Čeština

Vrchol zimní turistiky - Partnachklamm

3. prosinec 2017 | Nilüfer Dag

Zprávy z regionu: Bavorsko

Střediska v tomto článku: Garmisch Classic - Garmisch-Partenkirchen

Zimní pohled na soutěsku Partnachklamm

Zimní pohled na soutěsku Partnachklamm

Copyright: Martin Wackerzapp

Vzduch je chladný a vlhký. Voní hlínou. Strmé skalní stěny stoupají vysoko k obloze. Na úpatí těchto skal si razí cestu úzkou soutěskou divoká tyrkysová řeka Partnach.

Soutěska Partnachklamm v Garmisch-Partenkirchenu je přístupná návštěvníkům od roku 1912 a už v té době byla prohlášena za přírodní památku. Každý rok přivítá více než 300 000 návštěvníků, kteří úzkými cestami a tunely procházejí podél vysokých skal. Pod nimi šumí Partnach - nad nimi kape voda ze skal. Partnachklamm je schůdná v každém ročním období: Pokud máte obzvlášť velkou vytrvalost, můžete připojit ještě túru krásnou oblastí kolem rokle - s nádherným výhledem na okolní hory.


(Zimní) turistické tipy od znalce


Rudolf Achtner, který je správcem rokle a je zodpovědný za veškerou zdejší bezpečnost, má pro vás speciální tip na pěší túru v zimě i v létě:

 

Výlet na Eckbauern

Tuto trasu můžete zahájit přímo na parkovišti olympijského lyžařského stadionu v Garmischi. Odtud pokračujte po Wildenauer Strasse směrem na Partnachklamm, kde se můžete ponořit do kouzelného světa ledu a vody. Rokle se rozprostírá do délky 700 metrů a je 80 metrů hluboká. Cesta je v zimě posypaná a zajištěná ocelovými lany, abyste mohli bez obav vyrazit na tuto túru s celou svojí rodinou. Po cestě skrz Partnachklamm odbočte vlevo směrem na Graseck, kde je cesta sice strmá, ale v zimě posypaná štěrkem a vede tichým lesem. Tato cesta vás dovede k hájovně Forsthaus Graseck, kde se můžete zastavit na něco k snědku, anebo pokračovat po svahu dále nahoru. Ve druhém případě budete brzy odměněni překrásným výhledem: Alpspitze a Zugspitze jako by vám tímto nádherným pohledem děkovaly za vaši návštěvu. Vlevo od příjezdové cesty se vine malá pěšina, která vás provede posledním kouskem lesa až skoro na vrchol kopce se stejnojmeným horským hostincem Eckbauern (1236 m. n. m.), na jehož terase můžete buď nabrat síly pro sestup, nebo, pokud chcete zvolit nenáročnou variantu, svézt se zpět do údolí lanovkou Eckbauer-Gondelbahn. Trasa do údolí vede kolem této lanovky a je směsicí sáňkařské či lyžařské dráhy a horské stezky. Je tedy poměrně strmá a někdy kluzká, takže buďte opatrní. Po cestě se nejprve dostanete do malého městečka Wamberg a poté do výchozího bodu vašeho výletu.

 

Fotky

Zimní pohled na soutěsku Partnachklamm - © Martin Wackerzapp
Soutěska Partnachklamm - © Fotolia
Soutěska Partnachklamm - © Volker Werner - Fotolia
Soutěska Partnachklamm v zimě - © Markt Garmisch-Partenkirchen | Rudi Achtner

Zobrazit vše

Výlet ke královskému domu na Schachen

Další speciální turistickou trasou, která vede skrz Partnachklamm a Oberinntal, je výstup ke královském domu na Schachenu. Po procházce soutěskou Partnachklamm pokračujte po cestě přes ocelový most směrem k chatě Oberinntalhütte. Dobrou hodinu stoupáte po serpentinách nahoru na kopec. Zde máte možnost navštívit horskou chatu Oberinntalhütte a užít si jejích lezeckých atrakcí, nebo pokračovat ve výstupu. V druhém případě máte před sebou ještě jeden hodinový výstup přes suť a říční štěrk. Vaše úsilí bude odměněno úchvatným panoramatickým výhledem, který sahá od údolí Oberinntal až k Zugspitze. Ve chvíli, kdy se dostanete k vyhlídce, dokázali jste to: na dohled máte královský dům na Schachen a lovecký zámeček, který můžete navštívit – prohlídky jsou každou půlhodinu. Obzvlášť velkým potěšením pro oko každého milovníka historie je „Turecký pokoj“ v patře, obřadní síň v maurském stylu, kterou nechal král Ludwík II. zařídit podle zámku Eyoub v Istanbulu.

 

Reklama

Reklama

Reklama