Mrazivé počasí z posledních dní, kdy jsme mohli zasněžovat, nám umožnilo otevřít dnes dvě nové sjezdovky v areálu Černá hora. V pátek 8.12. spustíme provoz také v areálu Pec pod Sněžkou. V příštím týdnu by mohl následovat i areál Černý Důl s novou čtyřsedačkovou lanovkou Family Express.

Na Černé hoře se od středy 6.12. lyžuje téměř na 7 km sjezdovek. Nově se otvírá 3 km dlouhá Ford Černohorská, která vede z vrcholu Černé hory až do Janských Lázní k dolní stanici kabinkové lanovky a také sjezdovka Hofmanky, která je obsluhovaná nejrychlejší vyhřívanou šestisedačkovou lanovkou s bublinou Hofmanky Express. Otevřené zůstávají také sjezdovky Anděl, Zalomená a Sport 1.

Od středy 6.12. se ve SkiResortu lyžuje za ceny vedlejší sezóny. Od soboty se u horní stanice kabinkové lanovky na Černé hoře otevře dětský LIVE park pro výuku malých lyžařů. Učit tu bude oficiální lyžařská škola SkiResortu – SkiResort Live. Pro běžkaře je na vrcholu Černé hory aktuálně upraveno zhruba 10 kilometrů běžeckých tratí.

 

Od pátku lyžujeme v Peci


Od pátku 8.12. se rozjede lyžařská sezóna i v Peci pod Sněžkou, kde budou mít lyžaři k dispozici 6,5 kilometru sjezdovek. „Otevřeme sjezdovky Javor 2, Lyžařskou, Smrk, Zahrádky, obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou Zahrádky Express, i menší dětské sjezdovky na Zahrádkách. Rozjede se také výuková lokalita u Javoru se dvěma pojízdnými koberci – LIVE park Javor, kde učí oficiální lyžařská škola SkiResortu – SkiResort Live. Hned pod sjezdovkou Javor také otvíráme větší a komfortnější SkiResort Live půjčovnu a test centrum Atomic Salomon. Je to jedna z novinek pro letošní sezónu.“ říká Petr Hynek. Od pátku si tak lyžaři ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC mohou užít zhruba 13,5 kilometrů sjezdovek na 1 skipas.

 

Oficiální služby s garancí kvality


Pro návštěvníky Černé hory je u horní stanice kabinkové lanovky otevřen FordBar i Bistro Restaurant Na lanovce. V provozu je také půjčovna lyží, servis a test centrum SkiResort Live v budově dolní stanice kabinkové lanovky. Na dětských sjezdovkách na vrcholu Černé hory učí lyžařská škola SkiResort Live a jak již bylo uvedeno výše, od soboty bude pod budovou kabinkové lanovky na Černé hoře otevřen výukový LIVE park Černá hora. Servis SkiResort Live vyhlásil až do 15.prosince akci na „Předsezónní servis“ se slevou 20 % a seřízením lyží zdarma. Ti, kteří přijedou na první lyžování tak mohou využít i tuto nabídku a nechat si připravit lyže na špičkovém stroji Wintersteiger. V době, kdy budou jejich lyže v servisu, si mohou zákazníci půjčit lyže ze SkiResort Live půjčovny a test centra a lyžovat na nich zdarma.

 

V příštím týdnu otvíráme Černý Důl


Vždy, když to teploty dovolí, zasněžujeme samozřejmě i v dalších areálech SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. V příštím týdnu bychom chtěli otevřít areál Černý Důl a také areál Velká Úpa. „Letos SkiResort ČERNÁ HORA – PEC nabídne lyžování na 44 kilometrech sjezdovek na 1 skipas. Do novinek jsme investovali víc než 100 milionů korun. Lyžaři se mohou těšit na novou čtyřsedačkovou odpojitelnou lanovku v Černém Dole, novou sjezdovku a vlek v Peci pod Sněžkou i nové dětské lokality v Černém Dole a Velké Úpě. Své služby rozšíří také oficiální lyžařská škola, půjčovna a servis pod hlavičkou SkiResort Live,“ doplňuje Petr Hynek. Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC se bude letos lyžovat až na 44 km sjezdovek na 1 skipas. Investice SkiResortu před zimou 2017/18 přesáhly 100 milionů korun.