Čeština

Tipy na lyžařské výlety v okolí Alpe Hohenegg v Oberallgäu

13. listopad 2017 | Nilüfer Dag

Zprávy z regionu: Allgau, Německo, Bavorsko

Tipy na lyžařské výlety v okolí Alpe Hohenegg v Oberallgäu- ©Alpe Hohenegg

Místo jako z pohádky: Alpe Hohenegg

Copyright: Alpe Hohenegg

Perla hodná objevování, Alpe Hohenegg, trochu schovaný na jihu Oberallgäu, láká návštěvníky jak sjezdovkami, tak i přírodními krásami. Přenocování tady nahoře vřele doporučujeme!

Ten výhled na jemně zvlněné vrcholky kopců v Oberallgäu, které si v zimě oblékají bílý sněžný šat, a na zapadající slunce, které zbarvuje oblohu do červena, vás naprosto uchvátí. Právě to jsou ty momenty na Alpe Hohenegg, kdy si člověk přeje, aby se čas alespoň na malý okamžik zastavil – bez ohledu na to, jestli jste tu jen na chvíli, nebo zůstáváte přes noc.

 

Alpe Hohenegg: sen ze dřeva


Přitisknutý na Imberg, v nejjižnějším cípu Oberallgäu v regionu Oberstaufen, se ve výšce 1150 m. n. m. nachází horský hostinec. „Alpe Hohenegg – to je tradiční životní styl,“ popisuje nájemce Carsten Schmahl své útočiště.

Na místě tradiční horské chaty byl před několika lety nově vybudován moderní komplex budov. Poloha a zaměření původní staré chaty byly tehdy v nezměněné podobě převzaty, aby i v novém kabátě zůstal zachován její šarm. Vzniklo tak místo, které si v kombinaci s moderním, hranatým designem ze dřeva zachovalo svůj typický alpský charakter.

Toho si hosté cení: „V zimě k nám přijíždí mnoho firem, které zde pořádají své konference a oslavy,“ vypráví Carsten Schmahl. „Kromě toho jsou naše pokoje s vícero postelemi velmi oblíbené u malých skupin a rodin.“ Region Imberg je totiž známý jako jedna z oblastí Německa s nejlepšími sněhovými podmínkami a zdejší lyžařská oblast nabízí pro děti a začátečníky ideální podmínky.

 

Lyžařská trať Hochgrat – Falken v přírodním parku


"Přijíždí k nám také spousta běžkařů, kteří si především chtějí vychutnat naši krásnou přírodu. Často zůstávají u nás přes noc a jdou další den do hor Nagelfluh – například k hoře Hädrich nebo Falken," pokračuje Carsten Schmahl ve výčtu možností, jak trávit čas v okolí Alpe Hohenegg.

Ze stanice lanovky na Hochgrat (Hochgratbahn) máte přístup k mnoha lyžařským tratím, vhodných zejména pro začátečníky: obzvláště se nabízí lyžařská trať Hochgrat-Falken.

Výchozím bodem lyžařské trasy k hoře Falken je kabinová lanovka Imbergbahn ve Steibis, která návštěvníky – jako vítaná zkratka – vynese pohodlně až k vrcholu, který se tyčí do úctyhodné výše 1564 metrů. Sjezdovka je velmi rozmanitá a hodí se jak pro zkušené lyžaře, tak i pro začátečníky. Skialpinisté by měli od dolní stanice lanovky počítat s tří- až čtyřhodinovou cestou. A pro zvláště motivované skialpinisty se nabízí vystoupat na druhý vrchol, totiž na Hochgratgipfel. Výstup začíná v dolní stanici lanovky Hochgratbahn a pokračuje 1,5 hodinovým prudkým výstupem. Po dosažení vrcholu se pak nacházíte ve výšce okolo 1708 m. n. m.

 

Galerie

Místo jako z pohádky: Alpe Hohenegg - © Alpe Hohenegg
Místo jako z pohádky: Alpe Hohenegg - © Alpe Hohenegg
Místo jako z pohádky: Alpe Hohenegg - © Alpe Hohenegg
Lyžařský výlet na Hochgrat - © Andreas P - Fotolia

Zobrazit vše

Lyžařské trasy pro nováčky i pokročilé


Pro nováčky ve světě lyžařských sportů a ty, kteří chtějí hrát na jistotu, nabízí okolí horské chaty Alpe Hohenegg také to pravé: lyžařskou trasu na
Eineguntspitze – do výšky přibližně 826 m. n. m. a o délce 10 km – kterou zvládnete za 2,5 hodiny.

Další dvě trasy pro začátečníky začínají v Balderschwangu: odsud se můžete vydat na krátkou skialpinistickou trasu (6 km) po Riedberghornbahn, kde můžete dosáhnout 461 m. n. m. během 1,5 hodiny chůze. Alternativní lyžařskou trasou je pak ta z Balderschwangu k Heidenkopf. Pohybujete se zde ve výšce mezi 1065 a 1686 m. n. m. s délkou sjezdovky 3,4 km a předpokládanými přibližně 2 hodinami chůze.

Pro pokročilé lyžaře doporučujeme trasy k Hochgrat a k horskému hostinci Falken. Trasa k Hochgrat začíná u dolní stanice Hochgratbahn, v přibližně 850 m. n. m. Skialpinisté by měli počítat s 4,1 km dlouhou trasou a předpokládanou dobou chůze okolo dvou hodin. Skialpinistická trasa k horskému hostinci Berggasthof Falken ve výšce přibližně 850 m. n. m. začíná také u Hochgratbahn. Zde máme se 4,9 km trochu delší trasu, kterou ale také ujdete přibližně za 2 hodiny.

Reklama

Mohlo by tě zajímat

Kouzlo Vánoc: Tipy na nejkrásnější vánoční trhy v Bavorsku ©Chiemsee-Alpenland Tourismus GmbH

Kouzlo Vánoc: Tipy na nejkrásnější vánoční trhy v Bavorsku

Vůně skořice, medu a svařeného vína, tisíce svíček a jiskřivá vánoční výzdoba, stánky překypující jedinečnými řemeslnými výrobky, kter...

Reklama

Reklama