ve spolupráci se Slovenským olympijským a sportovním muzeem připravena expozice olympijských artefaktů, historických lyžáků a lyží, ale i současné lyžařské výstroje sjezdařky Petry Vlhové.

 

Během olympijského víkendu je v provozu víc než 35 sjezdovek s velmi dobrými sněhovými podmínkami. Na svazích leží od 30 do 50 cm sněhu. Doprava do střediska Jasná bude stejně jako v běžných víkendových dnech regulovaná a posílená skibusovou a transferovou dopravou. Podrobné informace k programu Arény slovenského olympijského týmu v Jasné a detailní informace ke grafikonům skibusů jsou dostupné i na www.jasna.sk.