I během třetího prosincového víkendu se nově otevře dalších pár českých lyžařských středisek. Zjišťovali jsme pro vás, kde si už můžete zalyžovat. 
 
   ➽ LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA, KTERÁ ZAHAJUJÍ SEZÓNU 

Některá lyžařská střediska v české kotlině jsou otevřená už několik týdnů, některá jen pár dní, určitě ještě nenabízejí kompletně vysněžené lyžařské terény, ale zcela jistě nabízejí příjemnou lyžovačku. Řeč je o skiareálech Monínec, Černá hora (Janské Lázně), Branná a Bílá. Která další lyžařská střediska oznámila zahájení lyžařské sezóny, se dozvíte v tomto přehledu.

 ➽ KLÍNOVEC   Otevření potvrzeno na 7/12 

V provozu bude lanová dráha Dámská, otevřena bude sjezdovka Dámská, o víkendu budou v provozu lanovky Dámská a CineStar Express, upraveno bude bezmála 5 km sjezdovek - modrá Dámská (1400 m), červená Pařezovka (1500 m) a Přemostěná (1650 m) a lyžařská cesta 3b z parkoviště k lanovce CineStar Express. Areál je otevřen denně od 9:00 do 16:00.
Po víkendu bude v provozu lanovka CineStar Express a všechny výše zmíněné sjezdovky.

 ➽ ŽELEZNÁ RUDA: ŠPIČÁK   Otevření potvrzeno na 7/12 

V provozu bude čtyřsedačková lanovka, kotva na Spodní Šanci a vlek u nového parkoviště. Pokud ještě nasněží, tak pravděpodobně spustíme i vleky pod hotelem Sirotek. Ze sjezdovek bude stoprocentně k dispozici páteřní dlouhá trať - tzn. horní část Slalomové (č.3) s dojezdem k lanovce po U zalomeného (č.2) a rodinná Spodní Šance. V horní pasáži bude ještě otevřena jednička Turistická s přejezdem na trojku Slalomovou a mírná pasáž vedoucí z parkoviště do areálu.

 ➽ ŽELEZNÁ RUDA: NAD NÁDRAŽÍM-BELVEDER   Otevření potvrzeno na 8/12 

Lyžařský areál Nad nádražím-Belveder zahajuje zimní sezonu 08.12.2017 večerním lyžováním na sjezdovce u lyž. vleku Doppelmayr. Dále bude provoz v So a Ne - v těchto dnech bude v provozu rovněž dětský park Nádražíčko.

 ➽ ŠPINDLERŮV MLÝN   Otevření potvrzeno na 8/12 

I když ve Špindlu jsou k dispozici první lyžařské příležitosti už od 6.12., odkdy se lyžuje na Stohu po 4. sloup, oficiální zahájení sezóny připadlo na pátek 8.12. V pátek je v provozu: Svatý Petr - 6LD lanovka innogy Line, modrá sjezdovka (2) | Hromovka - 4LD lanovka, “Nová Hromovka” (1a) | Medvědín -  4LD lanovka, “Hřiště” (12b), Červená (12a) od spodni stanice vleku | Horní Mísečky - Lanovka a vleky mimo provoz. K odjezdu z Míseček možnost se zvýšenou opatrností sjet po částečně upravené Vodárenské (13b)! K návratu na Mísečky z Medvědína možnost se zvýšenou opatrností sjet po částečně upravené Machytce (13a)! V sobotu a neděli navíc ve Svatém Petru  2LD lanovka do mezistanice na "Malý hang” a Malý hang (4b) a na Medvědíně kotvový vlek pod lanovkou

 ➽ PEC POD SNĚŽKOU   Otevření potvrzeno na 8/12 

V Peci se od pátku rozjíždí provoz na 6,5 km sjezdovek. Lyžovat se bude na tratích Javor 2, Lyžařská, Smrk, Zahrádky obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou Zahrádky Express, i menší dětské sjezdovky na Zahrádkách. Rozjede se také výuková lokalita u Javoru se dvěma pojízdnými koberci – LIVE park Javor. 
Celkem se bude ve středisích SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC lyžovat už na 13 kilometrech sjezdovek (7 km je otevřených na Černé hoře).

 ➽ SKI CENTRUM ŘÍČKY V ORL. HORÁCH   Otevření potvrzeno na 8/12 

Momentálně leží ve Ski centru Říčky okolo 80 cm přírodního a technického sněhu. Od pátku 8.prosince bude v provozu minimálně červená sjezdovka a Orlická lanová dráha.
O otevření dalších částí areálu rozhodneme postupně dle aktuálních podmínek, nejblíže je tomu modrá sjezdovka, na které je momentálně umístěna zasněžovací technika a čekáme na příznivé teploty pro zasněžování. S otevřením další sjezdovky spustíme do provozu také vlek Tatrapoma.
Spolu s pátečním uvedením Ski centra do provozu se otevírají také další služby jako ski servis, půjčovna a úschovna. Většina míst s občerstvením bude hned na startu také k dispozici a nabídne tak zákazníkům příjemný doplněk k prvnímu lyžování. Lyžařská škola přijme první zájemce o výuku o týden později.

 ➽ REJDICE   Otevření potvrzeno na 8/12 

První lyžování je naplánované na pátek 8.12, kdy zahájíme denním a večerním lyžováním. Další provoz LD a areálu by byl v sobotu denní a večerní a v neděli denní lyžování do 16:30. Budeme se snažit připravit i jednu platformu SNB.

 ➽ SKIAREÁL LIPNO   Otevření potvrzeno na 8/12 

V provozu budou všechny tři lanové dráhy, dětské hřiště Fox park a sjezdovky Jezerní, Dámská, Spojovací a Lišáka Foxe. Lyžujeme od 8:30 do 16:00 za mimosezonní ceny.
Využít můžete i veškeré služby včetně lyžařské školy Skischool Lipno, půjčovny INTERSPORT Rent i lyžařského servisu. Z lyží se můžete vydat také na Stezku korunami stromů, která je otevřena po celý rok.

 ➽ LYŽAŘSKÝ AREÁL ZADOV   Otevření potvrzeno na 8/12 

8.12.2017 začíná provoz v areálu Kobyla. Otevřeno od 8:30 doO 16 a navíc bude i večerní lyžování od 18 hod.! Upraveny lyžařské běžecké trasy: Zadov-Pláně, Churáňovské louky...

 ➽ VÍTKOVICE - ALDROV   Otevření potvrzeno na 9/12 

Díky sněhové nadílce z minulého týdne, stálým teplotám pod nulou a umělému zasněžování můžeme již o tomto víkendu 9.-10.12. spustit lanovku Prezidentský expres. Stálý provoz pak plánujeme od dalšího víkendu 16.12.2017 až do jara :) Pro začátek bude o víkendu celodenní jízdné na lanovce za 350,- Kč pro dospělé a 300,- Kč pro děti.

 ➽ SEVERÁK   Otevření potvrzeno na 9/12 

V sobotu 9.12. zahajujeme lyžařskou sezónu ve SKIARÉNĚ JIZERKY na Severáku. V provozu budou 2 vleky na Kampě a 1 vlek Proti Arnice, a to od 9 do 16 hodin. V provozu bude i půjčovna lyží a lyžařská škola SKI Bižu SCHOOL. O tomto víkendu také zahajuje první lekce Víkendové lyžařské školičky.

 ➽ BENECKO   Otevření potvrzeno na 9/12 

Následující víkend 9.-10.12. se rozjede Family aréna (Zvon, snowtubing a lyž.pás) a jestliže příznivé podmínky vydrží chtěla by otevřít i lanovka Kejnos (bez večerního lyžování). .

 ➽ ČERVENOHORSKÉ SEDLO   Otevření potvrzeno na 9/12 

Od pondělí do čtvrtka středisko mimo provoz. Předpokládané spuštění v pátek 15.12. Modrá sjezdovka vysněžená technickým sněhem v kombinaci s přírodním, na ostatních svazích pouze přírodní sníh, zde lyžování na vlastní nebezpečí. 

 ➽ BOŽÍ DAR - NOVAKO   Otevření povrzeno na 9/12 

Podmínky vyloženě zimní. V sobotu 9.prosince začínáme.

 ➽ DEŠTNÉ V ORLICKÝCH HORÁCH   Otevření přesunuto na 20/12 

Datum zahájení zimní sezóny 2017/2018 s lanovkou v areálu Marta II stanoven na 20.12.2017. Po dlouhém zvažování a studování předpovědi počasí jsme se rozhodli posunout start sezóny o jeden týden. Chceme vám letos nabídnout jistotu sněhu o jarních prázdninách. Rychlejší zahájení sezóny by nás omezovalo v zasněžování a vás v dobrém lyžování. Běžecké stopy upravené od 8.12.

 ➽ MLADÉ BUKY   Otevření potvrzeno na 15/12 

Lyžařská sezona bude zahájena v pátek 15.12.2017 večerním lyžováním. V provozu budou vleky Buky I. a Buky II., občerstvení Rotunda Nebíčko, restaurace Kravín, půjčovna lyží a lyžařská škola Hellish Hill. O víkendu poté i Kidpark. Rezervace lyžařské školy nutná předem!

 ➽ KLÍNY   Otevření potvrzeno na 15/12 

Pozooooor! Vlek K1 Poma a lyžařská škola se rozjedou v pátek 15.12. v 9.00 hod ;) Instruktoři už se na vás připravují

 ➽ ČERNÝ DŮL a VELKÁ ÚPA   Otevření potvrzeno na 15/12 

Další skiareál, který je součástí SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC se připravuje na zahájení sezóny. 

 ➽ OBŘÍ SUD - JAVORNÍK   Otevření potvrzeno na 15/12 

V pátek 15. 12. začínáme zimní sezónu 17/18 VEČERNÍM LYŽOVÁNÍM od 18:00! A od soboty 16. 12. lyžujeme každý den od 9 do 16 hodin a večerní lyžování probíhá od 18:00 do 21:00.

 ➽ JEŠTĚD   Otevření potvrzeno na 15/12 

V pátek 15.12. pro Vás otevřeme pokladny od 15h. Z důvodu nepříznivých sněhových podmínek budeme lyžovat pouze na F10 a víkend uzavřeme nedělním večením lyžováním. Parkovat můžete na P1 za 100,- Kč nebo na P4 zdarma.

 ➽ OLEŠNICE NA MORAVĚ   Otevření potvrzeno na 15/12 

Slyšte slyšte! V pátek od 15:00 otevíráme sezonu 2017/18 ;-) Takže od pátku až do jara si budete moci u nás zablbnout na sněhu! Otevírací doba jako obvykle: PO-PÁ 09:00-21:00 | SO-NE 08:00-21:00 | Svátky a prázdniny 08:00-21:00

 ➽ HARRACHOV   Otevření potvrzeno na 15/12 

Zahájení provozu lanové dráhy je plánované na pátek 15.12. Až do neděle 17.12. se v Harrachově lyžuje za předsezónní ceny. Připravujeme sjezdovku Červená II. do centra Harrachova. Lanová dráha v centru i LV - Doplík budou lyžařům k dispozici 8:00 - 16:00.

 ➽ SKICENTRUM KOHÚTKA   Otevření potvrzeno na 15/12 

Lyžařskou sezónu na Kohútce zahajujeme na technickém sněhu, sedačková lanovka v provozu, černá sjezdovka otevřena v celé délce. Dětský skipark otevřen pro veřejnost.

 ➽ ROKYTNICE NAD JIZEROU   Otevření potvrzeno na 16/12 

V sobotu 16. 12. jezdíme za 300 Kč. Lanové dráhy a vleky v provozu: Lysá hora, Horní Domky, Vlek Zalomený, Kaprun. Sjezdovky: Turistická (modrá), Slalomák, Kaprun. Červená FIS sjezdovka bude zatím uzavřená. Na sjezdovce je nutné ještě vysněžit nerovnosti a plán jejího otevření je do Vánoc.

 ➽ SKIRESORT BUKOVÁ HORA   Otevření potvrzeno na 16/12 

Skiareály Červená Voda a Čenkovice zatím nabídnou po jedné upravené sjezdovce na každé straně. Na straně Červené Vody bude připravena trať Mlýnická a na straně Čenkovic se bude lyžovat na sjezdovce Svitavy. Po víkendu, tedy od pondělí 18.12. až do 22.12. bude pro lyžaře otevřená pouze Mlýnická sjezdovka na straně Červené Vody. Od 22. prosince budou znovu otevřeny obě strany Bukové hory.

 ➽ SKI PARK GRUŇ   Otevření podle počasí, zřejmě 23/12

Připravte si lyže - zasněžujeme! I přes nepřízeň počasí probíhají přípravy na zahájení lyžařské sezóny. O datu otevření budeme včas informovat.

 ➽ KOPŘIVNÁ RESORT   Otevření přesunuto na 26/12 

Startujeme 26.12. Na ceníku se pracuje, ale už finišujeme.

 

Víte o dalších českých lyžařských střediscích, kde se už začíná lyžovat? Napište nám do komentářů.