Livigno zahajuje lyžařskou sezónu o dva týdny dřív, než bylo plánováno: První nedočkaví lyžaři budou moci od soboty 18. listopadu po spuštění kabinkových lanovek Livigno Centro – Tagliede - Costaccia (č. 25-27) a sedačkové lanovky Valandrea Vetta (č. 28) dosáhnout vrcholů Malého Tibetu.

Po dlouhé letní pauze si tak první lyžaři budou moci zalyžovat na těchto upravených sjezdovkách:

✔ Bellavista
✔ Cunabella 
✔ Buglin
✔ Le Zete


Nejlepší zpráva ovšem je, že během tohoto prvního víkendu se v Livignu lyžuje úplně zadarmo!

Giovanni Cusini, výkonný ředitel Carosello 3000 a Sitas k rozhodnutí o uspíšení začátku sezóny poznamenal: “Nebylo na co čekat. Poté, co nám během týdne napadlo 50 cm sněhu, jsme dostali spoustu zpráv a dotazů od nadšených lyžařů, kteří žádali o brzké otevření skiareálu. V posledních dnech se navíc ochladilo, a tak můžeme hostům v Livignu nabídnout optimální sněhové podmínky. Blahopřeji svému týmu, který pro spuštění lanovek a úpravu sjezdovek udělal absolutní maximum."

Spolu s otevřením prvních sjezdovek bude lyžařům k dispozici i první občerstvení, a to na Rifugio Costaccia. V nadmořské výšce 2360 metrů u výstupní stanice lanovky Livigno Center se tak můžete zastavit v této vynikající kulinární instituci, která je pověstná svou zvláštní interpretací tradiční kuchyně.

Provozovatelé areálu budou samozřejmě i nadále pokračovat v práci, aby zajistili ty nejlepší podmínky pro oficiální otevření naplánované na pátek 1. prosince, kdy se návštěvníkům otevře celá řada dalších sjezdovek a lanovek i vleků.

V dalších dnech bude také spuštěno testování nové kabinové lanovky Carosello 3000 di San Rocco, která tuto zimu rozšíří lanovkovou flotilu v Livignu.

 

Profil lyžařského střediska Livigno

❄ Aktuální webkamery v Livignu

❄ Sněhová předpověď pro Livigno

❄ 3D mapa sjezdovek v Livignu