Vůně skořice, medu a svařeného vína, tisíce svíček a jiskřivá vánoční výzdoba, stánky překypující jedinečnými řemeslnými výrobky, které jednoduše musíte mít, k tomu vynikající bratwurst v žemli do ruky... Je rozhodnuto, tam nesmíte chybět!

Jakmile opadají poslední listy, zaduje chladný vítr z hor a začne se brzy stmívat, přichází předvánoční čas. V Bavorsku se koncem listopadu otevírá mnoho vánočních trhů. A tak je to tu znovu: obléci si čepici a zimní kabát a hurá do vánočního ráje. Ať už Horní Bavorsko, Allgäu, Východní Bavorsko nebo Fransko; hory, lesy nebo jezera: Každý vánoční trh ve svobodném státě Bavorsko rozeseje bavorskou radost ze života a notnou porci vánočního kouzla.

Máme pro vás tipy, kde jsou k dostání vynikající perníčky, kořeněné svařené víno nebo a kreativní ručně vyráběné řemeslné výrobky.

 

Adventní kouzlo u Tegernsee


Tegernsee v Horním Bavorsku je špičkovou destinací za každých okolností, v čase předvánočním tu ale můžete navíc pocítit zvláštní adventní kouzlo. Může k tomu jednak přispět, že domy hornobavorských statkářů jsou bohatě ozdobeny světelnými řetězy. Může to ale být způsobeno i tím, že horský svět a jezero vyzařují klid, který vytváří jednoznačný dojem kontemplace.

Vánoční trhy u Tegernsee jsou otevřené první tři adventní víkendy, vánoční trh v Rottachu rovněž během posledního adventního víkendu.

► Zvláštní zajímavost: Adventní trhy v Tegernsee, Bad Wiesee a Rottachu lze zcela působivě navštívit kyvadlovou lodí.

► Náš tajný tip: Co třeba zimní sáňkování u Riedersteinu u Rottachu s následnou návštěvou vánočních trhů?

 

 

Divoce romantický vánoční trh na Waldwipfelweg v St. Englmaru


Sníh jemně padá, jezero je tiché a hvězdné, les se vánočně třpytí: Tahle německá vánoční píseň je plná vzpomínek. Do své vlastní vánoční biografie můžete přidat kapitolu v Bavorském lese. „Vánoce Waldwipfel“ u St. Englmaru přitahují nostalgické návštěvníky nádherným výhledem a slavnostní září světla až 30 metrů vysokou. Po všechny čtyři adventní víkendy si mohou návštěvníci na 1,5 kilometru dlouhé cestě Waldwipfelweg užít různých vánočních stánků na „zelené střeše Evropy“.

Vánoční trh ve St. Englmaru je otevřen o adventních víkendech v pátek od 15 do 20 hodin, v sobotu a neděli od 12 do 20 hodin.

► Náš tip: Zpříjemněte si nakupování usrkáváním horkého svařeného vína a pohledem na romantické zimní panorama.

 

Pro rodinu: Spaltský vánoční trh


V Hopfenstadtu Spalt se odehrává zcela zvláštní vánoční trh. Je sice otevřený pouze 1. adventní víkend, ale výlet do franské země jezer se vám v každém případě vyplatí. Mnoho sklepních kleneb, zadních dvorků a stodol na chmel, které zůstávají návštěvníkům po celý rok skryté, bude tento víkend otevřeno - ve vánočním lesku. Působivá jsou také stará řemeslná umění, jako je paličkování nebo tažení voskových svíček.

Spaltský vánoční trh se koná 2. prosince od 15 do 21 hodin a 3. prosince od 12 do 19 hodin.

► Vánoční zajímavost: S franským bratwurstem v housce se můžete zaposlouchat do starých vánočních příběhů ve zvláštním "předčítacím sklepě".

► Náš tajný tip: Vaše děti si můžou na rybníku s vodním kolem ve Spaltu parádně zabruslit, zatímco vy se budete věnovat vánočním nákupům.

 

80 stánků v pohádkové vánoční vesnici Bad Hindelang


Bad Hindelang ve vánočním lesku: Počátkem prosince se lázně v Allgäu mění ve vánoční vesnici. A to doslova: Celá vesnice nabízí doslova vánoční kulisu pro známou koledu Tichá noc. K tomu přispívají kromě zpěváků a herců také místní neherci. Na první adventní neděli rozsvítí Ježíšek 20 000 svíček. Všemožné víly, elfové a skřítkové proměňují vánoční trh v pohádkový svět.

V Bad Hindelang se mohou dospělí po deset dní znovu stát dětmi a děti si tvoří své první opravdové vánoční vzpomínky. Trochu pro duši a hodně pro srdce: Vánoční lesk a vílí prach v horském světě Allgäu.

Vánoční vesnice v Bad Hindelang je otevřena od 1. do 10. prosince: O víkendech od 10:00 do 21:00 hodin, případně do 21:30 (v pátek a sobotu), od pondělí do čtvrtka od 14:00 do 21:00 hodin.

 

Zvláštní magie bavorských vánočních trhů


V Bavorsku je samozřejmě ještě mnoho dalších vánočních trhů. Vánoční období je ve venkovských oblastech časem setkávání a spolupobývání.

Proto se v téměř každé vesnici nachází ozdobený vánoční stromek, osvětlená kolébka a několik vánočních stánků, které lákají na teplé svařené víno a zimní pokrmy.

Co činí vánoční trhy tak zvláštními, kromě bavorské radosti ze života a kouzla okolní přírody? Zjistěte to sami!